Jump to content
POLITISTI.ro

Întrebari despre admitere 2014


Mergi la răspuns Răspuns oferit de drAGO5,

Postare recomandată

  • Moderator
Publicat (modificat)

Depinde cine te cauta peste tot... s-ar putea sa il descopere..  :))  oricat de bine-ascuns ar fi

Desi, ca viitoare politista, nu ar cam trebui sa iti stea gandul la tatuaje, dar sunt convins ca pe multi nu-i va deranja  :clip:

Modificat de Rober7
  • Apreciez 1
  • Displace 1
  • Membru
Publicat

De ce să nu îi stea gândul la tatuaje? Asta e din ciclul poliţistul nu are voie să stea în bar, că na, informaţiile se obţin la biserică... Am pretenţii de la tine, Rober7. Nu adopta mentalităţile comuniste şi obosite ale unor şefi ce au rămas straşnic ancoraţi într-un trecut milităros şi idiot.

  • Apreciez 4
  • Moderator
Publicat

Cristi... hai ma ce naiba...! Asa ma stii tu pe mine, cu mentalitati comuniste !?

Stii ca sunt atat de libertin incat merg saptamanal pe la B.C.I.  :))

Doar ca, o "atacam" si eu putin pe colega

Nu am nimic impotriva tatuajelor, chiar am si un coleg si foarte bun prieten tatuat (il stii, la Babeni) ;)

  • Apreciez 2
Publicat

Momentan vreau unul micut, destul de ascuns, cu scris.E acoperit, de toate cele :)) Inclusiv de uniforma. xd . Am in plan sa mi fac unul tot cu scris, pe sira spinarii, dar mai tarziu, eventual dupa ce termin cu politia ^_^ ( scoala ) 

  • Moderator
Publicat

Să-i faci o fotografie şi să o postezi aici. Numai aşa putem să-ţi dăm un răspuns concret.

  • Apreciez 4
Publicat

Am fost la examinarea medicala si la rubrica "capacitate vitala" cica as fi la limita (mi-a iesit 78 si minim trebuie 80). Habar nu am ce inseamna asta. Ar putea fi probleme la contravizita ?

Publicat

Pentru Campina, examinarea psihologica o sa se mai dea pe 14 august...cel putin in judetul meu (Valcea)...Bianca D, definitivarea fisei medicala o sa dureze cam vreo 2 sau 3 zile...depinde :D

Publicat

Bianca, fisa medicala o dureze cam 4-5 zile. pt ca numai IDR-u trebuie sa stea in organism 3 zile. acum depinde de cabinetele  medicale, s-ar putea sa fie libere sa termini mai repede, sau nu.

Publicat

Legat de mingea medicinală, știe cineva ce dimensiuni are? Mă refer la diametru. Iar la executarea probei, din câte am citit se poate efectua cu picioarele depărtate anterior-posterior. Dintre cei care ați susținut admiterea, ce metodă de aruncare recomandați?

  • Membru
Publicat

Cineva care a susținut BAC-ul anul acesta mă poate ajuta cu un sfat? Am fost astăzi la secretariat să ridic adeverința cum că am promovat examenul însă mi s-a spus să vin după ziua de 14 că nu au primit încă situația finală.Eu pe 17 pornesc spre București și îmi e puțină teamă să nu fiu întârziat aiurea până în ultima zi.

Publicat

Aceeasi problema e si in judetul meu (Valcea)...pe noi ne-au sfatuit cei de la liceul nostru sa sunam la facultatea unde vrem sa dam, si sa-i informam despre aceasta problema :D

Publicat

Buna ziua tuturor

 

Sunt nou pe forum si imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie. Am absolvit de curand liceul si as vrea sa optez catre o scoala de politie. M-am gandit la Vasile Lascar Campina dar am cateva nelamuriri.

Daca sunteti amabili sa-mi rapundeti si mie la urmatoarele intrebari:

1. Pana cand se fac inscrierile, mai am timp?

2. Cati ani se fac?

3. Se intra greu? Iti trebuie medie mare?

 

Va rog din suflet sa imi raspunde-ti si sa ma lamuriti si daca mai stiti si alte scoli de politie sa imi recomandati. Va multumesc!

Publicat

Salut 

 

 

Pentru campina se da separat testarea pshihologica ? un prieten a dat testarea acum 2 saptamani in Rm Valcea si a fost respins fara motivatie. 

 

Astazi a primit prin posta respunsul dupa 2 saptamani...are dosar bagat si la academie si la campina. 

 

Mai poate face ceva ?

 

 

 

  • Moderator
Publicat

Buna ziua tuturor

 

Sunt nou pe forum si imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie. Am absolvit de curand liceul si as vrea sa optez catre o scoala de politie. M-am gandit la Vasile Lascar Campina dar am cateva nelamuriri.

Daca sunteti amabili sa-mi rapundeti si mie la urmatoarele intrebari:

1. Pana cand se fac inscrierile, mai am timp?

2. Cati ani se fac?

3. Se intra greu? Iti trebuie medie mare?

 

Va rog din suflet sa imi raspunde-ti si sa ma lamuriti si daca mai stiti si alte scoli de politie sa imi recomandati. Va multumesc!

1. Inscrierile se fac pana in august, din cate am auzit (sper sa nu gresesc) - deci, mai ai timp;

2. 2 ani dureaza cursurile Scolilor de Politie;

3. Depinde cat esti de pregatit .... Daca mai scrii "raspunde-ti" in loc de "raspundeti", s-ar putea sa constati ca se intra totusi greu.....

Mai e Scoala de Politie de la Cluj

  • Apreciez 1
Publicat

Buna seara!! A primit cineva raspuns in legatura cu examenul psihologic dat pentru A.C.D.?

Publicat (modificat)

Stie cineva cand se da examinarea psihologica la Iasi pentru Scoala din Cimpina? Examinarea este in luna iulia sau in august?

Modificat de Simina
Publicat

Am terminat si eu fisa medicala...si tot citind comentarii pe aici in legatura cu pretul, am ajuns la concluzia ca sunt cea mai " smechera" cu 230 lei toata fisa  B-) . ( trebuia sa ma laud :))

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.