Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Dru

Scuipat pe masina

Question

Dru

Buna ziua.

Tocmai am fost martor la actiunea unui vecin de a-mi umple masina cu scuipat.

As dori sa imi spuneti cum sa procedez in acest caz. Daca ii fac o reclamatie la politie va fi amendat/ avertizat?

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0
shaguar

În urma verificărilor efectuate în baza plângerii depuse, polițistul va decide dacă autorul va fi sancționat sau avertizat.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
Cadet

Care sunt probele care pot fi luate în calcul? Dovezile unei astfel de vandalizări nu pot rezista foarte mult în timp, poate nici până la sosirea agentului. Întrebarea este pentru a ști ce e de făcut și nu a pierde timpul nimănui, și, cine știe, poate chiar pentru a preveni astfel de situații.

Și cum se stabilește și se dovedește care a fost autorul?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• kryssu77
      By kryssu77
      Buna seara ! Am nevoie urgent de o indrumare pentru o situatie in care ma confrunt de un an de zile aproape zi de zi. 
      Locuiesc intrun bloc cu pereti destul de subtiri si se aude tot de la vecini. 
      Deasupra mea locuiesc un cuplu cu un copil care sunt intrun permanent scandal.
      Si prin asta ma refer la URLETE, plansetele continue ale fetitei care nu cred ca este la scoala, injuraturi si agresiuni din partea ambilor parinti. 
      Se aude tot prin pereti, fetita este lovita iar ea tipa si isi roaga mama sa nu mai dea in ea.. este ingrozitor... 
      Problema este ca aceste izbucniri sunt mult prea dese insa dupa 10, 15 minute se calmeaza.
      De aceea nu am apelat la politie ca sa fac reclamatie, pentru ca ar putea veni si ar fi totul bine si frumos. 
      Dati-mi totusi, va rog, un sfat cu ce as putea sa fac. 
      Nu zgomotul ma deranjeaza pe mine ci faptul ca acea fetita este agresata, si plange in fiecare zi. sa mai adaug si faptul ca episoadele astea se intampla si la 12, 1, 2,3 noaptea...
      Astept un raspuns si va multumesc anticipat !
    • diana2015
      By diana2015
      Bunicul meu a avut o mașină înmatriculată și cu actele pe numele lui.
      Din cauza bolii a vândut-o unei persoane necunoscute. La scurt timp, bunicul a murit. În portofelul lui am găsit o hârtie de culoare albastră pe care scria ”contract de vânzare-cumpărare” din care am aflat că a vândut mașina unei persoane. Pe durata zilelor de priveghi și înmormântare, hârtia respectivă s-a evaporat. Nu ne putem explica cum. Cert e că nu am mai găsit-o. 
      Fără acea dovadă, cei de la Primărie nu vor să mă scutească de a mai plăti impozitul pe acea mașină.
      Nu știu CUM și CE să fac să radiez acea mașină de la Primărie. 
      Vă rog frumos să mă îndrumați ce-aș putea face.

• Emilianemi
      By Emilianemi
      Vreau sa cumpăr un Logan Lodgy din Elveția și nu știu dacă se plătește taxa vamala...menționez ca mașina o aduc în tara pe platforma.mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!!! 
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.