Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0
Ac3Meister

Interesat de un pistol neletal.

Question

Ac3Meister

Am cercetat forumul  dar nu sunt lamurit in totalitate.Vreau sa fac o achizitie foarte buna pe care sa nu o regret mai tarziu.Nu ma feresc sa cheltuiesc mult.Pistoalele despre care discut  vor fi desigur testate personal in urma discutiilor de pe forum pentru a vedea daca "mi se potrivesc" cum spun unii.Ma intereseaza:

1)  Daca pistolul Grand Power T12M   este cel mai puternic pistol care poate fi achizitionat din tara si daca  exista ceva mai puternic(nu  neaparat mai  bun) care poate fi adus de peste hotare care sa se incadreze in categoria arma neletala.Cunosc faptul ca termenul "puternic" depinde de multe lucruri (calibru ,viteza ,frecare cu aer)  In cazul de fata ma refer la energia cinetica care se disperseaza la impact.

2)E adevarat ca  munitia cea mai puternica  special facuta pt el e rara,adica  o pot gasi in tara  indiferent daca o fi  in  sibiu constanta  sau bucuresti ,sau  trebuie comandata din alta tara. ?

3) Nu am prea vazut discutii despre Fort 18   .Am vazut  foarte des discutii despre fort12 si fort 14 daca nu ma insel. Stie cineva  ceva spectaculos  despre el  pe langa detaliile tehnice gasite pe net.(in ce privinta e mai bun).

4) daca  exista ceva mai bun si nu stiu eu  va rog sa precizati.

Recommended Posts

• 0
Vasile2005

Am un shadow 2.

Dar vreau unul cu bila.

Nu fac reclama niciunui producător.

Dar îmi voi lua un fort 12 calibrul 45!