Jump to content
POLITISTI.ro

Aberatii in Politia Romana


Postare recomandată

  • Membru
Publicat

Nu le e rusine sa poarte uniforma asta? Nu le apasa gradele alea greu pe umeri? Rusineeeeeeeeeeeeee!!!

Publicat

Stiati ca si Mihaela Radulescu este ofiter?La PFR.Pe cand si Oana Zavoranu?Imi vine sa vars! :doh:

  • Apreciez 2
  • Displace 1
  • Moderator
Publicat

Stiati ca si Mihaela Radulescu este ofiter?La PFR.

Apa este otravita, teroristii trag de pe cladiri!

gigikent, esti sub influienta sf. Ion? Pe asta de unde ai scos-o? Din Click sau Cancan?

  • Displace 1
Publicat

Apa este otravita, teroristii trag de pe cladiri!

gigikent, esti sub influienta sf. Ion? Pe asta de unde ai scos-o? Din Click sau Cancan?

Mihaela si Makarovul in 1989

510786_mihaela.jpg

Publicat

Nu stiu daca este ofiter cu acte in regula dar eu am vazut-o in revista Frontiera imbracata in tinuta PFR.

  • Apreciez 1
  • Displace 1
Publicat
Anul 2007 a readus sãrbãtoarea

la Poliåia de Frontierã, pe 24 iulie,

sala Nichita Stãnescu a Centrului

Cultural al MIRA gãzduind “Gala

Premiilor Poliåiei de Frontierã

Române”.

La acest eveniment, organizat în

premierã, au participat, alãturi de

poliåiætii nominalizaåi, reprezentanåi

ai Administraåiei prezidenåiale,

membri ai corpului diplomatic,

cadre de conducere din Aparatul

Central al MIRA æi IGPF, æefi ai altor

structuri din minister, reprezentanåi

ai Ministerului Public, ai Parchetului

de pe lângã Înalta Curte de Casaåie

æi Justiåie, reprezentanåi ai massmedia. Gala a început cu o surprizã,

constând în anunåul inspectorului

general al PFR, chestor principal

de poliåie dr. Nelu Pop, referitor

la cea mai recentã încadrare din

sursã externã la Poliåia de Frontierã

– Mihaela Rãdulescu.

www.politiadefrontiera.ro/revista_pdf/8_2007.pdf

pagina 14

  • Apreciez 1
  • Displace 1
  • Membru
Publicat

Este cea mai mare bataie de joc pentru toti politisti care au dat un examen sa intre in institutia asta, care muncesc din pasiune, pe banii lor, din timpul liber, care-si dau salariul pe rata la un amarat de apartament de 46 de mp, o bataie de joc pentru politistii care viseaza la o cariera onorabila...javrele dracului!

  • Apreciez 1
Publicat

Cata nesimtire poate exista in aceasta tara. O prezentatoare tv facuta ofiter de politie de frontiera... Si, in afara de asta, te gandesti la absolventii Academiei de Politie la frecventa redusa, care au fost avansati la gradul de subinspector dupa ce 3 ani s-au chinuit cu drumuri la Bucuresti si examene, iar doamna Mihaela a fost facuta inspector sau comisar (nu-mi dau seama de marimea stelelor), fara a realiza nimic important in domeniul politienesc.

  • Apreciez 2
  • Displace 1
  • Membru
Publicat

Posibil, dar Lipa Elisabeta si celelalte mii de cantareti, popicari...

Plus ca imaginea Politiei nu trebuie sa o faca M. Radulescu sau alti circari, noi, POLITISTII SUNTEM IMAGINEA POLITIEI.

  • Apreciez 3
Publicat

Mihaela Radulescu nu este din fericire cadru M.I. Atunci a fost invitata de onoare la gala premiilor Pol. de Frontiera. Se intampla undeva prin 2007.

  • Apreciez 1
  • Displace 1
  • Moderator
Publicat (modificat)

"Gala a început cu o surprizã,

constând în anunåul inspectorului

general al PFR, chestor principal

de poliåie dr. Nelu Pop, referitor

la cea mai recentã încadrare din

sursã externã la Poliåia de Frontierã

– Mihaela Rãdulescu."

Cineva a uitat sa puna niste ghilimele si hopa, unii care nu sunt politisti ci doar lucreaza la Politie, se dau de ceasul mortii pe aici ca"io-te Raduleasca muica ce de stelute are pe umar " :doh:

1. Informatia se verifica parca din 3 surse inainte de a o "da pe goarna".

2. Cum puteti crede ca un cadru activ ar pleca cu lunile in Monaco, fara a raspunde pentru aceasta?

3. (pentru cei de mai sus care au sarit cu minusuri)Cum de n-a aparut stirea asta pana acum pe banda la OTV?

4. Mihaela Radulescu este administrator de SC, calitate incompatibila cu cea de politist.

Daca si in meseria voastra inghititi asa prima galusca varsata de hot...

Modificat de danpin
  • Apreciez 3
  • Displace 3
Publicat

danpin/se scrie "influenta" nu "influienta".las-o mai usor,nu te mai enerva, ca ramai fara neuroni.

  • Apreciez 2
  • Displace 2
Publicat

Mai lipseste sa o incadreze si pe Zana Surprizelor- Andreea Marin Banica- la IGPR :doh:

  • 1 an mai târziu...
Publicat

Să vă povestesc și eu una proaspătă. Azi a fost inaugurat noul sediu al jandarmeriei din Mangalia........în sediul Poliției mun. Mangalia. :doh:

  • Moderator
Publicat

Mai aveați loc si pentru ei acolo? Că abia dacă încăpeți voi...

Publicat

Este loc berechet CITADELA, pentru că în ultimul timp după cum știm cu toții nr. polițiștilor s-a tot subțiat.

Publicat

@Catalin

Prin "cooperativele multinationale" care au tot aparut, te educa ca intre sef si lider este o diferenta mare de tot:

seful are puterea formala si este numit de organizatie de sus in jos

iara lider-ul are o putere informala si pare ca rezultat al recunoasterii meritelor de catre colegii deci o numire de jos in sus.

Binenteles ca exista in cooperative si sefi care sustin ca ei au ambele "puteri" ca doar sunt unsi de Dumnezeu, ce sa mai ...

Publicat (modificat)

Asta da sistem integrat, Dane! Asta o fi noua strategie MAI? Politisti, jandarmi si pompieri, toti intr-un sediu, asta urmeaza?

Modificat de Sache

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.