Jump to content
POLITISTI.ro
Octavian

Intrebari adresate conducerii SNPPC

Recommended Posts

LYXEUG

Nu le mai posta. Vezi intii continutul ,care nu are nici o credibilitate.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Leonidas67

LYXEUG@, postez ceia ce imi place sa-ti fie clar, daca tie nu iti place abtinete de la comentariile astea deplasate ! Nu stiu cum sa iti explic dar noi toti suntem suparati pe acest sindicat nu doar tu, dar asta nu inseamna ca tu sa soliciti pe tonul acesta, postarile si dezbaterile unor colegi despre anumite probleme sau comunicate ! Se pare ca nu esti constient sau ai uitat ca te aflii pe un Forum, citeste si baga la capusor definitia unui forum colega ! Si te rog sa incheiem acest dialog in contradictoriu, chiar nu imi face placere ! O seara placuta !

benz

De ce vicepresedintii SNPPC, al caror numar este practic nelimitat din cauza unei lacune a legii sindicatelor, au salarii de 12000 de lei...!?

Ca sa fie coruptibili de la 12000 de lei in sus :))

• Upvote 1

nicuno1

ma poate ajuta si pe mine cineva cu un model de cerere de retragere de la acest sindicat, si de la CNP?

Motoboom

Mergi la financiar la tine si spune ca vrei sa te retragi de la sindicat si cnp, eu nu am facut nicio cerere si am aproape 3 ani de cand nu mai cotizez, iar Mos Craciun e mai bogat de atunci.... :clip:

eduardpsih

nicuno1, faci o cerere simpla pe care o dai presedintelui biroului teritorial al snppc, acesta o inregistreaza si ai rezolvat problema. Cererea este de tipul "Domnule presedinte, Subsemnatul...., membru snppc din anul...., va aduc la cunostinta hotararea mea de a ma retrage din acest sindicat incepand cu data de...., din motive pur personale ( sau alte motive, nu are rost sa dezvolti prea mult sau ramane la aprecierea ta). De asemenea, doresc sa nu mi se mai retina cotizatia de membru de catre serviciul financiar al unitatii, incepand cu data retragerii mele si a pierderii calitatii de membru de sindicat." Pui data, semnatura, scrii in partea de jos "Catre presedintele BT al snppc...", te duci la individ sa o inregistreze si gata. Succes.

Cred ca la CNP e la fel, inca nu am facut asa o solicitare la ei.

danpin

Fa si tu cerere de la anul daca tot vrei sa te retragi...

Macar lasa-ti copilul sa se bucure de un cadou in decembrie, daca tot ai cotizat pana acum :good:

• Upvote 1

eduardpsih

Danpin, super tare! Uite ca mi-a scapat ca suntem in noiembrie si acusi vine luna cadourilor. :doh:

Nicuno, fa asa cum spune danpin, retrage-te incepand cu data de 01.01.2013, iar rapoartele depune-le dupa ce primesti cadourile pentru copii, nu de alta dar sunt capabili sa nu-ti dea nimic deoarece nu mai esti membru.

danpin

La care se mai adauga si vreo agenda, daca n-o fi prea criza anul asta pe la sindicate.

nicuno1

multumesc pentru sfaturi.

tinand cont ca inca nu am un copil prefer sa le fac lor cadou de craciun acea cerere. de agenda ma lipsesc ca o am pe cea de anu trecut (de primit) ;)

BGeorge

Domnule vicepresedinte Dumitru Coarna, chiar si dvs folositi termenul de Politie Nationala?

L-am auzit la rtv vorbind despre un caz in care era implicat Cms. şef Emanoil Moraru (SIAS Constanta)

Edited by BGeorge

19alex23

am facut o cerere de intrare in sindicat cand am absolvit campina anul asta si nu mi s-a oprit cotizatia pana acum. vreau sa stiu daca mi se va opri cotizatia pt lumile din urma sau daca am intrat in sindicat

eduardpsih

Intreaba-l pe presedintele biroului teritorial al snppc de care apartii si caruia ai adresat cererea si el iti spune daca esti membru sau nu. Dar daca erai membru cotizatia ti se oprea automat de serviciul financiar. Presedintele este cel mai in masura sa-ti raspunda.

