Jump to content
POLITISTI.ro

Octavian

Intrebari adresate conducerii SNPPC

Postare recomandată

mihaitoma

Am gasit pe un site acest comentariu. Este mai vechi, dar oare sa fie ceva adevarat?

snppc.doc

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Rusy

Domnu gigabyte vad ca nu a mai tecut pe aici demult.

Link către postare
gigabyte

Asta e parerea ta, sustinuta probabil de argumente pe care le ai, de vreme ce afirmi acest lucru. Dar, eu pot sa-ti spun ca intru aproape in fiecare zi pe acest forum.

Am gasit pe un site acest comentariu. Este mai vechi, dar oare sa fie ceva adevarat?

Document fabricat în laboratoarele CNP. După cum este alcătuit, personajul care l-a ticluit vrea să dea senzaţia că cel care scrie este incult şi analfabet.

Îl durea mâna să scrie corect? Sau, unul din reprezentanţii organizaţiei profesionale crede că poliţiştii pot să scrie numai cu dezacorduri, agramat sau fără o respectare a ortografiei englezeşti, ori chiar aşa este autorul.

Păcat că într-un război personal, personajul implică organizaţiile.

Link către postare
cincin

o vorba romaneasca spune cam asa:

nu te uita la cojoc, ci te uita cum mai joc

asa ca nu ne lua cu gramatica , spune doar daca ce am citit are corespondent in realitate

ca de dat cu praf in ochi stim cu totii, suntem romani :ner:

de la asa multi academicieni de la bucuresti ni se trage, nu de la cei care dau cu tarnacopul in provincie

si de unde stii tu ca e fabricat in laboratoarele cnp? ai simtit tu asa un miros de cnp??

de unde stii ca nu e o momeala lansata de oppr (pentru cei care nu stiu organizatia profesionala a politistilor din romania :beer: ) nou nascuta, din parinti sefi snppc(aproape mort) si sefi birouri teritoriale bucuresti si dornica de a acapara ,,clienti''? clienti = cotizatii, cotizatii=bani, bani=ok, ok=sa vina lautarii!!! :beer:

nu stiti decat sa roadeti ciolane

pe noi urmeaza sa ne dea afara si voi faceti asociatii, la snppc nu mai erau functii asa ca mai clonam una sa-i impacam pe toti

ei bine gigabyte, asculta bine ce spune cincin care traieste in provincie: in maxim doi ani o sa deveniti minoritari printre sindicatele din MAI

sunt dispus sa pun si pariu, dar n'o sa mai aiba cine sa-mi plateasca pariul :ner:

sanatate si ganduri bune

si mai lasa raspunsurile ironice si ingamfate, esti moderator nu iobag ca noi ceilalti

sa traiti bine voi

pana va vom radia noi! :emo-yessir:

Modificat de cincin

Link către postare
lionn

Le-au pus pumnul în gură liderilor de sindicat!

Discutam mai zilele trecute cu unul din președinții BT. L-am întrebat, ce activități are sindicatul programate pentru viitor ca răspuns la ”înșelătoriile” guvernanților cu privire la creșterile salariale. L-am mai întrebat dacă au făcut vreun demers, dacă au atacat la CC noile legi ale salarizării, care încalcă flagrant motivările deciziei CC(vezi attach) la Legea 118/2010,pag 22-25, dacă au inițiat ceva consultări cu membrii de sindicat la nivelul BT pentru a se stabili calendarul activităților pe viitor, propuneri ce ar urma să fie puse în discuție la nivel național și multe altele. L-am mai întrebat dacă au făcut ceva din toate astea, chiar și cu riscul de a obține un rezultat negativ, pentru că, i-am mai adus la cunoștință, pe mine ca membru de sindicat asta mă interesează la lideri și la cei din conducerile BT...să desfășoare activitate sindicală.

Știți ce mi-a răspuns? Acum cu disponiblizările astea cine mai are curajul să vină la miting. Părerea mea: curaj nu mai au ei să inițieze dialogul. A mai afirmat că nu mai stă nimeni din aparatul central al IGPR și MAI de vorbă cu ei, îi ignoră pur și simplu. L-am întrebat atunci, nu ar fi momentul ca acum să fie organizat un miting de amploare,dar cu măsurile de rigoare să nu se repete ceea ce s-a întâmplat la cel anterior?.

L-am mai întrebat, de asemenea, ce măsuri au luat față de cei care l-a acel miting, prin diferite măsuri și chiar declarații publice, amenințări, au încălcat drepturile sindicaliștilor? Au făcut vreo plângere împotriva lor? Nimic, nu a fost în stare să-mi spună nimic. Nici nu mă așteptam să primesc vreun răspuns pentru că acești lideri de sindicat au fost aleși prin votul nu al tuturor membrilor ci prin al,cică, delegaților. Acești delegați, în majoritatea lor covârșitoare sunt pupincuriștii celor cu funcții de conducere, fiind selectați tocmai de ei pentru a participa la adunările generale.

Extindeți aceste chestiuni și la nivelul tuturor organizațiilor și federațiilor sindicale și veți avea o imagine fidelă a luptei sindicale din țara noastră, astfel vă puteți convinge că nimic nu e ceea ce pare...

Pe ici, pe colo pot apare și ceva argumente contra și v-aș ruga să le postați cei care le cunoașteți!

