Jump to content
POLITISTI.ro

Nolfy88

Model raport de mutare / transfer

Recommended Posts

Nolfy88

Buna! am si eu o rugaminte, doresc sa ma mult de la un inspectorat la altu si nu prea stiu cum ar trebui sa sune raportul de transfer la cerere, daca exista cineva pe aici care ma poate ajuta i-as fi foarte recunoscator. Multumesc mult!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

VictorL

Stiu ca la un moment dat am dat de un astfel de raport printr-un topic. Cauta cu atentie ca sigur vei da de el. Succes!

Catalin

Uite aici un

Nolfy88

MINISTERUL ADMINISTRAȚIEI ȘI INTERNELOR

INSPECTORATUL DE POLIȚIE _________

SECȚIA DE POLIȚIE RURALĂ Nr. _________

Agent de Poliție _____________

DE ACORD, DE ACORD,

ȘEFUL INSPECTORATULUI

ȘEFUL INSPECTORATULUI

DE POLIȚIE AL JUDETULUI _______

DE POLIȚIE AL JUDETULUI _______

Comisar șef de poliție Comisar șef de poliție

R A P O R T

din _____________

Am onoarea să raportez următoarele:

Sunt absolvent al Școlii de Agenți de Poliție “Vasile Lascăr” Câmpina, promoția_________ încadrat la data de _________

De la data încadrării până în prezent am ocupat funcția de ajutor șef post în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ___________, Secția de Poliție Rurală nr._____________, Post Poliție _______.

Vă rog să îmi aprobați mutarea mea din cadrul Inspectoratului de Poliție ________ pe o funcție vacantă în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ________.

Menționez că solicit mutarea deoarece până la absolvirea Școlii de Poliție “Vasile Lascăr” Câmpina am locuit în municipiul___________ împreună cu logodnica mea ________ cu care am făcut planuri de căsătorie pentru anul viitor, aceasta este angajata la __________ și studentă la _______________, motiv pentru care nu poate părăsi localitatea.

Fața de cele raportate, rog dispuneți.

Agent de poliție

pe asta l-am facut momentan, dar inca nu am curajul sa ma duc cu el la Inspectorul Sef deoarece nu stiu cat este de bun, astept pareri, multumesc!

PS: seful insecoratului de unde pleci se trece in partea stanga?
Edited by Nolfy88

Elvis

Daca asta este motivarea raportului tau de mutare ai facut foarte bine ca nu te-ai dus.

Uite motive:

- starea de sanatate a parintilor ,bunicilor

- situatia financiara

- daca te muti la cerere nu vei mai solicita chirie si astfel MAI va face ecomnomie

- esti singurul intretinator al familiei etc.

Treaba cu prietena studenta este frectie la picior de lemn.

Nolfy88

motivele tale le cunosc, dar la mine nu se potrivesc, doarece eu nu ma duc pe judetul de domiciliu, respectiv unde am parintii, bunicii, in speta famila, multumesc totusi ca ai citit postul si mi-ai dat un raspuns

NYPD

Sefii IPJ-urilor semneaza cu APROB. DE ACORD poate fi seful subunitatii unde iti desfasori activitatea, daca il treci pe raport.

Elvis

Nolfy88 tare imi este frica ca vei regreta.......ca nu te duci in judetul unde locuiesti.

• Upvote 1

Daniel24

Dar exista,sa zicem,o lista sau o persoana din inspectoratele judetene care sa stie la ce subunitati sunt locuri libere unde s-ar putea aproba transferurile incat cei mari sa poata aproba raporturile de transfer? :)

• Upvote 1

Elvis

In toate inspectoratele din tara seful MRU stie tot timpul unde sunt functiile libere.

• Upvote 1

flavone86

nu conteaza ce scrii in raport, conteaza cine te recomanda!poti mentiona in raport ca soarele e mai frumos la tine in zona !multa bafta

• Downvote 3

Elvis

Pe cuvantul tau? Flavone eu cred ca nu stii pe ce lume traiesti.

Indiferent cine te recomanda trebuie sa urmezi o procedura dintr-un OMAI.

Iar daca tu crezi ca poti sa descrii intr-un raport de mutare cum este soarele in zona ta cu siguranta il vei vedea pentru multa vreme de acum inainte pe cel din alta zona.

Iar raportul trebuie sa indeplineasca anumite conditii de forma si de fond.

Dar cu siguranta tu nu ai de unde sa stii.

Edited by Elvis
  • Upvote 1

Daniel24

la un raport de mutare se pune "de acord" al sefilor subunitatilor d unde pleci si unde mmergi inainte de a ajunge la semnatura finala a insp sef?am facut azi un model de raport ca am mai multe probleme si am 1 la suta sperante ca se aproba intrucat e greu la bc cu mutatul,desi acum ar putea fi date aprobari intrucat vine o noua promotie.

Elvis

Daniel24 in cadrul aceluiasi inspectorat atunci cand te muti de la un serviciu/birou/sectie etc la altul/a, ai nevoie de semnaturile celor doi sefi de subunitati inainte ca acesta sa ajunga la inspectorul sef. Bine, daca inspectorul sef vrea, poate sa treaca peste lipsa acestor semnaturi.

bulibasha

cat dureaza aprobarea si mutarea de la un IPJ la altul cu om la schimb?

Nightwolf

ZERO! Mutarile sunt sistate, exceptie cele aprobate de IGPR!

mancasalexandru

buna.monentan lucreaz  la o sectie in bucuresti si as vrea sa ma mut la olt unde am domiciliul..de la olt imi aproba transferul dar am auzit ca de aici din bucuresti nu prea dau drumul. stie cineva cum sa procedez?

Edited by mancasalexandru

laurcos

Nu sunt sistate mutarile. Eu ieri mi-am facut fisa de lichidare si de la 1 ma mut in judetul de domiciliu. Incercati acum pana nu se vor radia functiile. 

• Upvote 1

Elvis

Alexandru daca esti sigur ca la Olt te primesc depui raportul la Slatina iar ei il trimit aprobat la Bucuresti.

Daca cei de la Bucuresti nu-ti dau drumul poti face un memoriu la I.G.P.R. si unul M.A.I.

Ben

Intrebare pt cei care s-au mutat: motivele de genul "plange mama dupa mine" si "ma vrea logodnica langa ea" chiar au mers? Pt ca mie mi se par inutile ca intr-un raport sa fie prea detaliate. Intreb si eu :D

alex1988

ZERO! Mutarile sunt sistate, exceptie cele aprobate de IGPR!

pe ce perioada sunt sistate mutarile? si exista vreo reglementare in acest sens?

Marius

Nu sunt sistate mutările. Probabil din dorinţa de a brava, unele postări conţin dezinformări.

• Upvote 1

alex1988

Eram curios de unde oare o mai fi aparut si asta!

Marius

Ştiu cazuri recente (mai exact săptămâna trecută) de mutări de la alte IPJ-uri. :clip:

cs777

Nu sunt sistate mutarile intre IPJ-uri !

• Upvote 1