Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Voluntariat la Politie

Axel

Question

Bine v-am gasit !

Ca un prim post as dori sa aflu cateva pareri in legatura cu voluntariatul din cadrul Politiei. Am inteles ca acest lucru este mai mult ceva teoretic ( ptr ca exista legea voluntariatului ) decat ceva practic....

Pe site-ul Politiei Romane se regasesc aceste informatii : http://b.politiaromana.ro/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=11&id=35&Itemid=81&lang=ro

Se poate sa ma lamuriti putin in privinta asta si pana la urma cum sta treaba ?

Multumesc frumos :)

• Answers 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

• Miadry

10

• Catalin

6

• Axel

5

• Marius

5

Top Posters For This Question

Popular Posts

Sa stiti ca treaba cu voluntariatul in Politie merge foarte bine si asta de foarte mult timp. Foarte multi politisti lucreaza peste program si in zilele libere fara a fi platiti.( practic fac volunta

In ziua de azi cand toata lumea alearga dupa bani, cine poate fi interesat sa desfasoare o activitate neremunerata? aproximativ 80 % din voluntarii pe care ii cunosc sunt micii contravenienti croni

Ok,multumesc pentru raspuns.Sincer...am citit doar prima pagina,o sa ma apuc sa citesc tot(plus regulamentul forumului).O seara faina.

Recommended Posts

• 0

Salutare! Numele meu este Darius sunt Soldat in cadrul Brigazii 30 Garda Mihai Viteazul si vin cu o intrebare pe acest Forum ! 

Militarii pot desfasura aceasta activitate numita VOLUNTARIAT ?

La ce nivel ?

In caz ca se va candida pe posturi scoase de catre M.A.I  ; se va lua in considerare acest demers ? si cum se va lua ? 

• 0
Cata111

Buna ziua, in cadrul activitatii de voluntariat intr-o alta institutie publica in zona de activitate cercetare-dezvoltare, exista riscul de a genera o stare de incompatibilitate/conflict de interese? Nu am gasit vreo astfel de speta si in lege se mentioneaza ca documentele se pastreaza la organizatia-gazda.  Astept un punct de vedere de la cei mai vechi in sistem.

Edited by Cata111