Jump to content
POLITISTI.ro

innuendo

Cand vom primi restantele pentru drepturile legale?

Postare recomandată

lionn

S-au dat. Tu nu i-ai primit încă pentru că ai rămas tot la începutul lunii ianuarie... :doh:

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

innuendo

A doua transa din norma de echipare ? Se poate dar eu nu stiam :hmmmt:

Link către postare
Catalin

Cred că colegul te tachina puțin, făcând referire la faptul că ai răspuns unui post ce datează din ianuarie, când încă se discuta despre acordarea primei tranșe. :P

Link către postare
gigabyte

Catre sfarsitul lunii martie se vor achita 60% din transa ramasa de 40% aferenta drepturilor de echipare.

Modificat de gigabyte
  • Apreciez 1
  • Displace 1

Link către postare
bestkyky

Multumim pentru informatie!

Dvs., in calitatea de reprezentant S.N.P.P.C, vi se pare ok modul in care ni se aloca aceste drepturi?!

Link către postare
gigabyte

Nu, mie nu mi se pare ok.

Link către postare
MDDaniel

Dar nici nu faceti ceva concret !!! Am ajuns de rasul lumii,(a Europei) !! :emo-yessir::doh:

Link către postare
bestkyky

Avand in vedere calitatea dvs. imi permit sa generalizez si sa cred ca nici celorlalti reprezentanti nu li se pare ok, sau cel putin asa ar fi normal!

As vrea sa va mai intreb daca ati facut ceva pentru a nu mai fim umiliti in halul acesta?! Umilinta este un cuvant prea bland, in comparatie cu ceeace se intampla si va asigur ca aceasta nu este numai parerea mea. Mi-as dori sa incercam, cu totii, sa nu mai toleram astfel de mizerii si sunt sigura ca se poate. Din pacate, am ajuns sa cred ca nu se vrea sau cel putin asa s-a demonstrat pana acum...

Ideea e ca ne dorim sa vedem initiative palpabile, in care sa avem incredere,care sa mai aiba si rezultate. Atunci, sunt sigura ca ar exista mai multa incredere si sustinere din partea celorlalti membrii. Bineinteles, daca asta va doriti si dvs.(sindicatul)!

Link către postare
cincin

bestkyky

pana cum acrivitatea sindicatului a fost destul de stufoasa

dupa fatalul miting din 24 a inceput caderea libera

a inceput intimidarea, mai pe fata, mai pe la spate iar rezultatul se vede si din avion:

liderii se tem pentru viitorul lor iar dovada este aceea ce ni se intampla noua astazi,

suntem batjocoriti, drepturile ni se dau dupa ureche, legea este macelarita in cel mai

ostentativ mod iar raspunsul liderilor de sindicat este inexistent.

demonstratia de intimidare a culminat cu compromiterea lui lincu care cate zile o mai avea nu mai poate atrage respect

lumea il va percepe ca pe politistul care a delapidat sindicatul politistilor

daca lincu era vinovat ca si marica de altfel, ca sa arat mai multe exemple, erau de mult arestati

interesul puterii e doar de a discredita, ca pana la urma urmei si daca a luat banii nu erau din banii statului sau din comert

oricand poate aparea un pv cu o hotarare de B Ex C care autoriza cheltuirea banilor si gata trebusoara.

a inceput dragilor vanatoarea de vrajitoare iar in acest caz, sindicatul este vanatul...

sunt dispus sa pun prinsoare ca pana la sfarsitul mandatului base ceausistul va modifica numarul de mandate la care

poate fi presedintede la 2 la 3...

ma mira totusi zgarcenia in exprimare a moderatorului sectiunii snppc, raportata la prezenta zilnica si plina in continut a

moderatorului(ilor) forumului politisti.ro

nu mai comenteaza nimeni ca suntem putini, ca muncim peste program, ca benzina se da iar cu taraita, lipsesc materialele in continuare

se aude gigabyte ?

abuzurile sunt si voi le stiti dar nu faceti nimic

la toti le e frica sa nu-si piarda postul si e normal intr-o oarecare masura sa fie mai pondarati

dar voi luati bani sa vegheati sa fie treaba buna si nu faceti acest lucru

cel putin pentru mine si inca multi pe care eu ii stiu nu mai reprezentati decat un balast care la un moment dat va trebui eliminat

la incheiere tin sa mai postez o data postarea lui gigabyte

Catre sfarsitul lunii martie se vor achita 60% din transa ramasa de 40% aferenta drepturilor de echipare.

magnifica...

