Jump to content
POLITISTI.ro

Anonymous

Condiţii decontare servicii turistice - vouchere de vacanţă

Postare recomandată

Sache

Nu trebuie OS pentru decontarea serviciilor turistice. Ai nevoie de asa ceva doar pentru decontarea transportului, separat de cazare, iar OS trebuie vizat de o unitate de politie.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Adi76

Buna seara, am o problema: in concediu am fost in Bucuresti, am fost cazat si am luat masa la un hotel din lista, factura ce mi-a fost aprobata pt decont dar pe langa asta in aceeiasi zi am luat masa in oras la un restaurant care nu are cazare dar este o unitate de alimentatie publica care se regaseste pe lista unitatilor de alimentatie pubica  (lista alaturata unitatilor de cazare de pe ministerul turismului) dar aceasta factura a fost refuzata la decontare pe motiv ca nu este in lista structurilor turistice. Este corect? Multumesc

Link către postare
ovidiudif

Nu este corect, pentru masa unitatea trebuie sa se regasesca in lista Unităților de alimentație publică

Eu am alta problema legata de decontare. 

Se pare ca pentru a fi decontata o factura pentru o zi este nevoie sa ai 2 zile de concediu. De ex Am avut cazare pe data de  17.10.2018 (servicii cazare data de 17.10.2018) factura in valoare de 900 lei dar imi deconteaza doar jumatate pentru ca ei spun ca pe data de 16 sau 18 nu am avut concediu. Deci nu se poate deconta o zi de concediu in intregime si imi deconteaza doar jumate. Deci in logica lor pentru a se deconta o zi de concediu ai nevoie sa iti iei 2 zile de concediu. Sunt eu tampit sau logica a disparut total din MAI?

Link către postare
manfreD

Am primit același răspuns. Ca e zi de concediu dar in factura apare "noaptea de cazare" n/n+1.09.2018. Și mi-au decontat doar jumătate din valoarea facturii. Practic, dacă in factura scria cazare n.09.2018 primeam toți banii. Idioțenii. 

Link către postare
Sache

În turism, ziua de cazare începe după ora 12.00 și se termina pana în ora 12.00 a zilei următoare. De aici rezulta faptul ca este nevoie de doua zile calendaristice de concediu pentru a beneficia de o zi de cazare pentru decontare.

Link către postare
NP96

Am o nelamurire , daca concediul a fost in octombrie iar documentele justificative au fost depuse in data de 5 noiembrie , in ce data vor fii virati acei bani ?

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.