Jump to content
POLITISTI.ro

radusandu

Schimbări la vârf în Poliţia Română sau M.A.I.

Recommended Posts

Ecou

Hai lasa ca ii ajunge și lu' asta...

Nu-l plângeti prea mult...

• Upvote 3

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Catalin

Am văzut ieri seară un reportaj pe antena 1 în care pămpălăii ăia băteau câmpii cu voioşie. Îl prezentau ca fiind şeful poliţiei.  :doh:

cipri83

Tutilescu, eliberat din funcţia de subsecretar de stat în MAI; în locul său numit Doru Dumitrescu

Premierul a semnat vineri şi numirea în funcţia de subsecretar de stat la MAI a lui Doru Dumitrescu.
Chestorul - şef de poliţie Marian Tutilescu, cel care a coordonat Departamentul Schengen din cadrul MAI, declara joi  că a depus un raport prin care solicită pensionarea, dosarul urmând a fi înaintat Administraţiei Prezidenţiale.
Marian Tutilescu a spus că aceasta a fost o opţiune personală, considerând că a luat cea mai bună decizie.
Tutilescu a coordonat Departamentul Schengen din iulie 2010, înainte ocupând funcţia de director al Direcţiei Regim Permise de Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor, director general al Direcţiei de Poliţie a Municipiului Bucureşti, adjunct al inspectorului general al Poliţiei Române.

sursa :  AGERPRES   http://www.agerpres.ro/media/index.php/social/item/250565-Tutilescu-eliberat-din-functia-de-subsecretar-de-stat-in-MAI-in-locul-sau-numit-Doru-Dumitrescu.html

Am văzut ieri seară un reportaj pe antena 1 în care pămpălăii ăia băteau câmpii cu voioşie. Îl prezentau ca fiind şeful poliţiei. :doh:

Si eu am vazut astazi Cata la iRealitatea ca il prezentau ca noul sef al Politiei Romane pe  Doru Dumitrescu! :))

Edited by cipri83

Ecou

Are timp mai mult acum sa ocupe de afacerile proprii...

Basca o pensie de minim 7000 lei...

Amarati frate...amarati...

• Upvote 2

Ben

Degeaba ai 7000 lei pensionar fiind, daca nu ii ai la 20 si ceva de ani ;)

• Upvote 1
  • Downvote 1

Ecou

N-ai nimerit-o!

Asta a trăit cât nu vom trai noi 2 adunați in 2 vieti...

Daca tu iti închipui ca va trai din pensie sau a trait din salariu vreodată eștii naiv...

• Upvote 4

Ben

Normal ca nu, dar nic nu cred ca s-a scaldat in bani cum a iesit de pe bancile scolii. Atunci e cel mai frumos, pana sa te insori, sa ai copii, obligatii, etc, dar asta e o alta discutie.

• Upvote 3
  • Downvote 6

Ben

Sa inteleg ca unii nu sunt de acord ca nu s-a scaldat in bani sau ca e bine sa ai bani ca burlac? Sau poate e doar un spirit de turma.

• Upvote 2
  • Downvote 4

Ben

Mda. Tocmai ce mi s-a confirmat. E spirit de turma.

• Upvote 4
  • Downvote 2

cipri83

Dupa cum ati vazut ministrul de interne Radu Stroe si-a dat demisia ca urmare a accidentului aviatic din Cluj!

sursa: Adevarul.ro http://adevarul.ro/news/politica/radu-stroe-si-a-dat-demisia-pregateste-iohannisn-1_52e0fa15c7b855ff56ba92f8/index.html

Zvonurile sunt ca urmatorii cu sanse mari sa preia sefia M.A.I-ului sunt Cristian David actualul ministru pentru românii din diaspora, şi George Scutaru, liderul de grup al PNL de la Camera Deputaţilor.

Cristian David  s-a născut la 26 decembrie 1967, în Bucureşti, numele său la naştere fiind Cristian Troacă. A luat numele de David în urma primei căsătorii. A absolvit studiile liceale la Liceul C. A. Rosetti din Bucureşti, profilul fizică-chimie (1986), după care a fost angajat la TMUCB Bucureşti (1986-1990), devenind apoi proiectant la Centrul de Proiectare TMUCB Bucureşti (1990-1991).
       Acesta a fost senator de Vaslui în legislaturile 2004-2008 şi 2008-2012 şi ministru delegat pentru controlul implementării programelor cu finanţare internaţională (2004-2007) şi ministru al Internelor şi Reformei Administrative, din 2007.