Link către postare
user10

Dar vedeti bine ca cine salta capul, ori i se taie, ori i se baga pumnul in gura. Se merge pe intimidare cum imi povesteau parintii ca era pe vremea lui Dej.

Link către postare
cincin

adaugati ghilimelele de rigoare la postez postarea :naughty:

Link către postare
metalu

mda, am controlat cardul si vad ca pe data de 03.05 mi-a fost virata suma de 12.00 lei.

cam nasol pentru banca, nici nu au avut de unde sa-si traga dobanda pentru overdraft :naughty:

Link către postare
dark

ce se mai aude de restanta la norma de echipare de anul trecut? dar de banii de echipament de anul acesta? stie cineva cand ni se vor da si noua aceste drepturi?

Link către postare
SandoKhan

In 2014.... :blink:

• Apreciez 1
  • Displace 1

Link către postare
username

daca avem noroc, in 2014:))

Link către postare
dark

radem noi dar asta nu e rasul nostru mai ales ca nu ni se mai respecta drepturile noastre am ajuns sa fim niste carpe!

asta este vad ca ne meritam soarta....

Link către postare
Xtrem

După ultima pensie ?????? :ner: ................până atunci să trăiți bine :emo-yessir:

Modificat de Xtrem

Link către postare
alin2770

problema este ca toti ne gandim la drepturile pentru norma de echipament pentru anul in curs, dar se pare ca am uitat de restanta de anul trecut. probabil se va sterge cu buretele si ...asteptam doar banii pt anul acesta

Link către postare
gyk21

si mai umbla niste zvonuri ca ni se vor da si restantele si norma restanta...si chiar indexate....insa nimeni nu spune cand, data exacta

Link către postare
dunelu

Se apropie alegerile si...incep sa apara zvonuri cu belsug !!!

Link către postare
Cristi

Fratilor, pana la zvonuri, a observat careva ca astia ne-au articulat la salarii? Tu'le punerea la dispozitie a mamelor lor astazi si maine... :angry:

Link către postare
Xtrem

Osă fie ,

Ci-o să fie_

O să fie o grozăvie....... :ner:

Cred ca suntem oameni serioşi

Ce-a păpat lupu (... :blink: ...) a păpat.

Nu mai vedem. Eventual în urma unei decizii a instanţelor de judecată.

Ori sunteţi tineri ori aţi uitat că tot ce nu s-a dat până prin anii 2008 am obţiunut numai în instanţă.

Şi acum spune clar orice drept ne solicitat în termen de 3 ani este pierdut.

Au schimbat dispoziţiile şi chiar legea de nu mai înţelege nimeni nimic.

Facem iar bani la avocaţi şi ne punem bine cu juriştii noştrii care deocamdată ţin capul la cutie că de, îi bai mare :rolleyes: .

Modificat de Xtrem

Link către postare
LORD

Un comunicat luat de pe site-ul Corpului National al Politistilor din 19 august 2011 . Sa speram ca asa va fi !!

COMUNICAT

Urmare aprobarii de către Ministerul Finanţelor Publice a repartizării pe trimestre a influenţelor aprobate prin Ordonanţa Guvernului nr. 10/20011 cu privire la rectificarea bugetului de stat pe anul 2011şi unele măsuri financiare, conducerea ministerului a dispus lichidarea restanţelor pe anul 2010 reprezentînd contravaloarea drepturilor de echipare cuvenite cadrelor militare şi poliţiştilor.

Achitarea acestor restanţe se va derula în cursul lunii septembrie a.c..

BIROUL EXECUTIV CENTRAL

Link către postare
username

ne-au umplut

Link către postare
arcan

Bataie de joc. Dupa nesimtitii astia ar fi trebuit sa ma rog de cei de la Viper sa imi dea bocancii in trei rate ....

Modificat de arcan

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.