Jump to content
POLITISTI.ro

Întrebari despre admitere 2014


Mergi la răspuns Răspuns oferit de drAGO5,

Postare recomandată

  • Membru
Publicat

Cu tot respectul Marius nu ar trebui sa judeci asa aspru ce face omu cu timpu lui..la urma urmei succesul nu e dat de cate ore pe zi studiaza un aspirant.Fiecare persoana are o putere de asimilare diferita.Poate Antoniev invata intr-o ora cat eu intr-o saptamana,poate deja avem materia terminata si doar asteptam admiterea.

 

Copilu poate si eu sunt tot un "aspirant" ca tine dar nu esti deloc in masura sa spui tu cine poate si cine nu raspunde la ce ai intrebat.Nu uita ca nimeni nu e obligat sa iti raspunda,totusi cei care isi rup putin din timpul lor o fac sa te ajute.Conteaza foarte mult conditia fizica si statura unui politist,tocmai de asta exista baremele respective in toate tarile din lume.Nu cred ca trebuie sa fi in sistem ca sa realizezi ca viata de politist nu e tocmai roz,ca inevitabil vei avea de a face cu toate tipurile de persoane ,unele mai periculoase decat altele rezultand si ca sunt sanse mari sa fi implicat si in altercatii fizice sa le spun asa si in acest caz cred ca este lesne de inteles ca e mai dezirabil un barbat cu o constitutie fizica mai impunatoare si cu o conditie fizica corespunzatoare.(Astept sa fiu judecat pentru discriminare din cauza faptului ca am spus "barbat" )

  • Membru
Publicat (modificat)

Asa ca o introducere ,nu vad ce esti atat de deranjat de faptul ca primesti niste "-" la reputatie.Da e adevarat ca si eu ca multi altii de pe forum "doar ne dorim " sa fim admisi.Dar momentan nu esti cu mult superior ,nu esti inca politist.Esti student si ar trebui sa fii mai preocupat de sesiuni cum ai si spus de altfel ,decat de progresul nostru referitor la materie.Grija mare la cele spuse de Vixen.

Stima!

Modificat de bogdancrrn
Publicat

Cu tot respectul Marius nu ar trebui sa judeci asa aspru ce face omu cu timpu lui..la urma urmei succesul nu e dat de cate ore pe zi studiaza un aspirant.Fiecare persoana are o putere de asimilare diferita.Poate Antoniev invata intr-o ora cat eu intr-o saptamana,poate deja avem materia terminata si doar asteptam admiterea.

 

Copilu poate si eu sunt tot un "aspirant" ca tine dar nu esti deloc in masura sa spui tu cine poate si cine nu raspunde la ce ai intrebat.Nu uita ca nimeni nu e obligat sa iti raspunda,totusi cei care isi rup putin din timpul lor o fac sa te ajute.Conteaza foarte mult conditia fizica si statura unui politist,tocmai de asta exista baremele respective in toate tarile din lume.Nu cred ca trebuie sa fi in sistem ca sa realizezi ca viata de politist nu e tocmai roz,ca inevitabil vei avea de a face cu toate tipurile de persoane ,unele mai periculoase decat altele rezultand si ca sunt sanse mari sa fi implicat si in altercatii fizice sa le spun asa si in acest caz cred ca este lesne de inteles ca e mai dezirabil un barbat cu o constitutie fizica mai impunatoare si cu o conditie fizica corespunzatoare.(Astept sa fiu judecat pentru discriminare din cauza faptului ca am spus "barbat" )

 

dar nu am spus nicidecum ca cineva e obligat sa-mi raspunda , sa-si rupa din timpul lor sa ma ajute , insa vezi tu , raspunzandu-mi la intrebari cu aroganta , cu aer de superioritate , la ce bun ?  mai bine raspunzi daca stii si vrei sa ajuti , dar cu aroganta si vorbe de sus nu ajuti pe nimeni cu absolut nimic.(vorbind la general , nu o lua ca fiind adresata tie)

Cat despre acele bareme , nu cred ca acestea definesc cu adevarat conditia ,ci ele arata doar daca esti capabil sau nu sa faci fata si sa evoluezi la un grad de intensitate mai inalt in academie. Cat despre partea cu o conditie fizica impunatoare , sunt de acord cu tine.