DECIZIA Curtii Constitutionale nr. 874.pdf

Modificat de lionn
  • Apreciez 2

Link către postare
Motoboom

Mai exista SNPPC? Gigabyte, ce faceti acolo la Capitala, nu ne mai minte nimeni si pe noi?

Link către postare
dunelu

Nu mai au faina sa ne toarne gogosi !

Link către postare
Marius

Rusy

Videoclip indisponibil

Acest videoclip fie a fost şters de pe Facebook, fie nu mai este vizibil datorită setărilor de confidenţialitate.

Link către postare
Elvis

Rusy vorbiti cu cei de la Antipa , este ultimul dinozaur comunist in viata.

Vai mama lui. :angry:

Link către postare
bozo

da, trebuie impaiat.

de vina nu e el, ci cei care il asculta... i-as fi zis un respectuos "buna ziua", ce putea sa faca?

Link către postare
Cristi

Ia sa vina un rahat din asta sa imi impuna mie sa il salut cu mana la cascheta...ca i-o arunc in cap! :angry: Sunt de acord cu tinuta ingrijita si tot ce tine de eleganta si respectul nostru fata de sine si de cei din jurul nostru, dar pana la cacanarii militaresti intr-o institutie nonmilitara. Adica nu am destule pe cap, mai fac si pe soldatoiul de plus; daca voiam armata, ma ducea in armata. :doh:

Link către postare
maximo

ce zile am ajuns...sa salutam ca in armata...cu formula " am onoarea sa va salut "...

ori suntem functionari publici cu regim special ori nu mai suntem?

Link către postare
Dan

Rusy

Videoclip indisponibil

Acest videoclip fie a fost şters de pe Facebook, fie nu mai este vizibil datorită setărilor de confidenţialitate.

Marius, la mine se vede, este posibil sa nu il poti vedea deoarece nu esti in reteaua de prieteni a acestuia.

Link către postare
vladmarius

E foarte frumos dupa parerea mea, ma inclin in fata hotilor, iar la nevoie daca e un interlop mai tare in gura, pt a-l face fericit pot face si cateva flotari, sau de ce nu tractiuni la bara.

Respectul trebuie aplicat egal si trebuie sa te mulezi pe om, iar daca cineva imi vorbeste la per/tu eu nu pot sa vb cu el cu un pronume de politete. Ma respecti, te respect!

Link către postare
DanielBAD

Rusy vorbiti cu cei de la Antipa , este ultimul dinozaur comunist in viata.

Vai mama lui. :angry:

stiu ca nu dau dovada de originalitate cu replica urmatoare dar se aplica clar aici :ner:

Comunismul a murit, dar spiritul a ramas in tara... :doh:

Link către postare
Cristi

Fratilor de la Covasna, e vina voastra ca il tolerati. Ia sa nu salutati cu mana la cascheta, sa vedem ce se intampla. :ner:

Link către postare
gigabyte

Si SandoKhan, si eu, i-am mai spus acelasi lucru!

Cine te opreste Rusy sa nu saluti, dacă se comite o ilegalitate? Dacă ţi se va cere să baţi pasul de defilare, îl vei bate, chiar daca nu mai este prevăzut pe undeva să faci asta? Dacă inspectorul şef a uitat că nu mai suntem militari, ai uitat şi tu?

Link către postare
Administrator

Am mutat ultimele posturi in topicul intrucat nu aveau nicio legatura cu subiectul de aici.

Va rog sa postati in acest topic doar intrebari pentru conducerea SNPPC.

Multumesc pentru intelegere.

Link către postare
dorian

domnii de la CENTRALĂ, mai trăiți domnilor? colegii noștri care vă reprezintă în teritoriu și care se presupune că i-am ales, ce fac? dorm pe ei sau au sărit baricada în partea cealaltă? păi, domnilor, la Ilfov e sat fără câini sau am ajuns sclavi pe plantație? de când suntem ținuți peste program (nu există sau cel puțin nu ni s-a pus la dipoziție vreo dispoziție în acest sens) pentru a ne analiza activitatea zilnică. în condițiile în care la o poliție orășenească lucrează destul de mulți polițiști operativi, închipuițivă că această activitate se finalizează în jur de 17.30. este normal? dacă nu, ce măsuri luați? ne-am săturat să ni se tot bage pumnul în gură și mâna în buzunar. :angry: să înceteze odată cu amenințările de genul VĂ DĂM AFARĂ, NU MUNCIȚI. și atunci când ai rezultate, toți îți întorc spatele, nimeni nu are curajul să rostească un simplu BRAVO. :(

• Apreciez 1

Link către postare
gigabyte

dorian, te rog sa îmi transmiti printr-un mesaj privat mai multe detalii, dacă ești de acord, transmite-mi si nr. de telefon, te voi suna!

• Apreciez 1

Link către postare
innuendo

Sunteti VARZA domnilor din staff-ul SNPPC, v-au facut astia de la guvernare ca, odata cu noul cod al muncii nu prea va mai justificati prezenta !

Link către postare
gigabyte

Ce fel de intrebare este aceasta? Si ce fel de exprimare este aceasta? Te astepti ca la un asemenea limbaj sa te respecte cineva?

Link către postare
Motoboom

Giga, e legal ca doi ofiteri sa faca schimb de functii numai ca unul din ei sa-si mareasca gradul( functia lui e prevazuta cu grad de scmc si vrea gradul de cms)? de ce?

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.