Jump to content
POLITISTI.ro

Incadrarea promotiei 2013 -Absolventi ai institutiilor de formare a politistilor


Postare recomandată

Publicat

Cu cei din Academia Tehnica Militara aveti idee ce se va intampla. MAI scolarizeaza si acolo. Momentan ei sunt in aer. Ciudat totusi pe cei de la Academia de Politie sa nu-i incadreze si pe cei din ATM sa-i incadreze. :doh:  :doh:  :doh:  :doh:  :doh:

Publicat

Aici scrie ca la IPJ Dolj sunt repartizate 4 locuri. Printre cele mai putine. Mai e Braila cu 3.

Cele mai multe: DGPMB - 211 si Bacau cu 29.

Mai vin 2 locuri la logistica. La Dolj.

Publicat

Va doresc mult succes (celor care de astazi sunteti agenti) in cariera pe care v-ati ales-o, multa tarie de caracter si rabdare cu carul. Poate postati fotografii de la festivitatea de absolvire. :naughty:

  • Membru
Publicat

Suntem deja. Pe 8 iulie ne prezentam la IPJ-uri. 

 

Multe "succesuri" in continuare.

  • Membru
Publicat (modificat)

Mult succes proaspeților absolvenți și cât mai multă putere de muncă ! Vă așteptăm cu drag în marea familie a Poliției Române !

Modificat de blue1guardian
Publicat

MAI SIBIU v-au spus ceva de angajare? aici MAI Bucuresti ATM nu stim nimic inca.

  • Displace 3
  • 2 săptămâni mai târziu...
Publicat

Pentru colegii de la Campina care au inceput munca de curand am si eu o intrebare:

Cum e la munca?

Va baga cineva in seama sau trebuie sa deslusiti "tainele" politiei pe cont propriu?!

  • 1 lună mai târziu...
Publicat

Buna tuturor! Sper sa nu fiu off topic.....nu am gasit pe nicaieri vreun raspuns (ci doar intrebari) referitor la demisie. Mi-am dat demisia anul trecut pt ca am gasit un job in strainatate (toata lumea ridica din umeri cu privire la suspendarea contractului de munca pe o anumita perioada de timp, singura solutie a fost demisia). M-am intors in tara si nu mai vreau sa plec, din motive personale (desi era mai bine platit) si iau in calcul posibilitatea intoarcerii in Politie. Cu ce informatii ma puteti ajuta? Ma mai primesc inapoi? Cum solicit reincadrarea? Ce am de facut? Va multumesc anticipat.

  • Moderator
Publicat

Nu te mai poţi reîncadra, pentru că nu te mai primesc. Din ce am auzit există un OMAI ce prevede acest lucru.

Mai găseşti discuţii similare aici:

Publicat

In Politia Romana nu mai poti fi reincadrat, din pacate. La politia comunitara ai prioritate. 

  • Apreciez 2
  • 2 luni mai târziu...
Publicat

A auzit cineva de un zvon ca s-ar amana avansarea promotiei 2013 a Academiei de Politie pana la 1 martie 2014 ?

Publicat (modificat)

Pentru ScorpionScorpion.

In cazul in care ti-ai dat demisia trebuie sa faci scoala de politie ca si cum nici nu ai fi trecut pe acolo.

Sau poate ai noroc, un vis devenit realitate, sa se scoata locuri la concurs pentru sursa externa. Ma cam indoiesc.......

Iar a treia varianta: sofer de senator, brancardier......politist. S-au mai vazut cazuri ........si a impuscat 8 persoane!

Vezi cazul ,,Perla"!

Modificat de Elvis
Publicat

ScorpionScorpion nu stiu foarte precis dar daca ai scoala de politie, ti-ai dat demisia si indeplinesti (inca) condtiile pentru a da admitere la scoala de politie in cazul in care esti admis vei fi incadrat direct cu gradul pe care l-ai avut cand ai parasit institutia si nu mai trebuie sa repeti scoala. trebuie verificat, asta este dintr-o discutie pe o speta similara cu cineva de la personal.

  • Displace 4
Publicat (modificat)

Rahor2012 nu mai prinde fluturi atunci cand habar nu ai despre ce vorbesti.

Ca sa poti da examen la scoala atunci cand iti dai demisia mai trebuie sa indeplinesti o conditie necesara si suficienta: sa-ti fi platit scolarizarea! Daca nu ai facut acest lucru......iti spun papa! Nu mai poti sustine examenul de admitere!

Asa ca cine ti-a spus tie ca te incadreaza cu gradul avut anterior fara sa mai faci scoala te-a pacalit.

Modificat de Elvis
Publicat

Rahor2012, de unde le scoti frate? Voi faceti legi peste noapte? Postati cand aveti o sursa sigura si o baza legala, nu mai dati informatii false. 

Publicat

am citit in presa ca MAI primeste fonduri suplimentare la rectificarea bugetara, speram ca suntem si noi prinsi.

  • 1 lună mai târziu...
  • Membru activ
Publicat

Ieri a fost repartitia absolventilor Academiei de Politie si, ca de obicei, in al treilea an consecutiv, DGMRU isi arata adevaratul profesionalism :))

Este a treia oara consecutiv cand este intarziata avansarea promotiei de ofiteri si a patra oara in istoria recenta (2009) cand se intampla.

In 2011, anul in care s-au facut experimente pe Politia Romana, 3 sferturi din clasele de investigatii criminale au fost repartizate la OP rural creand o bulversare totala a planurilor facute.

In 2012, OP-ul a fost repartizat pe locuri de investigatii criminale si investigare fraude.

In 2013, OP-ul a fost repartizat pe locuri de investigatii criminale, investigare fraude si crima organizata <_< Deci, tu cu oarecare experienta daca soliciti transfer la BCCO nu ti se aproba, in schimb repartizeaza ofiteri cu zero experienta. Daca ar fi terminat profilul CCO nu ar fi fost bai, in schimb se pastreaza locuri pt cei care termina ordine publica :wacko:

Politia de Frontiera a prins locuri pe la DOS si, daca nu ma insel, pe la filaj SIPI.

Pt cei de la FR nu s-a tinut cont pe ce linie de munca au lucrat cativa ani buni, ci au fost aruncati (cred ca toti) in mediul rural, in loc sa-i pastreze pe aceeasi linie de munca in care au activat si sa valorifice experienta intr-o functie de ofiter.

Daca ati inteles ceva, cam asta e politica resurselor umane din MAI :blink::wacko:

  • Apreciez 2
  • Moderator
Publicat

Ben

DGMRU e condusă şi plină de jandari transformaţi peste noapte în poliţişti. Din cauza asta apar astfel de situaţii, pentru că ăia habar nu au ce presupune munca de poliţie, doar îşi dau cu presupusul, iar ei sunt specialişti în cafeluţe, programarea AC-urilor din birouri etc.

Publicat

Ca să parafrazez, politica de cadre a MAI este sublimă, dar lipseşte cu desăvârşire!

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.