Jump to content
POLITISTI.ro

Întrebari despre admitere 2014


Mergi la răspuns Răspuns oferit de drAGO5,

Postare recomandată

Publicat

La multi ani dragi colegi!

Stie cineva daca anul acesta se vor scoate la concurs locuri la FR?

Multumesc anticipat!

  • Membru
Publicat (modificat)

Toate locurile inclusiv cele la FR vor fi afisate , cel mai probabil , in mai-iunie . In ultimii ani tot mai tarziu s-au afisat. Ca vor fi anul asta si la FR lovuri scoase nu are de unde sa stie nimeni . :)

Modificat de MariusAcademy
  • Displace 2
Publicat

hey,buna!!....taxa  pentru sustinerea examenului de admitere la Academia de Politie este de 300 RON????

Publicat (modificat)

Conform regulamentului pe 2013, este de 320 de ron.

 

 

Art. 16 (1) În vederea participării la concursul de admitere, candidaţii sunt obligaţi să achite o Taxă de înscriere la concurs, în valoare de 320 lei, compusă din Taxa de examen, în valoare de 300 lei şi Taxa de contravizită medicală, în valoare de 20 lei. 

 
Modificat de Antoniev
Publicat

Buna seara.....as dori sa stiu si eu, daca media generala din anii liceului, conteaza foarte mult la admitere sau doar media de la bac?? Multumesc...

  • Membru
Publicat

Media de la bac se ia in calcul la departajare din cate stiu eu, daca exista rezultate egale la celelalte criterii.

Publicat

cu cat timp  inainte trebuie sa ma pregatesc pentru Scoala de Politie de la Campina? este tarziu in momentul de fata?
eu zic ca am timp pana in iulie, desi sunt in clasa a 12 a :(

Publicat (modificat)

Dupa parerea mea, si posibil si a altor colegi de forum, este timp destul, ambitie si determinare sa ai, sa muncesti. Depinde si de nivelul tau actual; cunosc personal pe cineva care nu a avut nevoie decat de o luna pentru a asimila materia, si nu a avut probleme; anul asta tocmai a absolvit.

Modificat de Antoniev
  • Membru
Publicat

Da . Campina e in Prahova si Cluj e Cluj . :)) Revenind . Amandoua sunt Scoli de Politie . Nu e nicio diferenta .

  • Apreciez 2
Publicat

Cei care participa pentru a doua oara la concursul de admitere , trebuie sa refaca din nou toate analizele din fisa medicala ? 

Am observat anul trecut in fisa  o rubrica  , in care erai intrebat daca e prima data cand participi la concursul de admitere .

 

P.s Intreb doar ca sa stiu cum sa ma organizez din punct de vedere financiar :) 

 

Multumesc anticipat . 

  • Membru
Publicat (modificat)

Analizele sunt obligatorii de fiecare data cand candidezi!Logic!Starea de sanatate a unei persoane se poate imbunatatii sau inrautatii de la an la an iar prin analizele medicale se vede acest lucru!Stiu ca te costa , insa gandestete ca prin acest examen medical amanuntit tu iti vezi starea de sanatate deci este si un lucru benefic pentru tine!

Modificat de cipri83
Publicat

Ok . Nu am nici o problema ca le fac  inca odata :) 

Tocmai de aceea intrebam  , ca sa stiu cum sa ma pregatesc . 

 

Multumesc . 

  • Membru
Publicat

Fisa aia medicala are valabilitate doar 6 luni din cate stiu ! Dupa termenul asta , valoarea ei este nula .

Publicat (modificat)

De-abia astept sa treaca aceste cateva luni sa apuc "sa fac analizele din nou"  . Mersi 'MariusAcademy .   :)

Modificat de JustMeAlex
Publicat (modificat)

Testarea psihologică pentru admiterea la Academie se face la sediul ispectoratului de care aparținem ? Dacă din nefericire rezultatul e respins , mai putem opta sau susține o noua reexaminare pentru școlile de poliție ?

Modificat de admitere14
Publicat

Testarea psihologică pentru admiterea la Academie se face la sediul ispectoratului de care aparținem ? 

 

Eu anul trecut am dat examenul psihologic la o facultate din acelasi oras cu IPJ-ul, deci nu cred.

Publicat

Nu este acelasi examen psihologic pentru toate institutiile? La momentul cand l-am sustinut, nu se aflau in sala doar candidati pentru Academie, ci si pentru ISU, fortele terestre, etc.

Publicat

Eu auzisem că poți fi respins pentru Academie și admis pentru școli . Eu anul trecut am optat pentru școala de poliție și am fost admis , deci ar trebui să nu-mi fac probleme pentru testatea pentru Academie ..

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.