Jump to content
POLITISTI.ro

Model raport de mutare / transfer


Postare recomandată

Publicat (modificat)

ZERO! Mutarile sunt sistate, exceptie cele aprobate de IGPR!

Cine a sistat mutarile?

Modificat de Elvis
  • 5 luni mai târziu...
Publicat

Daca am semnatura pe raportul de transfer de la Inspectorul sef ca imi aproba mutarea la IPJ si ca au loc pentru mine imi cresc sansele ca directorul general sa-mi aprobe plecarea de la DGPMB?

Publicat

In mod normal da, numai ca in Politia Romana sefii se comporta ca pe tarlaua lor.

  • Apreciez 1
  • 2 ani mai târziu...
Publicat

Antet

RAPORT

din data

Am onoarea sa raportez urmatoarele:

Sunt absolvent al....promotia ....si incepand cu anul ....am fost repartizat sa imi desfasor activitatea la...

Va rog respectuos sa imi aprobati mutarea in cadrul....deoarece( motive)....

Fata de cele raportate rog analizati si dispuneti.

                                                                                                                            semnatura  

  • 1 an mai târziu...
Publicat (modificat)

V-as ruga cu toată disperarea daca ma poate ajuta cineva, fără discutii răutăcioase. Anul trecut m-am mutat de la Pol Romana la Pol de Frontiera. Între timp, mama mea, a suferit un accident si a rămas cu un handicap accentuat definitiv, având nevoie de prezenta permanenta. Precizez ca sunt singurul copil, iar ea nu mai are alte rude care sa poata avea grija de ea in timpul celor 12 ore de serviciu ( ea neavând o relație cu tatăl meu).În aceste condiții as vrea sa revin in localitatea de domiciliu, singura soluție fiind sa revin la Pol Romana cu program de 8 ore. Specializarea o am de Poliție Romana. Cine ma  poate ajuta cu o formulare a motivului pe raportul de mutare si daca exista vreo reglementare in sensul ca ar exista o perioadă de acomodare la schimbarea armelor, pentru a o invoca si pe aceasta ( stiind ca nu prea tine nimeni cont de problemele persoanale). 

Modificat de Pelpel
  • Marius a modificat titlul în Model raport de mutare / transfer
Publicat

Pelpel ai un model mai sus. La motive o sa scrii adevarul. La raport atasezi in copie xerox documentele medicale ale mamei. Succes ! Sper sa te ajute Dumnezeu.

Din acesta cauza eu spun ca acest sistem este unul hidos aflat in moarte clinica. Omul nu conteaza in sistemul asta de rahat, in ,,aceasta nestemata institutionala" cum spunea un secretar de stat, comunistii care ne conduc nu pot pricepe ca un politist linistit munceste mai bine. Niste ,,castori" opariti, cocosati precum dromaderii, ajung in functii, oameni mici cu functii mari, dupa ce au sarit peste gardul politiei, angajati direct in cele mai ulte cazuri si au un comportament de stapani de sclavi!

  • Apreciez 1
  • 1 an mai târziu...
Publicat

Bună ziua. Mă poate ajuta cineva cu niște sfaturi în privința unei mutări? M-ar interesa un model de raport, dacă să depun dosarul la IPJ-ul la care vreau să mă mut sau la cel actual. Orice sfat îmi este de ajutor. Mulțumesc.

  • 1 lună mai târziu...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.