Jump to content
POLITISTI.ro

Postare recomandată

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

serhente Garcia

interesant si de asemenea foarte interesant raportul de testare/incercare insa acesta confirma doar anumiti parametrii la care rezista "esantionul prezentat" nu si faptul ca respectiva vesta se incadreaza in normele de securitate aceptate/acceptabile.

ar mai fi de evidentiat faptul ca "viper" s-a scindat in 2 firme. cum, ce, de ce, pentru ce... nu stiu

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Marius
      de Marius
      După ce că dotarea la acest capitol este de râsul lumii şi nici măcar un sfert din numărul poliţiştilor nu au în dotare acest articol de protecţie, în urmă cu ceva timp, a fost emisă o dispoziţie de către Direcţia de Logistică, prin care s-a dispus retragerea vestelor antiglonţ ce au depăşit termenul de folosinţă. Ca urmare a acestei dispoziţii, cei de la Serviciul Logistică ne-au retras aproape toate vestele antiglonţ pe care le aveam în dotare.
      Pentru ca bătaia de joc să fie maximă, zilele trecute ne-au comunicat cei de la Logistică că în scurt timp vor dispune şi retragerea vestelor rămase, fără să primim altele în loc.

Mă întreb aşa retoric, cum au ajuns minţile ăstea creţe din conducerea acestei instituţii la concluzia că e mai bine să nu avem deloc veste antiglonţ, decât să folosim unele ce au termenul de folosinţă depăşit!?!?!
      Iar ca tabloul să fie complet, azi la poarta instituţiei am revăzut un "derbedeu colorat", pe care l-am reţinut anul trecut întrucât exista pe numele lui un mandat pentru trafic de arme.

Domnilor chestori, daţi-ne vestele antiglonţ înapoi!!!
      Ne mulţumim şi cu cele vechi dacă altele mai bune nu sunt, pentru că vrem şi noi să ajungem întregi acasă.
    • Dan
      de Dan
      Postați aici orice știri, clipuri, fotografii despre condițiile de muncă în care vă desfășurați, voi sau colegii voștri activitatea. Personal cred că a venit momentul ca populația să cunoască condițiile precare în care majoritatea dintre noi muncim.
      Desigur dacă există printre voi polițiști care au reușit să atragă fonduri europene, sponsorizări, donații, sau orice altă formă legală de finanțare prin care au reușit să amenajeze biroul, sediul sau alte spații puteți împărtăși din experiența voastră aici pentru a învăța unii de la alții.

Chiar dacă nu este normal în anul 2012 să lucrăm în aceste condiții, de cele mai multe ori insalubre și chiar dacă nu este normal ca polițiști să ajungem să găsim alte surse de finanțare, cred că este în interesul nostru să postăm aici din realitățile sistemului.

Eu am găsit un clip pe care l-am cosmetizat puțin și care se referă la sediul Poliției Capitalei și condițiile de muncă de acolo. Veți vedea că deși ar trebui să reprezinte un etalon al instituției, sediul se află într-o stare jalnică, iar despre condiții ce să mai vorbim. Nu spun că cei de la Poliția Capitalei o duc cel mai rău, sunt convins că cei de la posturile comunale o duc mult mai rău, dar cred că este bine să expunem toate aceste neajunsuri.

http://www.youtube.com/watch?v=P5eOzgaR5mA
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.