Jump to content
POLITISTI.ro
Marius

Notificările pe e-mail de la Politisti.ro

Recommended Posts

Marius

Azi a fost efectuată o modificare importantă a sistemului de e-mail şi ne-ar fi de mare ajutor să ne spuneţi dacă primiţi corect notificări de la forum pe mail.

Vă rog să ne semnalaţi aici dacă mail-urile trimise de la domeniul politisti.ro se primesc corect în inbox sau sunt direcţionate în spam.

Mulţumesc.

Marius

Nimeni? :(

Razvan

N-am primit niciun e-mail de la domeniul politisti.ro. Mai da-mi odata PM-ul.

• Upvote 1

Marius

Verificaţi şi dacă sunt active notificările trimise pe e-mail. Puteţi verifica aici: Setările contului » Setări de notificare.

Vă recomand să bifaţi următoarele opţiuni:

Abonarea automată la conţinut

• Urmăreşte automat conţinutul nou publicat de mine
  • Urmăreşte automat conţinutul la care adaug răspunsuri/comentarii

Iar mai jos, în funcţie de preferinţele fiecăruia puteţi alege ce fel de notificări să primiţi: 
Listă de notificări (notificări ce se primesc în browser - când sunteţi activi pe site) şi/sau Notificări pe e-mail (veţi primi câte un e-mail pentru conţinutul nou adăugat la elementele unde sunteţi abonaţi)

• Upvote 1

Sache

Eu am primit mail-urile trimise de pe domeniul politisti.ro asa cum trebuie, in inbox. Am verificat chiar si azi si este ok.

• Upvote 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• Marius
      By Marius
      Notificările pentru conţinut nou
      Notificările sunt o modalitate foarte bună de a urmări conţinutul nou adăugat pe website. Puteţi să primiţi notificări atunci când sunt adăugate postări, articole ori comentarii noi, când un utilizator citează postările/comentariile voastre, când un alt utilizator vă menţionează într-o postare, când primiţi mesaje personale ori vă comentează cineva pe pagina de profil şi aşa mai departe.
      Primirea unor notificări este anunţată de softul forumului prin apariţia în partea dreaptă sus a unei pictograme de culoare roşie în mijlocul căreia este afişat numărul notificărilor necitite.

Dacă veţi da click pe această pictogramă, se afişază o fereastră ce conţine notificările.

Puteţi să vă abonaţi la articole, forumuri sau topic-uri (subiecte de discuţie) preferate, astfel încât în momentul când este adăugat orice fel de conţinut nou, să primiţi notificări. Pentru asta puteţi să daţi click pe butonul "Urmăreşte":

În fereastra care apare puteţi să stabiliţi modalitatea de trimitere a notificărilor:

În situaţia în care vreţi să nu mai urmăriţi un anumit articol, subiect de discuţie etc. nu trebuie decât să accesaţi butonul "Dezabonare", aflat în acelaşi meniu.
      De asemenea, puteţi să vă abonaţi şi în timp ce adăugaţi o postare sau comentariu nou, prin selectarea opţiunii "Anunţă-mă pentru ..." aflat în partea dreapta jos a editorului de text.

Puteţi verifica şi modifica setările notificărilor în Setările contului » Setări de notificare.
      Pentru asta daţi click pe link-ul "Vezi toate notificările" după care pe butonul Setări de notificare. În această pagină veţi găsi toate setările sistemului de notificare.

• Marius
      By Marius
      Pentru a schimba / modifica adresa de e-mail asociată contului de membru urmaţi aceşti paşi:
      1. Conectaţi-vă la contul dvs. de membru Politisti.ro;
      2. Din meniul contului care apare când daţi click pe numele de utilizator (îl găsiţi în partea de sus, în dreapta, pe toate paginile website-ului), selectaţi şi daţi click pe Setările contului;

3. În pagina cu setări, selectaţi tab-ul Adresă email şi completaţi rubricile corespunzător cu parola contului de membru şi noua adresă de e-mail.

După ce aţi salvat modificarea, trebuie să primiţi un mesaj de confirmare la noua adresa de e-mail pe care tocmai aţi introdus-o. Pentru a finaliza modificarea, daţi click pe linkul de confirmare din respectivul mesaj, întrucât este necesară re-validarea contului de membru după schimbarea adresei de e-mail.
      Succes.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.