Jump to content
POLITISTI.ro

andydincluj

Legislație rutieră

Postare recomandată

andydincluj

Nu stiti unde gasesc carticica de legislatie rutiera cu forma consolidata incepand cu data de 21.01.2017 (cea care la articole te trimite din oug in hg si invers prevazut/sanctionat)?

20170516_214431.jpg

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

cyprusboy89

Da un telefon la Scoala de Agenti de Politie Campina, si da-ti o comanda!

• Apreciez 1

Link către postare
robertb

Intra pe pagina editurii c h beck si iti comanzi de acolo cea mai recenta editie publicata.

• Apreciez 1

Link către postare
Sache

Stocul este epuizat, momentan.

• Apreciez 1

Link către postare
andydincluj

Oricum, n-am gasit cu forma consolidata dupa 21.01.2017.

Link către postare
andydincluj

Daca este vreun coleg care imi poate achizitiona de la Scoala de Politie din Campina sau din alt loc, il rog sa imi spuna. Imi trebuie 6 bucati.

Link către postare
IonutPa

Care e ultima actualizare? 25 mai 2016? Mai recent gasim?

Link către postare
andydincluj

21.01.2017

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Tournique
      de Tournique
      Buna ziua,
      Dupa cat timp se inregistreaza in sistem o amenda? 
      In cazul meu, am parcat masina la 1m de stalpul unde se termina, legal, parcarea (mai erau masini multe parcate dupa semn). Nu am incurcat trotuarul sau traficul, doar acolo am avut ghinionul sa gasesc loc.
      Am plecat din Bucuresti sambata, intre timp am fost sunat de cineva care mi-a spus ca sunt niste politisti ce se uita (sau fac poze?) masinilor parcate acolo. 
      Nu am gasit un fluturat in geam si din pacate nu am acces la cutia postala prea curand. Am dat un telefon la taxe si impozite si mi s-a comunicat ca nu este o amenda pe CNP-ul meu.

In cat timp se inregistreaza in sistem amenzile? 
      Multumesc,
    • MariaToma29
      de MariaToma29
      Buna ziua,
      Scriu aici pt a obtine mai multa claritate in ceea priveste dreptul politistilor de la Politia Rutiera de a opri o masina in trafic. Stiu ca legile intre timp s-au modificat, insa nu stiu exact in ce sens.
      1. Au dreptul sa ma opreasca fara un motiv intemeiat? (ex: viteza, far nefunctional, etc). Sau este suficienta o minima suspiciune si gata, pot opri pe oricine, si pot pretinde acte si toate cele?
      2. Daca agentul nu-mi precizeaza un motiv intemeiat pt care m-a oprit, am dreptul sa nu ii prezint actele?
      Multumesc

• IonutCristi
      de IonutCristi
      Va salut! Sunt un viitor candidat la Academia de Politie si vreau sa va cer voua,cadeti la Academie/celelalte Scoli de politie cateva sfaturi cu privire la un antrenament bun pentru proba sportiva mentionata si in titlu,si anume aruncarea mingii medicinale. Scuzele de rigoare daca nu am postat in locul potrivit,dat fiind faptul ca sunt nou pe forum.Am cautat pe google/yt/alte forumuri si nu am gasit nimic concret care m-ar putea ajuta..mentionez si ca mi am cumparat o astfel de minge cu care momentan arunc doar 6 m.Multumesc anticipat! 
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.