• Upvote 1

eduardpsih

19alex, voi inca nu sunteti incadrati ca politisti, iar sindicatul este al politistilor si personalului contractual nu al absolventilor institutiilor se invatamant ale MAI. Cu cererile facute la absolvire, ei s-au asigurat ca vor mai avea "carne de tun" pentru viitoare cotizatii. Dupa ce devii politist deplin urmareste evolutia aceastei situatii, la presedintele BT al judetului unde vei ajunge.

• Upvote 2

fiord

as incerca o parere...vedeti prima data ce forta are sindicatul, si nu ce promite si nu face...si mai ales ce sunteti voi pregatiti sa faceti ptr miscarea sindicala, nu doar ce asteptati de la liderii sindicali...este o vorba, ajuta-ma sa te pot ajuta....ceva de genul...bafta!

• Downvote 1

aligatorul

Ce forta sa mai aiba sindicatele cand au tradat anul trecut si au acceptat ca Igas sa dea afara ca pe carpe[ fara nici un drept] politisti desi majoritatea erau printre cei mai buni dar nu se caciuleau la sefii numiti politic ..?Cine ii mai crede ..?

Edited by aligatorul

Leonidas67

Domnilor lideri snppc, pe ce va bazati atunci cand agitati spiritele in interiorul acestui sindicat cu privire la amenintarea cu iesirea in strada a politistilor daca nu le vor fi solutionate cererile de catre factorii de decizie ai guvernului si ai ministerului ? Va raspund tot eu, pe asa zisa indiferenta sau naivitate a noastra in conceptia dumneavoastra ! Da, tacerea noastra poate pare naivitate dar, sa stiti ca tacerea noatra este LINISTEA DE DINAINTE-A FURTUNII stimabililor domni . Ati emis unele comunicate, doar pentru a agita si speria factorii politici, constienti fiind de consecintele iesirii politistilor in strada intr-o perioada atat de sensibila lor (ma refer aici la campania electorala) ati iesit la atac cu gandul si scopul bine determinat de a va asigura in continuare unii dintre dumneavoastra interesele pecuniare iar altii dintre voi interesele ascunse dar bine gandite cu bataie mai lunga strict politic! Sa nu credeti ca va puteti juca de-a sindicatul punand la bataie soarta si vietile noastre ale celr CARE VAU ALES in definitiv ! Asa cum s-a infiintat acest sindicat se poate si desfiinta, spun acestea ca sa luati aminte ca, degeaba ati inchis toate caile de contact sau socializare cu dumneavoastra, pentru a nu mai putea sa va criticam sau aduce la cunostinta doleantele noastre, noi cei amarati cei de jos asa cum va place sa ne intitulati, vom gasi o cale de a lua o decizie in unanimitate fara a avea nevoie de implicarea dumneavoastra cu privire la cerintele si nevoile noastre castigate prin lege ! Va avertizez ca soarta acestui sindicat sta pe o muchie de cutit , daca pana la sfarsitul lunii decembrie nu ne vom primi drepturile restante in totalitate veti sarbatori craciunul si anul nou pe banii dumneavoastra la RIN Hotel sau cine stie ce alte locatii de lux , nu pe banii nostrii ! Incepand cu luna Ianuarie ve-ti avea surpriza sa constatati ca aveti plecari masive din sindicat, sa mai vedem atunci cu mai strigati ca sunteti sindicatul cu cel mai mare numar de membri ! Va bateti joc de noi si de soarta noastra mai rau decat cei de care trebuie sa ne aparati !

Furia politistilor va creste in momentul in care se vor apropia sarbatorile de iarna si nu vor avea ce sa le puna pe masa familiilor lor acasa, atunci sa va tineti sa vedem cu ce comunicate mai apareti, comunicate pe care nici voi nu le mai credeti lingailor si pupincuristilor, TRADATORILOR va veni si vremea voastra !

