Jump to content
POLITISTI.ro

Admitere 2011


Postare recomandată

Publicat

a declarat nenea popa ca o sa fie disponibilizari masive deci ceva se coace :))

Publicat

Asta este. Nu avem decat sa ne pregatim in continuare si sa asteptam.

Bafta ! :emo-yessir:

Publicat (modificat)

am primit un raspuns oficial de la Igas, sau ma rog... de la un consilier...

" Buna ziua,

Inca nu detinem informati privind numaril de locuri pentru anul 2011. In urmatoarea perioada se va face o analiza si vor fi anuntate.

Toate cele bune si spor la invatat pentru admitere!

Amalia P.

Consilier

Birou Parlamentar Igas Traian C-tin

tel. +

"

Modificat de toCSic
  • Moderator
Publicat

Legea Educatiei Nationale

Art. 142. – (1) Ministerul Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului elaborează anual o metodologie-cadru privind organizarea admiterii în instituţiile de învăţământ superior de stat şi particulare din România.

(2) Fiecare instituţie de învăţământ superior elaborează şi aplică propriul regulament de organizare a admiterii în programele de studii oferite. Acest regulament se elaborează conform metodologiei-cadru prevăzută la alin. (1).

(3) Condiţiile de admitere, inclusiv cifrele de şcolarizare trebuie făcute publice în fiecare an, de către universitate, cu cel puţin 6 luni înainte de susţinerea concursului de admitere.

Publicat

Deci este foarte tarziu daca stam sa citim ceea ce a postat Marius. :huh:

Nu cred ca mai exista vreo sansa, parerea mea.

Publicat

toCSic....e bine!!!!! Ti-au dorit spor la invatat si asta ar trebui sa faca toti banii :)):)):))

Publicat (modificat)

Eu cred ca o sa fie admitere, incat ti-a urat spor la invatat, insa nu se stie nimic sigur asupra numerelor de scolarizare. Daca nu era admitere, se publica deja, dar se dau lupte grele la guvern, ei au reduce totul.

Exista vreo lege care sa interzica scolarizarea in sistem din moment ce s-au facut disponibilizari?

Modificat de Todoran Ioan
Publicat

nici in 2006 nu a fost admitere la scolile de politie, asadar incepem sa ne facem sperante desarte. ei se mira cum sa concedieze, nu cred ca ii mai intereseaza admiterea la scoli

Publicat (modificat)

Ai perfecta dreptate. Insa, ne mai ramane speranta, sper din tot sufletul sa fie admitere, ar fi o mare dezamagire pentru cei care s-au pregatit intens si pentru cei care sunt in situatia mea, am cazut fiind departajat de media de la bac, iar pentru anul acesta ar fi mare pacat sa nu mai avem o sansa.

In 2006 nu a avut loc admitere, insa nu cred ca s-au facut restructurari (10 000), asadar sansele noastre de a putea sustine examenul de admitere scad zi de zi, cineva a afirmat pe forum ca se va afisa in 15 mai, nu stiu mai vedem, sunt aproape sigur ca nu se va afisa in 15 pentru ca este duminica.

Modificat de Todoran Ioan
  • Moderator
Publicat

Voi nu vedeti ca cei ce ne conduc nu stiu nici pe ce lume traiesc. Singura lor preocupare, de cand se afla la conducere, este sa reduca costurile, indiferent de ce domeniu este vorba.

Altceva nu stiu si nici nu-i duce capul sa faca. Atat pot ei.

Publicat (modificat)

Eu sunt foarte realista.

De ce sa mai sper, daca nu are rost ? Ma pregatesc in continuare si sincer nici eu nu stiu pentru ce.

Puteau macar sa anunte ca nu va mai fi nicio admitere, este altceva cand stii de la bun inceput.

Oricum dau cate o bere celor care au sustinut ca se scot locuri, daca spusele se adeveresc. :emo-yessir::beer:

Modificat de georgya
Publicat (modificat)

De cand e partidul acesta la putere, a surprins mereu, numai surprize peste suprize, dupa cum e specific pentru cei de la guvernare, sunt in stare sa publice totul azi si maine sa fie examen. Sper sa fie bine si sa se gandeasca ca sunt copii care s-au pregatit intens si care pot sa faca un punctaj bun, care isi doresc cu adevarat sa ajunga politisti.

Modificat de Todoran Ioan
Publicat (modificat)

http://www.academiadepolitie.ro/Radacina/altele/monitorul_oficial_299.pdf

deci sa inteleg ca si peste restul invatamantului a domnit o intreaga ceata pana acum, de vreme ce abia pe 29 aprilie s-au publicat in monitorul oficial cifrele de scolarizare pt invatamantul din Romania.....nu va mai dura mult cred si o sa se afiseze in sfarsit si cifrele noastre.....ne rugam insa pana atunci si cu smerenie speram sa nu ne dea in cap prea rau cu numerele potential "extraordinare" ce vor urma sa fie :) ne rugam...

Modificat de blackice
  • Moderator
Publicat

Patrick21,

Intrapol-ul este o retea interna unde au acces doar politistii si poate fi accesata doar de pe calculatoarele institutiei.

Publicat

eti79ety pt politia de frontiera, nimic? Niciun anunt????

Publicat

De conditiile de admitere nu se specifica nimic?Ofi adevarat faptul ca se impune minim nota 7 la bac?

  • Membru
Publicat

V-am zis că vor fi 650 locuri la Câmpina :emo-yessir:

  • Apreciez 1
  • Moderator
Publicat

O veste buna pentru cei ce isi doresc sa devina politisti.

eti79ety ai un add.png:good:

Publicat

Mhentor prietene, pune mana si invata serios. Cu 7 te duci la jandari.

Nu ma refeream la nota de la admitere ci la media de la BAC.

Publicat (modificat)

Eu chiar nu ma asteptam, imi pierdusem speranta.

Multumim mult de tot, bogdanel si tie eti79ety pentru informatie. :emo-yessir:

Multa bafta si invatati cat puteti de mult.

Modificat de georgya
Publicat

Prin adresa nr 105297 din 04.05.2011 I.G.P.R., D.M.R.U. informeaza directorul Scolii de politie ,,Septimiu Muresan" ca numarul de locuri ce urmeaza a fi scoase la concurs de scolile postliceale ale Politiei Romane se prezinta dupa cum urmeaza:

1.Scoala de Agenti de Politie ,,Vasile Lascar" Campina - 650 de locuri

2.Scoala de Agenti de Politie ,,Septimiu Muresan" Cluj-Napoca - 150 de locuri

,,Invatati ,invatati si iar invatati pentru a deveni fi de nadejde ai partriei noastre, Republica Socialista Romania"

De m-au napadit amintirile.

Succes viitori colegi!

  • Apreciez 1
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.