Jump to content
POLITISTI.ro
Cristi

Noua strategie a politiei romane in lupta cu clanurile interlope

Recommended Posts

maximo

nu sunt mai presus de lege, dar nu prea am vazut sanctionati politicieni la circulatie..parerea mea.. :ner:

Cristi

Maximo, cum te poti uita in ochii unui amarat cu o Dacie din 89 caruia ii dai amenda la centura si poate omul ala nu are doi bani in buzunar, dar totusi din bun simt plateste amenda si la buhaitul de politician ii faci cu ochiul si il lasi in pace? Ai o mentalitate nesanatoasa amice, eu tin cu legea, nu cu imbuibatii aia de politicieni.

• Upvote 1

maximo

de unde ai scos-o si pe asta?

ca eu nu sanctionez politicienii?

am zis ca nu prea am vazut politicieni sanctionati la regimul circulatiei..

stai tu linistit, cand tu nici nu erai in politie, eu faceam dosar penal unei intregi primarii, in frunte cu primarul..

:emo-yessir:

Cristi

....ah...vorbii orgoliul...cand eu nu eram in politie..ah.... :ner:

maximo

in 2002 am facut dosar penal primarului, viceprimarului, secretarului, agentului agricol, casierului pt luare de mita, primire de foloase necuvenite, abuz in serviciu, fals in inscrisuri oficiale..

multumit, kmcoio?

si atunci aveam 2 ani de politie si ajutor sef de post.

aaa, primaria la care ma refer era acea primarie din comuna unde lucram eu...

Edited by maximo

Motoboom

hai spune adevarul ca dosarul nu era al tau , era al sefului tau, tu doar ai luat o declaratie-doua..... :ner: :ner:

felicitari pentru munca depusa!

Edited by eti79ety

Cristi

Aveai competenta sa solutionezi infractiunile de luare de mita si abuz in serviciu? Din cate imi aduc aminte, acestea sunt date in competenta procurorului. :hmmmt:

Catalin

maximo cu cât postezi, cu atât mai mult îți dai arama pe față.

Mentalitatea ta nu este o mentalitate de polițist, ci doar de un oportunist lingușitor. Asta trădează aceea frază în care vorbești despre compromisurile pe care le faci. Iar dacă tu te-ai împăcat cu această idee și așa ai înțeles că trebuie să-ți faci serviciul, NU înseamnă că toți ceilalți polițiști se comportă la fel.

Apropo, să știi că tu și cu ceilalți 77, lingușitori și aplaudaci ce ne amintesc de congresele preaiubitului și prețuitului conducător, NU reprezentați Inspectaoratul de Poliție Neamț. Voi sunteți doar o mică parte, respectiv cei ce s-au făcut de kko. Restul, adică majoritatea, și-au văzut de treaba lor. :emo-yessir:

Și dacă nu era suficient atât, ai început să ne mai și povestești despre cercetările pe care le-ai făcut tu, pentru infracțiuni la care nu ai competență. Probabil acum vrei să ne demonstrezi că pe lângă caracter, ești la pământ și d.p.d.v. profesional. Chiar nu realizezi cât de penibil devii?

Dorești ca colegii de aici, să nu mai generalizeze și să vă bage în aceeași oală cu Șoric!? Dar acest lucru nu mai e valabil și în cazul tău?

Tu îți permiți să-i bagi în aceeași oală cu tine pe toți polițiștii de la rutieră, pentru că ... NU AI VĂZUT TU !? :doh:

Hai să-ți dau o veste proastă! Dacă nu vezi tu sau dacă tu trăiești pe altă lume, ASTA NU ÎNSEAMNĂ că nu se întâmplă!

Și ca să-ți dau și un exemplu, poți vedea cum niște colegi de la rutieră, de acolo din zona ta, Iar acesta, e numai un exemplu pe care l-am găsit repede și despre care s-a discutat chiar aici pe forum. Dar cu siguranță sunt mult mai multe, dacă stăm să căutam pe net, ca să nu mai luăm în calcul multe astfel de exemple ce nu sunt mediatizate.

În concluzie, dacă tu faci compromisuri, îți place să-ți aplauzi și să lingușești șefii, te asigur că nu toți polițiștii fac la fel.

Elvis

marius, gresesti..

viata e plina de compromisuri..asta e realitatea..

daca m-ai cunoaste cu adevarat, a-i vedea ce inseamna sa iesim in patrula aman2..

stima, :emo-yessir:

pt. ety79ety: prin ce a trecut catalin?-offtopic

daca tu esti supercop, imi scot cascheta in fata ta..

eu nu ma consider un supercop, spre deosebire de tine, imi fac treaba pentru care sunt platit..

peste tot exista compromisuri, chiar si in politie..sau asta e numai in jud. Neamt?!

daca v-am gresit cu ceva, colegilor din Oltenia, imi cer scuze !

stima,

kmcoio, gresesti..

nu am spus ca prefectul sau altcineva dfin neamt nu greseste...

doar ca nu am vazut sa fie sanctionat atunci cand greseste..

pt ca atunci intervin anumiti factori politici..

nu-mi trebuie stima ta..stai linistit

" respecta-te pe tine insuti ! "

stiu sa-mi fac meseria, insa cateaodata, nu poti sa ti-o faci pt ca intervin anumiti factori politici..

asa e in Neamt, poate la voi e totul roz..

nu sunt mai presus de lege, dar nu prea am vazut sanctionati politicieni la circulatie..parerea mea.. :ner:

Maximo pe acest site tasteaza politisti care au avut foarte mult de suferit pentru ca nu au facut compromisuri.

Tu esti mai tanar si ai vazut altfel de politisti prin Neamt.

Si ca sa iti dau un exemplu Marius efectiv l-a tavalit pe jos, a sters asfaltul, cu un politician pe care tu il vezi la televizor si poate il privesti ca pe un zeu.

A incalcat legea , l-a sanctionat ca pe oricare cetatean.

In Dolj prefectul ne-a amenintat cu bataia , cu jandarii, daca mai iesim in curtea politiei.

SI L-AM ASCULTAT, NU AM MAI IESIT DECAT DE DOUA ORI.

Iar de smecheri de care ne povestesti tu avem parte cam in fiecare zi.Stii ce frumos le sta in arest?

Nici la noi nu sunt toate roz ,dar chiar daca nu crezi, cand vine vorba de respectarea legii unii chiar nu fac compromisuri.

Cu respect. :emo-yessir:

Edited by Elvis

maximo

mda..dupa primele verificari, dosarul a fost preluat de Parchet..

cum sa nu am competenta sa constat astfel de fapte?!

si nu mai jigniti atata, fratilor..va e rusine cu colegii vostri din Neamt?!

bestkyky

stiu sa-mi fac meseria, insa cateaodata, nu poti sa ti-o faci pt ca intervin anumiti factori politici..

asa e in Neamt, poate la voi e totul roz..

maximo, afirmatia ta nu prea e demna de un politist! Cand faci cu atata usurinta astfel de afirmatii, care nu ne fac cinste, e normal sa apara semne de intrebare in ceeace te priveste...

Referitor la subiectul topicului, cred ca e greu de pus in practica aceasta noua strategie din motive care tin de logistica.

cincin

si nu mai jigniti atata, fratilor..va e rusine cu colegii vostri din Neamt?!

da

pupincurism

auzi la ei: ,, ... nu va dati de-mi-si-a !!...''

de ce?

mergea treaba acolo ca pe vremea militienilor

maximo, cred ca e timpul sa-ti reevaluezi atitudinea

sanatate si virtute :emo-yessir: