Jump to content
POLITISTI.ro

Întrebari despre admitere 2014


Mergi la răspuns Răspuns oferit de drAGO5,

Postare recomandată

  • Membru activ
Publicat (modificat)

Testarea psihologica pt scolile de agenti e diferita fata de cea pt Academie sau cel putin pe vremea mea.

Sa nu te astepti sa fie la fel.

Modificat de Ben
Publicat

Da mă gândesc , dar e puțin ciudat .. Dacă nu ești apt pentru Academie măcar pentru școală să mai poți opta . Vă mulțumesc pentru răspunsuri :)

  • Membru
Publicat

Sunt diferite. Testarea psihologica pentru scolile de agenti e mai tarziu . Eu in iunie am sustinut examenul psihologic pentru Academia de Politie , iar cei pentru agenti sau alte structuri , mai tarziu (cam cu 1-2 luni ) . :) A zis bine Ben.

Publicat

Eu eram curios dacă mai pot susține și pe cel din toamnă în caz că nu reușesc la cel pentru Academie :D

Publicat (modificat)

Daca ai trecut de testul psihologic pentru Academie, dar nu ai intrat si a doua optiune e o scoala de agenti, nu mai e nevoie sa dai alta testare psihologica. Se considera ca esti apt si pentru o scoala de agenti.

Modificat de Constantin24
Publicat

Salut!!o intrebare am si eu ...cand si unde pot afla cate locuri se aproba ptr examenul de admitere al acestui an 2014 la Scoala de agenti de politie Vasile Lascar din Campina?Multumesc anticipat!!

  • Membru
Publicat

Afli cand se va da o hotarare de guvern in acest sens, de pe site-ul institutiei in cauza.

Publicat

Am vazut ca exista o sectiune pe site-ul academiei, numita "Rezultate examen psihologic". Exista vreo sansa ca rubrica aia sa fie completata vreodata?

Publicat

A fost acum 2 ani, anul asta nu imi amintesc daca a mai fost dar in orice caz doar in zilele de dupa examen.

Publicat

Conteaza doar media la purtare. 

 

Bai frate, e asa greu sa citesti un amarat de regulament, sau unul din topicurile in care s-a mai pus aceeasi intrebare ca si a ta?  <_<

  • Apreciez 2
  • Displace 1
  • Membru
Publicat

Iar la media de la purtare nu trebuie sa ai 10 , ci minim 8 in timpul ciclului liceal .

  • Apreciez 1
  • Displace 3
Publicat (modificat)

sta linistit ca nu-mi este greu sa citesc un regulament ;) chiar nu eram sigura daca, conteaza sau nu si media de la bac...de media de la purtare, stiam si eu ca, conteaza foarte mult ;) chiar asa ironic trebuie sa fi?? doar am intrebat ca nu eram sigura...dar tu comentezi ce nu trebuie, Antoniev  ;)

Modificat de Roxanak95
  • Apreciez 1
  • Displace 2
Publicat (modificat)

sta linistit ca nu-mi este greu sa citesc un regulament ;) chiar nu eram sigura daca, conteaza sau nu si media de la bac..

 

Am observat cat ai citit din regulamentul de admitere, daca nu ai vazut niciuna din urmatoarele:

 

 

(4) Ocuparea locurilor scoase la concurs se face pe baza mediei obţinute la proba de  verificare a cunoştinţelor în ordinea descrescătoare a notelor şi în limita numărului de locuri aprobat.  Pentru departajarea candidaţilor care obţin media generală egală cu cea a candidatului admis pe  ultimul loc la concurs, pentru fiecare inspectorat general beneficiar în parte, se aplică criteriile  prevăzute pentru forma cu frecvenţă a programelor de studii universitare de licenţă organizate de  Facultatea de Poliţie

 

 

Art. 82 

Pentru departajarea candidaţilor care obţin media generală egală cu cea a candidatului admis 
pe ultimul loc scos la concurs, se aplică succesiv următoarele criterii: 
a. La Facultatea de Poliţie 
1. Nota obţinută la disciplina Limba română, în cadrul examenului de admitere; 
2. Nota obţinută la disciplina Istorie, în cadrul examenului de admitere; 
3. Media obţinută la examenul de bacalaureat; 
4. Nota obţinută la disciplina Limba română, în cadrul examenului de bacalaureat. 
 
Si nu, nu eram ironic. Am pus o intrebare retorica.
Modificat de Antoniev
  • Apreciez 1
  • Displace 1
Publicat

@Roxanak95 - iti urez succes la examenul de bacalaureat .

 

P.s E greu sa adaptezi limbajul " facebook" la gramatica limbii romane . :P 

  • Apreciez 2
  • Displace 1
  • Membru
Publicat

Mă îndoiesc că ar afecta-o negativ;acest fapt depinde și de distinsul care îl va înlocui..să sperăm că va fi înlocuit de o persoană mult mai capabilă. :-?

Publicat

Eu zic sa lasam schimbarile din varf, si sa ne concentram pe invatat si sport. Oricat de mult s-ar schimba ceva cu conducerea, probele de admitere nu vor disparea si nici nu vor deveni mai usoare.

  • Apreciez 1
  • Displace 1
Publicat

Antoniev are dreptate. Si eu zic ca cine e interesat intr-adevar de academie si vrea sa intre cu adevarat mananca regulamentul ala, intra pe siteul lor oficial si afla tot ce il intereseaza. Apoi burta pe carte si afara la miscare. 

  • Membru
Publicat

Aia incercam si eu sa afirm..insa ma refeream ca daca vine un om capabil...ar fi un plus pentru toti si pentru viitorii angajati cat si pentru cei deja aflati in sistem.

Spor la teste si la alergat Antoniev!

  • Apreciez 1
Publicat (modificat)

Că dacă ar fi puține locuri , tare v-ați multumii .. :D .Normal că trebuie îmvățat dar dacă sunt locuri mai multe cresc și șansele :)

Modificat de admitere14
Publicat (modificat)

Daca ar fi putine locuri, ar intra doar cei care au invatat / muncit cel mai mult. 

Modificat de Antoniev
  • Displace 1

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.