Jump to content
POLITISTI.ro

Question

Darya

Daca masina a suferit un accident si este avariata, dar nu chiar asa de grav, doar un stop spart si o indoitura in spate, cat timp pot circula cu masina asa?

Exista un termen in care am obligatia sa o repar? Cat timp pot sa merg cu masina avariata?

Recommended Posts

• 0
Cristi

Te trage curentul. Și ramai și fără certificat, dar e mai rău dacă te trage curentul. :))

• Upvote 1

• 0
bobo323

Mulțumesc frumos pentru răspunsul oferit.

• Upvote 1

• 0
robertroman

Bună!

Am citit toate comentariile din topicul asta, dar tot îmi este frica sa circul cu mașina avariata ... Imi puteți spune mai exact daca îmi este permis să circul cu mașina în starea umratoare: far stânga spart dar este cumva impins in spate și lumina încă se vede , capota langa in dreptul farului îndoită și aripa îndoită tot in dreptul farului... 

Țin să precizez că a fost făcută amiabila și am documentul alacela care se face la asigurări cum că eu am fost de vina acela cu desen și toate datele ..

Mulțumesc!

Edited by robertroman
Am uitat sa precizez un lucru împortant

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• CornelBlogs
      By CornelBlogs
      Buna ziua, am un ford fiesta din 97, azi cand sa plec la servici am constatat ca mi-a facut cineva un cadou, o lovitura destul de sanatoasa in haion, in zona butucului de inchidere!
      Ce trebuie sa fac?
      Nu cunosc autorul!
      Teoretic maine ar fi trebuit sa plec in concediu, aprox 90 km, in acelasi judet, pot sa plec sau e "adio" concediu si pus pe drumuri?
      Am chemat un prieten sa vada dauna, imi zice ca nu se poate repara si ca va trebui sa imi cumpar un haion second hand, care este procedura? Trebuie anuntat undeva?
    • Dru
      By Dru
      Buna ziua.
      Tocmai am fost martor la actiunea unui vecin de a-mi umple masina cu scuipat.
      As dori sa imi spuneti cum sa procedez in acest caz. Daca ii fac o reclamatie la politie va fi amendat/ avertizat?

• diana2015
      By diana2015
      Bunicul meu a avut o mașină înmatriculată și cu actele pe numele lui.
      Din cauza bolii a vândut-o unei persoane necunoscute. La scurt timp, bunicul a murit. În portofelul lui am găsit o hârtie de culoare albastră pe care scria ”contract de vânzare-cumpărare” din care am aflat că a vândut mașina unei persoane. Pe durata zilelor de priveghi și înmormântare, hârtia respectivă s-a evaporat. Nu ne putem explica cum. Cert e că nu am mai găsit-o. 
      Fără acea dovadă, cei de la Primărie nu vor să mă scutească de a mai plăti impozitul pe acea mașină.
      Nu știu CUM și CE să fac să radiez acea mașină de la Primărie. 
      Vă rog frumos să mă îndrumați ce-aș putea face.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.