Edited by Leonidas67
  • Upvote 2

aligatorul

Stai linistit nu va pleca nimeni din ''sindicatul'' asta al tradatorilor .Sefii vor face presiuni ca de obicei [ca sa ramanem] altfel vom avea necazuri.E sindicatul lor nu al nostru iar lasitatea multora dintre noi e binecunoscuta Mai ales dupa ce am vazut ce au tras anul trecut cei care nu se supuneau baietilor destepti numiti politic de la MAI [PICIORUL LAMPII] si au indraznit sa strige ''javra ordinara ''. Multi dintre ei[nu toti] au zburat din Politie [5000 dintre cei mai buni] dupa ce au fost turnati chiar de liderii de sindicat..Asa ca ei se bazeaza pe pe cei puternici de sus nu pe voi [vulgul].Voi sunteti doar masa de manevra [ pe care ameninta ca o folosesc] daca nu obtin ceea ce vor in interes personal sau de grup.

Edited by aligatorul
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Leonidas67

aligatorul@, stai linistit asa cum am mai scris undeva pe aici, am 150 de baieti care asteapta doar un semn sa plece, eu i-am adus in acest sindicat si doamne cat de rau imi pare, dar tot eu îi voi scapa de acesti tradatori! Ca mine sunt inca vre-o cinci delegati sindicali de la alte sectoare care vor pleca in grup de la acestia ! Pot sa te asigur ca cel putin la ITPF Timis nu va mai ramane nimeni pana in ianuarie , daca nu se va face ceva !

aligatorul

La intrare e usor la iesit e mult mai greu..Ai sa vezi ce presiuni vor venii..Nu poti sa le iei sunca[cotizatia] din fasole la smecherii asta ca vor apela la artileria grea..Stii ce vorbesc , presiunile vor fii imense iar tu vei primii bulina rosie .Pana la urma tot ei castiga deoarece asa a fost creeat sistemul.Nu poti sa scupi in sus .Oricum daca ti-ai pus obrazul ar trebuii sa gasesti o solutie....

Edited by aligatorul
  • Downvote 1

bogs

oa, oa, oa!!! Tanti mama lu ...cineva...da nenea primarele nu ne lasa sa protestam, nu de da autorizatine ca nu bate bine la ochiu lu cadidatii si lu contribuabilul votant...sau nu! Nu-i nimic noi nu mai trebe sa protestam ca ne-a mai promis nu stiu cine pentru nu stim cand niste firfirei. Da noi liderii suntem bine deja ne stergem pe la pup sa facem loc osanzei de sarbatori, pe banii babachi (contribuabililor), dupa buget coane...! Intrebare : NU VA E RUSINE SA MAI RESPIRATI? A voi nu respirati ca nu mai aveti timp din cauza minciunilor si linguselilor! Astept raspuns, ca la muuuuulte celelalte intrebari ramase fara raspuns, daca nu minusuri din partea....

marins22

as incerca o parere...vedeti prima data ce forta are sindicatul, si nu ce promite si nu face...si mai ales ce sunteti voi pregatiti sa faceti ptr miscarea sindicala, nu doar ce asteptati de la liderii sindicali...este o vorba, ajuta-ma sa te pot ajuta....ceva de genul...bafta!

în MAI nu există cu adevărat sindicate! Doar niște personaje obscure care fiind în fruntea unor așa-zise sindicate urmăresc diverse interese personale la fel de obscure! Mișcarea sindicală din MAI nu are nicio forță, NU POATE SCHIMBA NIMIC DIN CE ESTE STABILIT, NU POATE INFLUENȚA CU ADEVĂRAT NIMIC DIN CEEA CE URMEAZĂ A SE STABILI (exemple sunt multiple în acest sens!). Nu există niciun lider adevărat de sindicat care să aibă calitățile necesare acestei poziții. Dacă ar fi să găsesc vreun avantaj al poziției de membru de sindicat îmi vine în minte vreo ofertă de abonament pentru telefonie mobilă...

• Upvote 1

19alex23

eduardpish suntem incadrati din luna mai a.c.