Adrian George Scutaru  (n. 24 octombrie 1973, Focșani, Vrancea, România) este un politician român, deputat de Buzău în Parlamentul României din 2004, reales în 2008 și 2012. De asemenea, este vicepreședinte al Comisiei pentru apărare, ordine publică și siguranță națională din Camera Deputaților, Președinte al Organizației PNL Buzău și membru în BPC al PNL. A fost ales deputat de Buzău în Parlamentul României, din partea Partidului Național Liberal, două mandate, în legislaturile 2004-2008 și 2008-2012. În mandatele 2008-2012 și 2012-2016 a fost ales deputat în colegiul uninominal 1 Buzău.

Eu sincer nu-l cunosc pe Scutaru asta si nu stiu ce poate sa faca...iar de Cristian David nu-mi aduc aminte decat ca a schimbat numele MAI in MIRA!

Nici Stroe nu era nu stiu ce dar s-a opus descentralizarii Politiei si ne-a dat din banii de haine!

Sa vedem ce urmeaza!

Edited by danpin
solicitare modificare

Andrei

Initial s-a anuntat in locul lui Cristian David, numele Klaus Iohannis... 

trueblood

David e celebrul chenler, "branconier"? O sa il plangem pe Stroe cu varf si indesat....iar klaus are ambitii mai mari de atat...Stroe e un om de calitate, dar in loc sa pice chestorii, pica el...

• Downvote 5

Elvis

Bun Cristian asta, la descalecare in minister o sa tina un colocviu despre stupefiante.

Stie............cand era tanar tragea pe nasuc!

alex7474

Trueblood, ,,branconier'' a spus ,,celebrul'' IGAS , cel care a disponibilizat mii de colegi din MAI. Nici nu merita sa-l mai pomenim pe bisnitarul din Arad.

bozo

Nici cu drogatul nu imi e rusine, e in topul celor mai prosti ministrii de interne...

• Upvote 1

cipri83

Da Elvis ...am vazut si eu ce a spus chestorul Abraham dupa ce l-a trimis la pensionare!

Taio

Rau cu rau dar mai fau fara rau. Pacat de Stroe.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Sache

Sa nu uitam ca Radu Stroe si PNL s-au opus descentralizarii Politiei Romane!

Daca MAI avea ministru de la PSD, astazi, cei de la OP si Rutiera, erau la primarii!

In rest, nu s-a remarcat cu nimic deosebit Radu Stroe!

• Upvote 1

iav

Și dacă vor fi surprize!!!!surprize!!!! recte Mișu Stănișoară?

alex7474

De ,,surprize,, suntem cam satui...Am vrea sa vedem un ministru adevarat care stie ce inseamna MAI,munca de politie, conditiile in care se lucreaza, orele neplatite, lipsa de materiale, de carburant, etc.... Dar nu cred sa avem noi norocul asta . Poate peste 20-30 de ani,cine stie...

Edited by alex7474

Catalin

Nu vă pot înţelege de ce aveţi astfel de aşteptări?

Se ştie foarte clar că posturile de miniştrii sunt ocupate de politicieni. Aţi văzut voi vreun politician care să fie om serios? În politică s-au orientat şi s-au dus toţi rataţii şi mediocrii din celelalte domenii. Pentru că dacă îi ducea capul, se realizau în acele domenii. 

Aşa că indiferent cine vine, având în vedere că este un politician, nu are cum să ştie ce presupune şi cu ce se mănâncă această muncă. Va fi un politician din ăla ce trăieşte cu impresia că se pricepe şi cunoaşte acest domeniu, pentru că a făcut parte din nu ştiu ce comsie prin parlament sau a absolvit vreun colegiu sau curs cu denumire pompoasă ce include şi cuvintele "siguranţă naţională" sau "criminalistică". 

• Upvote 6

Elvis

,,In politica prostia nu este un handicap". A spus Napoleon Bonaparte!

Edited by Elvis
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Roby

Vin ai nostri, pleaca ai nostri...noi ramanem la fel  :(

• Upvote 1

Cornelius

Ce ziceti fratilor de Klaus Iohannis la SEFIA MAI

Catalin
Data: 28/02/2014 Sursa: IGPR Print
Centrul de Informare şi Relaţii Publice din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române este împuternicit să comunice următoarele:

Prin dispoziţie a inspectorului general al Inspectoratului General al Poliţiei Române, începând cu data de 26 februarie a.c., comisarul şef de poliţie Pârvu Jenică Emilian a fost împuternicit să îndeplinească atribuţiile funcţiei de şef al Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Constanţa.

Data: 28/02/2014 Sursa: IGPR
Centrul de Informare şi Relaţii Publice din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române este împuternicit să comunice următoarele:

Prin dispoziţie a inspectorului general al Inspectoratului General al Poliţiei Române, începând cu data de 1 martie a.c., comisarul şef de poliţie Rusu Valentin a fost împuternicit să îndeplinească atribuţiile funcţiei de adjunct al inspectorului şef al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Cluj.