Jump to content
POLITISTI.ro

Prezentare pistol cu glonţ Caracal

gunsmith
 Share

Recommended Posts

Un nume cam ciudat pentru vobitori de limba Romana,dar mi sa parut o arma interesanta ,

Acesta este pistolului marca Caracal dezvoltat de catre cei de la Merkel Jagd-und Sportwaffen.

Edited by Catalin
Eliminare URL nefunctional.

gunsmith incearca sa postezi informatiile aici, nu ne mai trimite dupa "cai verzi pe pereti". Asta daca nu e un efort prea mare pentru tine.

Merci.

eu din cate am inteles dintr-o prezentare facuta tot de @gunsmith - cred-, acest pistol este produs de grupul Heckler & Koch, si va fi comercializat si in romania cam de prin octombrie.

pretul ramane de vazut, daca va fi vandut sub marca HK va fi mai scump, daca nu probabil va fi mai ieftin.

oricum din poze arata mai futurist decat pistioalele de pe piata.

am fost joi la un magazin de arme, de unde 2 colegi si-au cumparat pistoale cu glont si seful de magazin ne-a prezentat acest pistol- acelasi document care a fost postat si pe forum, probabil de aceeasi persoana. el ne-a spus ca fabricantul care face pistolul caracal face parte din acelasi grup industrial ca si HK, respectiv Merkel, fapt ce este mentionat si in documentul pdf atasat.

alte date nu stiu din ce m-am documentat pe net, nu am mai gasit alte date despre acest lucru.

astept sa-l vad "pe viu" cand o sa apara in romania

• Membru

a aparut arma asta pe toate forumurile posibile...

Ciudat e ca daca am discutat aici despre alte arme nu s-a acceptat, dar despre jucarioara asta se accepta. Ar trebui sa delimitam publicitatea de discutii si pareri.

a aparut arma asta pe toate forumurile posibile...

Ciudat e ca daca am discutat aici despre alte arme nu s-a acceptat, dar despre jucarioara asta se accepta. Ar trebui sa delimitam publicitatea de discutii si pareri.

Asa este, aveti dreptate a aparut pe toate forumurile dar nu pentru publicitate,arma inca nu exista pe piata romaneasca,pur si simplu ma intereseaza parerea celor care folosesc acest tip de arme si deacea am cautat sa pun cat mai multe informatii in mai multe locuri..Daca va fi cazul de reclama voi lua legatura cu administratori forumului si daca este posibil o vom face dupa regulile gazdei.

Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva .

• Membru

e destul de simplu... trebuie sa fie mult mai ieftina decat glock ca sa se vanda, pentru ca inca nu si-a dovedit fiabilitatea. Toti prefera sa isi ia Glock, deoarece a fost testat in diferite conditii pe perioade mari de timp, daca vor sa isi cumpere o arma de genul asta.

• Moderator

arma inca nu exista pe piata romaneasca,pur si simplu ma intereseaza parerea celor care folosesc acest tip de arme

Din moment ce nu e prezenta pe piata si nu am pus vreodata mana pe ea, e greu sa emitem o parere.

• 2 months later...

am vazut pe site-ul din link-ul dintr-un post anterior ca a aparut pana la urma si in romania.

pretul este de 2799 lei atat varianta standard cat si varianta compacta.

eu fiind mai curios din fire o sa ma duc saptamana viitoare sa il vad.

am vazut pistoalele caracal, arata foarte bine, se simt bine in mana, dar un mare dezavantaj-parerea mea- il constituie lipsa grip-urilor interschimbabile.

pistoalele model F si C, comercializate la noi sunt produse in germania.

am vazut pe site-ul din link-ul dintr-un post anterior ca a aparut pana la urma si in romania.

pretul este de 2799 lei atat varianta standard cat si varianta compacta.

eu fiind mai curios din fire o sa ma duc saptamana viitoare sa il vad.

Pretul este de 2650 ron.

Edited by gunsmith