Edited by 19alex23

Cristi

aligatorule, eu am strigat pana am ragusit la mitingul ala si nu m-a dat nimeni afara. Iti vine sa crezi?

erasmus

Postare aparuta azi pe siteul forumcnpromania:Politica lui Coarna la televizor- astazi, de la orele 15,oo la orele 15,35, la un post de televiziune, la o emisiune privind dezabetrile electorale, protagonist a fost unul Coarna, dar nu stiu pe la ce sindicat al politistilor a fost ales vicepresedinte, deoarece stiam ca sindicatele nu se implica in politica si nu fac dezbateri electorale si sunt apolitice ; deasemeni nu este posibil sa-ti dai cu parerea despre unii candidati care participa la campania electorala iar tu ca vicepresedinte la un sindicat sa spui ca Victor Ponta va fi prim ministru si dupa 9 decembrie 2012, ca acesta are un trend bun, ca, conceptul d-nului Ponta despre problema gazelor din Romania este corect, deci sa promovezi politica unei aliante nu mi se pare normal si corect pentru un sindicalist cu o functie de conducere. Atunci, tu sindicatul X CUM POTI SA MAI AMENINTI UN GUVERN, UN MINISTRU MAI , cu proteste de strada si sa mai si ceri drepturile financiare restante ale politistilor, cand tu esti de acord cu masurile propuse de acestia, care pana acum nu au dat decat 200 lei la politisti, dar in politie schema este deficitara-politisti putini si sarcini multe-, nu au benzina, autoturismele intr-o stare deplorabila, fara imprimante,cei de la rurala cu posturile de politie degradate, aprind focurile dimineata si cand in posturi se incalzeste politistii pleaca pe teren(DIN FRIG IN FRIG), cu mobilier din anii 1968, ce sa mai spun altceva. Ce probleme au fost supuse dezbaterii la acel post de televiziune-

- Nastase pe blogul sau afirma despre Udrea ca este o personalitate de periferie

- ARD sub scorul PDL

- Oameni noi, metehne vechi

- Pretul gazelor aproape de o explozie si FOARTE EVAZIV DESPRE PROBLEMELE POLITISTILOR.

CAND S-A MAI ANUNTAT VREUN PROTEST AL POLITISTILOR ???????????????????????????????????????????????????????????

Vedeti?Aici sunt banii nostri!

Postare aparuta azi pe siteul Restricționat - spam>:Politica lui Coarna la televizor- astazi, de la orele 15,oo la orele 15,35, la un post de televiziune, la o emisiune privind dezabetrile electorale, protagonist a fost unul Coarna, dar nu stiu pe la ce sindicat al politistilor a fost ales vicepresedinte, deoarece stiam ca sindicatele nu se implica in politica si nu fac dezbateri electorale si sunt apolitice ; deasemeni nu este posibil sa-ti dai cu parerea despre unii candidati care participa la campania electorala iar tu ca vicepresedinte la un sindicat sa spui ca Victor Ponta va fi prim ministru si dupa 9 decembrie 2012, ca acesta are un trend bun, ca, conceptul d-nului Ponta despre problema gazelor din Romania este corect, deci sa promovezi politica unei aliante nu mi se pare normal si corect pentru un sindicalist cu o functie de conducere. Atunci, tu sindicatul X CUM POTI SA MAI AMENINTI UN GUVERN, UN MINISTRU MAI , cu proteste de strada si sa mai si ceri drepturile financiare restante ale politistilor, cand tu esti de acord cu masurile propuse de acestia, care pana acum nu au dat decat 200 lei la politisti, dar in politie schema este deficitara-politisti putini si sarcini multe-, nu au benzina, autoturismele intr-o stare deplorabila, fara imprimante,cei de la rurala cu posturile de politie degradate, aprind focurile dimineata si cand in posturi se incalzeste politistii pleaca pe teren(DIN FRIG IN FRIG), cu mobilier din anii 1968, ce sa mai spun altceva. Ce probleme au fost supuse dezbaterii la acel post de televiziune-

- Nastase pe blogul sau afirma despre Udrea ca este o personalitate de periferie

- ARD sub scorul PDL

- Oameni noi, metehne vechi

- Pretul gazelor aproape de o explozie si FOARTE EVAZIV DESPRE PROBLEMELE POLITISTILOR.

CAND S-A MAI ANUNTAT VREUN PROTEST AL POLITISTILOR ???????????????????????????????????????????????????????????