Jump to content
POLITISTI.ro

Întrebari despre admitere 2014


Mergi la răspuns Răspuns oferit de drAGO5,

Postare recomandată

  • Membru
Publicat (modificat)

Mai presus de orice ar trebui să fii sincer cu tine întrucât acest test  reflectă dacă ești bun de polițist(cel puțin din punct de vedere psihologic).

Modificat de bogdancrrn
Publicat

Anul trecut au fost 313 locuri la Campina si ultimul punctaj cu care s-a intrat a fost 63. tinand cont ca anul acesta sunt 500 de locuri,oare ultimul punctaj de admitere va fi mai mic? Eu zic ca asa ar trebui,voi ce ziceti?


Anul trecut au fost 313 locuri la Campina si ultimul punctaj cu care s-a intrat a fost 63. tinand cont ca anul acesta sunt 500 de locuri,oare ultimul punctaj de admitere va fi mai mic? Eu zic ca asa ar trebui,voi ce ziceti?

Publicat

Mai presus de orice ar trebui să fii sincer cu tine întrucât acest test  reflectă dacă ești bun de polițist(cel puțin din punct de vedere psihologic).

Mi se pare corect ce-ai spus.

 

Anul trecut au fost 313 locuri la Campina si ultimul punctaj cu care s-a intrat a fost 63. tinand cont ca anul acesta sunt 500 de locuri,oare ultimul punctaj de admitere va fi mai mic? Eu zic ca asa ar trebui,voi ce ziceti?

Anul trecut au fost 313 locuri la Campina si ultimul punctaj cu care s-a intrat a fost 63. tinand cont ca anul acesta sunt 500 de locuri,oare ultimul punctaj de admitere va fi mai mic? Eu zic ca asa ar trebui,voi ce ziceti?

 

Va oscila tot in jurul punctajului de 60 spun eu, pentru ambele scoli de politie,plus-minus 5 puncte...

Limita de intaltime scazuta poate urca un pic punctajul, ideal e sa fac(vorbesc in numele meu) 70 de puncte macar, mai jos de atat e cu emotii.

Publicat

Am luat si eu examenul psihologic pentru Cluj. Mai este cineva pe aici ? ^_^ 

Publicat

Am luat si eu examenul psihologic pentru Cluj. Mai este cineva pe aici ? ^_^

Felicitari!!! :)

  • Moderator
Publicat

bafta fetelor..va asteptam cu nerabdare in operativ :))  :pfft:  :clip:  sper sa nu  mi-o luati  in nume de rau....  :lol:

  • Apreciez 2
Publicat

Buna ziua.

Ma puteti ajuta cu niste raspunsuri va rog:

 - exista carti de grila pentru examene?

 - din ce carti invatati la examen?

 - e tarziu daca incep de acum sa-mi fac dosarul?

Multumesc.

  • Membru
Publicat

Bună ziua și ție.Dacă te referi la Academie nu mai poți să te înscrii.Dacă te referi la Școlile de Agenți mai poți dar sincer dacă nu ai deja anumite cunoștiințe șansele tale sunt nule având în vedere timpul limitat rămas la dispoziție.Cărți poți găsi pe fiecare librărie online nu există un tip anume ,de asemenea materia pentru examen este precizată pe website-urile instituțiilor de învățământ.

Publicat

Multumesc.

Daca sunt student la o facultate pot da admitere la Scolile de Agenti, nu?

Pregatit sunt, nu e o problema. Doar la sport, dar acolo am timp sa recuperez...

Publicat

Va salut, ma numesc Laurentiu si m-am inscris pe acest forum pentru a va ruga sa ma lamuriti, daca puteti si bineinteles daca vreti, despre situatia in care ma aflu. Sa va explic: in anul 2012 mi-am propus sa ma inscriu la scoala de subofiteri jandarmi din Dragasani. Aproape imi completasem dosarul insa am fost declarat 'inapt' la examinarea medicala din policlinica MAI din Bucuresti pentru faptul ca aveam o simpla pata alba in apropierea soldului. Doamna de acolo mi-a explicat ca ar fi vorba despre o boala de piele numita vitiligo, mentionez ca toate celelalte analize au fost in regula. Intre timp am fost examinat de un alt doctor care mi-a spus ca aceasta boala vitiligo s-ar manifesta altfel, in fine. Anul acesta as incerca din nou dar la scoala de agenti din Campina. Credeti ca fisa medicala mai este valabila si anul acesta, avand in vedere ca au trecut doi ani de atunci? Exista vreun mijloc de a o confrunta pe doamna doctor de la policlinica MAI? Credeti ca as avea sanse daca mi-as masca pata acea alba cu o lotiune? ( nu are mai mult de 3-4 cm2). Va rog sa-mi raspundeti daca ati mai auzit de o asemenea situatie si sa-mi spuneti daca mai am vreo sansa de a candida si anul acesta. Va multumesc.

  • Membru
Publicat

Fisa medicala nu mai e valabila si anul acesta , pentru ca valabilitatea ei este de 6 luni .

Publicat

Da, dar am inteles ca ramane prin arhivele policlinicii MAI sau chiar la unitatea jandarmeriei care m-a recrutat.


si boala asta vitiligo, prin natura ei, de boala afurisita :) este cronica, asadar nu poate fi tratata.

Publicat

Toata lumea da la Cluj?:))

Foloseste cu incredere librariile online, sunt carti cu duiumul.

Publicat

Ajuta cu ceva daca ai terminat o facultate inainte de  a termina si la politie fie si la Cluj? Adica dupa terminarea studilor are vreo importanta facultatea absolvita sau nu?

Publicat

Imi puteti spune va rog cat costa analizele?

Care este costul total pentru intocmirea dosarului?

  • Membru
Publicat

Costul analizelor variaza in functie de locul unde le faci. Daca o sa cauti pe acest topic, vei gasi si niste preturi.

Publicat (modificat)

Am si eu o intrebare putin pe langa subiect. Am voie sa-mi fac tatuaj in timp ce sunt eleva la scoala de politie? ( nu la vedere ) Se mai fac examinari medicale in timpul celor doi ani? Sa te caute peste tot ? :))

Modificat de BiancaD
  • Apreciez 1
  • Displace 1

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.