Jump to content
POLITISTI.ro
Stalin

Admitere Academia de Politie 2013

Recommended Posts

tudor93

cautati-va alta meserie, :)

Chiar nu am putut sa ma abtin...

Hai sa nu se mai faca nimeni doctor si asa salariul unui rezident e cat al femeii de serviciu. Hai sa nu se mai faca nimeni profesor ca doar ce rost are sa te chinui sa inveti niste copii, care si asa nu te asculta, carte si sa speri ca poate dai de cineva mai luminat si care sa te faca mandru. Hai sa nu se mai faca nimeni pompier ca doar nu are rost sa te duci sa salvezi niste oameni si munca lor de o viata pe un alt salariu de toata jena. Hai sa nu ne mai facem nimic si sa stam cu mana in san si sa vedem cum se duce totul la fund. E mai bine asa? Cu mentalitatea de genul: "nu are rost" sau "las' ca face altul" nu ajungem nicaieri (parerea mea). Daca stam degeaba chiar nu rezolvam ceva.

Cam asa se gandea cu cateva veacuri in urma, spre deosebire de vremurile noastre:

http://www.youtube.com/watch?v=s5x2JkvuaJY

• Upvote 1

crissbox92

Si ce legatura are asta cu meseria pe care ti-o alegi ?Ti se pare ca un politist castiga mai mult decat un doctor?Sau ti se pare ca un politist nu face nimic si primeste bani?Multi nu se vad facand altceva decat sa practice o singura meserie pe care ei si-o aleg...nu poti sa impui tu nimanui ce sa faca....Fiecare e liber sa aleaga ce vrea...Multi poate sunt visatori dar tot la fel de multi muncesc pentru visul lor si poate muncesc tocmai pentru asta ,sa schimbe ceva in tara asta...asa ca eu as spune sa canti la o alta masa;)

• Downvote 2

tudor93

Ai inteles total gresit ce am spus.

Stalin

Ia gata cu offtopic-ul.Aici se discuta numai despre admiterea la AdP in 2013.

• Upvote 1

ana994

Buna seara :) am si eu cateva intrebari,daca imi poate raspunde cineva voi aprecia..

Chiar daca nu stiu foarte bine toate lucrurile necesare pentru a intra in academia,vreau sa stiu daca dupa terminare te pot repartiza oriunde in tara sau este o regula..daca are media vreo legatura sau ceva..

Stalin

Buna!Vei fi încadrata pe un post in urma unei repartiţii în funcţe de media obţinută în cei trei/patru ani şi media obţinută în urma promovarii examenului de licenţă.Acum tine si de "pofta politicii",din cate stiu a durat ceva timp pana a fost repartizata promotia 2011.Stima!

ana994

Multumesc!

Alex87

Și pe lângă media obținută contează foarte mult și specializarea pe care o ai.

Te0o0

Salutare!Am si eu 2 intrebari.Una: am o cicatrice in barbie pe partea stanga de ~2cm in urma unui accident la 4 ani.Imi va crea vreo problema?

SI a doua: cum se aleg limbile straine care se vor studia dupa admitere?In functie de ce s-a studiat in liceu sau dupa alta regula?

Edited by Te0o0

Stalin

Salut,Te0o0!

1.Nu cred ca va crea vreo problema dar totusi incearca sa vorbesti cu medicul de la IPJ el iti va raspunde mai precis.

2.Aici nici eu nu stiu ce sa iti raspund,asteapta sa raspunda un student al AdP sau chiar un politist de pe forum.

Stima si spor la invatat!

madda2012

Buna ... si eu voi incerca in 2013 :)

Stalin

Bun venit pe forum si succes! :)

Alex87

Nu poti sa-ti alegi limba straina pe care urmeaza sa o studiezi in cadrul Academiei, poti face rusa, engleza, franceza sau germana.

madda2012

Multumesc frumos! Sper sa fim colegi :)

iamneni

Salut, din 2013 ma orientez si eu spre Politie..succes viitori colegi.

Stalin, imi poti da si mie ceva materiale? id skype: cenzurat

Multumesc frumos.