  • Membru
Publicat

Asa ca o introducere ,nu vad ce esti atat de deranjat de faptul ca primesti niste "-" la reputatie.Da e adevarat ca si eu ca multi altii de pe forum "doar ne dorim " sa fim admisi.Dar momentan nu esti cu mult superior ,nu esti inca politist.Esti student si ar trebui sa fii mai preocupat de sesiuni cum ai si spus de altfel ,decat de progresul nostru referitor la materie.Grija mare la cele spuse de Vixen.

Stima!

Cu mult superior zici ? Gramatica , bat-o vina !

  • Apreciez 1
  • Displace 1
Publicat

Uite asa o sa se inchida si topicul asta ca si cel cu admiterea din 2013, mai bine terminati cu cine este mai destept. Cui a intrat felicitari, aspirantilor bafta !

  • Membru
Publicat

Probabil te referi la un pleonasm.Din cate stiu o persoana poate fi mai mult sau mai putin superioara alteia.

  • Membru
Publicat

Iertare .Am vorbit fara sa gandesc si am dat-o cu pleonasmele cand de fapt nu are grad de comparatie.

  • Apreciez 1
  • Membru
Publicat (modificat)

Ați putea să vă limitați strict la aspecte ce ţin de admitere și să nu mai fiți off-topic ? Nu de alta, dar cei interesați vor face un efort mai mare să caute informațiile relevante pentru admitere. Și mai există posibilitatea să închidă administratorul/moderatorii topicul și nu ar fi tocmai ok. :)

Modificat de Catalin
  • Apreciez 4
Publicat (modificat)

Salutare prieteni... vin cu o rugaminte...cine mai are ceva sinteze,teste,manuale(romana,istorie,franceza ) in format electronic pt admiterea in Academie...am o verisoara care vrea sa ma intreaca...multam!(pentru samariteni.. vorbim pe privat)

Modificat de radian
Publicat (modificat)

Salut, da-mi un e-mail pe PM.

 

LE: Sunt de parere ca ar merita editat titlul topicului in "Admitere 2014", ca toata lumea sa posteze aici.

Modificat de Antoniev
Publicat

Bună ziua! Din moment ce pe site-ul Academiei s-au postat informaţii cu privire la admitere nu ar trebui să se  ştie şi ceva despre admiterea la Şcolile de Poliţie? Condiţiile de admitere şi probele sportive pentru admiterea la Şcolile de Poliţie sunt la fel cu cele de la Academie? Vă mulţumesc!

Publicat

Da, sunt in mare parte aceleasi. Difera chestiunile legate de facultati facute anterior la buget, proba scrisa la istorie.

Publicat

 Buna seara! Stie cineva daca limtele de inaltime sunt valabile si pentru candidatii la frecventa redusa? Multumesc

Publicat

Si dificultatea testelor, bineinteles.

 

Adica sunt mai usoare la Campina si Cluj decat la Bucuresti?  :blink:

 

Ce bine ca nu s-au facut modificari majore.  :good:

 

Asa m-am gandit si eu. Am vazut ca a scazut taxa de inscriere (sper sa nu fi citit aiurea), la 300 de lei.

  • Apreciez 1
  • Membru
Publicat (modificat)

Dupa regulamentul publicat de Academie pare ca au ramas la fel.Totusi ,eu unul ma astept la orice pe viitor.

Modificat de bogdancrrn
  • Displace 1
Publicat

Probele fizice nu s-au schimbat, insa au disparut cateva capitole la materia pt istorie.  :hmmmt:

  • Membru
Publicat

Antoniev, tu ce crezi? Normal ca exista diferenta cu privire la gradul de dificultate.

Publicat

Sincer sa fiu, oricat de hilar ar suna, ma asteptam sa fie la fel gradul de dificultate, diferenta fiind la proba in plus de la istorie.

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.