Jump to content
POLITISTI.ro

Andrei27

Întrebari despre admitere 2014

Recommended Posts

BiancaD

Hello, stie cineva daca fisa medicala trebuie definitivata pana pe 15 august? Sau trebuie sa fie gata odata cu dosarul, respectiv pe 22? Ms anticipat :) 

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Stalin

Trebuie sa fie gata odata cu dosarul,adica pana pe 22 august!

Stalone

Va salut,

Pentru cei din Suceava care merg la Cluj,am inchiriat o camera dubla foarte aproape de Scoala de politie. Contactati ma daca doriti impartirea cheltuielilor cu alta persoana.

Ma scuzati daca am postat unde nu trebuia, numai bine! Rog a fi sters daca nu considerati ca-si are locul aici.

Vixen

As vrea sa expun si eu problema politistilor de la frecventa redusa din acest an, toate stirile pe care le-am auzit si citit au fost despre marea concurenta de la specializarea jandarmi, forma zi, dar nimeni nu a vorbit despre concurenta acerba si anume de 14 pe loc la frecventa redusa!..In ciuda locurilor putine si anume 28 la aceasta specializare, acesti angajati ai ministerului au fost foarte bine pregatiti, iar rezultatele au fost pe masura.43 dintre acesti au luat note cuprinse intre 9-.60, dar doar 28 au avut noroc sa se incadreze,ceea ce vreau sa scot in evidenta este restul de 15 cu note de 9.10 si 9 care au ramas pe dinafara!!!!din punctul meu de vedere nu este normal ca un altu sa intre cu media 8.10(ultima medie de la ordine si siguranta publica frecventa zi),tinand cont ca subiectele sunt acceleasi pentru toti, iar unul cu media 9 sa nu intre.Problema este numarul locurilor alocate pentru aceasta specializare!...Credeti ca se mai poate face ceva pentru acesti 15 agenti cu media 9?Se poate depune un memoriu ceva?Il va lua cineva in calcul?De asemenea mentionez ca au ramas 10 locuri libere de la zi, acestea nefiind ocupate! Nu se pot aloca aceste locuri ramase acestor agenti?

Mi-e teamă că până nu o să puneți presiune pe sindicate să inițieze demersuri vizavi de chestia asta, lucrurile nu se vor schimba şi numarul de locuri de la FR va reprezenta aprox. 10% din numărul de locuri la zi scoase la concurs anual, fapt total necinstit pentru cei aflați în situația expusă de tine. De-aia plătiți cotizații, să vă reprezinte interesele, tot ceea ce fac este să vă distragă periodic atenția cu câte o victorie de prin instanță de la problemele cu adevărat reale, cum ar fi aceasta. Sper să nu se supere pe mine domnii reprezentanți ai sindicatelor, să nu se înțeleagă că nu le-aş recunoaşte celelalte merite legate de obținerea unor drepturi pentru polițişti de-a lungul timpului, dar eu aşa văd lucrurile.
  • Upvote 4

BiancaD

Ma poate ajuta cineva cu vreo idee/sugestie de cazare in Cluj? Aproape de scoala :) 

BGeorge

Pensiunea Mioval de pe strada Partizanilor la aprox 5 min de scoala. Zilele urmatoare o sa sun sa vad daca mai sunt camere.

Edited by BGeorge
  • Upvote 1

BiancaD

Astept si eu un raspuns, intr-un mesaj privat daca se poate, sa-mi spui care-i treaba. Ms anticipat ! 

bimd

Mă poate ajuta cineva cu variantele de anul trecut de la Academie sau Școlile de Agenți ? Mulțumesc !

bimd

Mai mult de la agenți îmi trebuie , mulțumesc .

Dany763

Daca fac rost o sa le ai la PM,toate cele bune!

bimd

Multumesc

BiancaD

Oare caminele studentesti de la facultati ne pot caza? Daca sunam cumva la secretariate? :-? 

Dany763

Bianca,nu prea cred asta deoarece in data apropiata de probe deja cred ca sunt repartizate stundetilor de la acele facultati.

Dany763

P.S am vrut sa imi infirmati sau confirmati informatia conform careia daca dai la academie si cazi primul ,al-2-lea sau al-3-lea sub linie poti intra la subofiteri fara examen.Multumesc!

Ben

Basme. 

Dai admitere din nou.

• Upvote 2

Catalin

Omul vorbeşte de subofiţeri, deci asta înseamnă că nu se referă la şcolile de poliţie, din moment ce în poliţie nu mai există subofiţeri. 

Poate că aşa o fi, cum ai auzit, nu avem de unde să ştim. În schimb, la şcolile de poliţie ce pregătesc agenţi e valabil răspunsul lui Ben.

• Upvote 1

Dany763

Ok,acum sunt lamurit.Multumesc amandurora ! :D

skip

Informatie gresita.Poti fi declarat admis la o institutie de invatamant pt formarea politistilor doar in urma unui examen.

• Upvote 1

Dany763

Mersi inca o data si sper ca la anul pe vremea asta sau prin septembrie sa va dau o veste buna.Toate cele bune!

isoam

Pentru cei care vor sa dea la Oradea. Am o camera de hotel inchiriata, 65 de lei de om, cu mic dejun, nu departe de scoala de subofiteri. Cineva??

victor94

Din cate stiu inscrierile la Campina sunt pe data de 6-7 septembrie. Este vreo problema daca ajung in 7 sa ma inscriu?

Roby

Daca stii ca sunt pe 6-7, si tu te inscrii pe 7, ce problema ar fi ??

• Upvote 1

Dany763

Daca cumva cineva stie din intamplare ultimele punctaje obtinute anul acesta la Cluj resprectiv Campina,va rog sa imi lasati mesaj privat .P.S stiu ca poate le cer prea devreme dar va rog sa nu mi-o luati in nume de rau sa si ziceti ca-s grabit. :) Multumesc!

Edited by Dany763

Andrei01

Am fosti si eu admis la Campina :). Ultimul punctaj a fost 55.

• Upvote 1