Edited by Dan

Stalin

Salut!Da iti pot da in weekend.Ne auzim pe skype.Spor la invatat. :emo-yessir:

MrDennis

Salut , si eu sunt in cursa . O sa va adaug pe skype , mai schimbam pareri .

monicaalexandra

Buna:) As vrea sa particip si eu anul acesta. Am insa o problema, am inaltimea de 1,61 m credeti ca am sanse?

Stalin

Buna!Nu vreau sa te descurajez dar inaltimea minima pentru fete este 1.65.Intreaba un medic,un antrenor ce ai putea face sa cresti.Iti urez succes!

Annimo

Salutare!Inca un candidat pentru 2013 :)[eliminare link]

@monicaalexandra :Imi pare rau,dar anul trecut s`a dat derogare doar la oftalmologie(si acolo maxim +- 1 ) si la inaltime au picat si cei care aveau doar 1 cm lipsa.Poti insa sa te duci la ipjul din judetul de resedinta,sa contactezi persoana de la resurse umane care se ocupa cu recrutarea si sa o intrebi,dar sansele tind la 0.E bine sa stii de la inceput daca vei fi declarata inapta ca sa nu mai inveti degeaba si sa te poti orienta spre alta facultate.Succes !

Edited by Catalin
Dacă scopul venirii tale pe acest forum este să spamezi, vei pierde privilegiul de a posta pe acest forum mai repede decât îţi imaginezi..

Stalin

Salut!Bun venit daca vrei vorbim pe skype.Eu unul am renuntat la facebook!

tudor93

Salutare!Inca un candidat pentru 2013 :)[eliminare link]

@monicaalexandra :Imi pare rau,dar anul trecut s`a dat derogare doar la oftalmologie(si acolo maxim +- 1 )

Te referi la admiterea de anul acesta(2012)? Daca da, baremul a fost pentru probleme de vedere +/- 3. Eu am avut nevoie de derogare pentru vedere si mi s-a spus la vizita ca acesta era baremul si atat timp cat nu aveam dioptria mai mare de -3 nu aveam de ce sa imi fac griji.

Annimo

Da,la admiterea 2012 m`am referit,ce am uitat sa spun e ca nu vorbesc din experienta proprie ,ci din auzite-Oups- Nu am vrut sa dezinformez.,foarte buna completarea ! :)

Stalin

Cum va descurcati cu invatatul? :)

Constantin24

2 saptamani pierdute aiurea. Nici macar nu am mai alergat. Maine am liber, nu pot sta degeaba.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• nik14
      By nik14
      Buna ziua! Ma numesc Nicolae si am varsta de 22 de ani si vreau sa devin politist!
      In prezent imi doresc sa fiu admis la scoala de agenti Vasile Lascar-Campina.

As dori sa va adresez cateva intrebari in acest sens:
      1. Anul acesta sustin examenul de bacalaureat dupa ani de "nepasare".
      Intrebarea mea ar fi, daca nu reusesc sa promovez bacalaureatul in luna iulie si raman "restant" la una din materii
       ma pot inscrie la consursul de admitere si verificarea aptitudinilor fizice la scoala de agenti urmand ca in luna august sa sustin bacalaureatul la materia restanta?

2. Imi este necesara scrisoarea de caracterizare? 
       Precizez ca am absolvit in anul 2013 si nu am fost angajat.

Va multumesc!
    • Hant12
      By Hant12
      Buna , as avea o intrebare legata de examenul psihologic , am dat acum cateva zile examenul psihologic pentru incadrari din sura externa si nu l-am trecut , si as vrea sa incerc la Scoala de agenti in toamna , mai pot da examenul psihologic pentru scoala ? la examen mi s-a spus ca pot ,pentru ca este cu totul diferit, acesta este valabil doar pentru incadrari , este adevarat?
    • Geo97
      By Geo97
      Buna ziua, puteti sa ma jutati si pe mine cu o informatie? De mult timp imi doresc sa intru la academie dar din pacate de mai bine de un an am fost operata la nivelul genuchiului de ruptura ligamentelor si de menisc. Vreau sa stiu si eu daca  cu aceasta operatie care mi.a las si cicatrici mai pot intra...
      Va multumesc anticipat 😊

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.