Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Mili295

Restituirea permisului de conducere dupa suspendare

Întrebare

Mili295

In data de 15.02.2013 am fost oprit de catre politia rutiera, in fiola am avut 0,12% alcool pur in aerul expirat, permisul imi este suspendat timp de 90 zile, mi sa eliberat o dovada fara drept de circulatie, am sustinut examenul de reducere a perioadei de suspendare si l-am admis cu 14/15. Inseamna ca mi sa redus la 30 zile. Intrebarea mea este: Cele 30 zile se numara din momentul admiterii examenului sau din momentul retinerii permisului?

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Postare recomandată

• 0
Tibieriu

De pe data de 2 octombrie am fost surprins de un echipaj de politie depasind pe linie continua, am primit dovada pana pe 17 Oct (15 zile) cu suspendare 30 de zile adica pana pe 18 Noiembrie

Intrebarea mea este: Daca 18 noiembrie este  sambata am vre-o sansa sa il i-au de vineri pe 17 sau astept pana luni pe 20 

Multumesc Frumos!

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
Bestiuta

Luna octombrie are 31 de zile, iar ( dacă ai expus corect datele) termenul de 30 zile de suspendare se împlinește pe 16 noiembrie, motiv pentru care pe 17.11.2017, ar trebui să poți să îți recuperezi permisul de conducere.

Link către postare
  • 0
Tibieriu

Hehe. Eu nu am mai socotit ca luna are 31 de zile.  Multumesc Frumos :D  :wub:

Link către postare
  • 0
Gabytsu

Buna ziua ! Pe data de 29 oct. mi-a fost suspendat dreptul de a conduce din motivul depășirii limitei de viteze cu 50 in localitate având viteza de 103 km/h.
Mi-a fost suspendat dreptul de a conduce pe o perioadă de 90 de zile..
As vrea sa pun următoarele intrebari:
1. Dacă dau si eu testul 13 din 15 mi se reduce pedeapsa cu 30 de zile adica la 60 de zile?
2.Testul il pot da doar in orașul in care sunt domiciliat? Adică eu sunt din Botoșani ,il pot da in Iași?
3.Ce acte imi trebuie pentru a susține testul 13 din 15?
4. Dacă nu am avut nici o abatere (nici o amendă) timp de 2 ani mi se mai reduce 30 de zile din pedeapsă?
Adică dacă iau testul 13 din 15 rămân cu 60 zile apoi imi mai scade inca 30 de zile rămân numai cu 30 de zile din pedeapsă? Eu am permis de conducere de 2 ani si jumatate. Va multumesc!

Link către postare
  • 0
hugh1001

mia fost retinut permisul pentru depasirea limitei de viteza an localitate  am facut contestatie ampotriva procesului verbal deoarece a fost ancheiat an data de 23  08 2018 an loc de 23  06 2018 cum pot sami recuperez permisul  mentionez ca leam trimis certificatul de grefa prin posta prin prioriti post cu confirmare de primire  pe confirmarea de primire au scris tot o data an viitor adica 27  07 2018 ceea ce noi suntem acu cand va scriu an 24 07 2018 iar cand am depuso la posta data a fost de 26 06 2018

Link către postare
  • 0
verssay

Salutare.

Mi-a fost suspendat dreptul de exercitare a dreptului de a conduce pe drumurile , publice pe o perioadă de 30 zile.

Întrebarea mea este: 

De unde îmi pot retrage permisul, de la Udriște sau din Pipera.

Mulțumesc.

Link către postare
  • 0
Daniellll

Buna ziua 

Pe data de 29 August 2018 mi a fost suspendat permisul pentru viteza pe o perioada de 120 de zile si mi s a oferit o dovada valabila  pe 15 zile.

Dovada este valabila din data de 29 sau 30 august? Deoarece as dorii sa stiu pe ce data am voie sa conduc, dupa calculele mele dovada s ar fii terminat pe 13 septembrie asta insemnand ca pe data de 12.01.2019 as putea sa ma urc la volan. 

Multumesc frumos! 

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.