Jump to content
POLITISTI.ro

ktakala

Anulare sistare transferuri

Recommended Posts

bijou

da asa este...o sa merg sa fac un raport...mersi

la mine e mai complicat....in iulie m-am mutat aici unde sunt acum,iar acum vreau inapoi de unde sunt.totusi cam devreme...de aceea asteptam sa se ea drumu....acum intelegi?marius?

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Inteleg.

In raportul de mutare e bine sa consemnezi motivele care te determina sa soliciti aceasta masura. Daca aceste motive sunt pertinente, sigur ajuta in luarea unei decizii favorabile :clip:

Bafta!

Elvis

Dupa ce s-a mutat la cerere?

Bijou iti doresc mult noroc, insa dupa cum ai vazut eu sunt foarte sincer.

Ti-ai cam facut-o cu mana ta.

Cu respect. :emo-yessir:

ktakala

eu am fost si la igpr in audienta si tot degeaba...au zis ca numai dupa terminarea reorganizarii ipj.urilor.

si eu am auzit ceva de 15noiembrie, dar nu mai sper ca asa am tot sperat in fiecare luna din august.

sper sa se termine naiba odata si sa ne putem muta la familiile noastre.eu am raportul aprobat de cele doua ipj.uri dar astept sa de.a drumul igpr.ul

sper sa ne mutam si noi anul asta, ca m.am saturat sa fac naveta 100km de doua trei ori pe saptamana

DOAMNE AJUTA!!!!

DACA AUZITI CEVA CA S-AR FI DEBLOCAT POSTATI SI VOI AICI, DESI SUNT SIGUR CA VOI AFLA....DACA AFLU CEVA VA ANUNT....

VA SALUT PE TOTI SI SERVICII CAT MAI USOARE

ktakala

a trecut si 15noiembrie si inca nu se stie nimic de deblocarea transferurilor. am fost azi la cadre si ei nu stiau nimic. dar mi.au spus ca nu stiu de ce nu pot pleca desi la ipj vl au venit din alte judete.

mi.au zis ceva de genu...ca ipj.ul unde vreau sa ma duc trebuie sa faca ei un raport pt derogare catre igpr.

nici nu stiu ce naiba sa mai cred...cand naiba putem sa mergem si noi la familiile noastre? chiar ii doare in cot pe sefii astia de la bucuresti de noi cei care stam departe de familii?

cred ca in curand ma voi duce zilnic la sb la familia mea si la sfarsit de luna o sa fac raport sa imi deconteze benzina...

nu stiu ce naiba sa mai fac....am tot asteptat si 15noiembrie cu speranta ca va veni ceva...dar iarasi degeaba...

voi mai stiti ceva de transferuri? ce ma sfatuiti sa fac?

bijou

asa e...a trecut 15noiembrie si nimik,si v-a trece si 1dec si tot asa.pana la anu mai e putin.asta este1nu avem ce face :emo-yessir:

ktakala

am tot sperat sa ne mutam pana de sarbatori ca sa putem fi alaturi de ai nostri. nu se poate sa tina si reorganzairea asta 5-6luni de zile...ce naiba e bataie de joc...

sunt multi politisti care vor sa se mute, sa fie aproape de familiile lor mai ales akm de sarbatori....

eu totusi sper ca 1decembrie ne va aduce vesti bune...macar sa traiesc cu speranta...oricum revelionul o sa mi.l petrec alaturi de sotia mea....intrucat pe 29dec am cununia civila si o sa imi iau alea 5zile de invoire conform legii...dar pana atunci trebuie sa ma mai kinui cu naveta asta....bijou daca afli ceva scrii si tu pe aici

Elvis

Dispozitia din august este inca in vigoare.

Statele inca nu au venit de la Bucuresti.

:emo-yessir:

bijou

ktakala,suntem in 20noiembrie si nu s-a aflat nimik.parerea mea este ca daca nici cu 1dec nu se aude nimik,la anu mai asteptam vesti.cum vin sarbatorile,nu o sa mai auzim absolut nimik.sa ne rugam la dumnezeu sa auzim de bine la 1decembrie,sa ne bucuram alaturi de cei dragi ,de sarbatori.

va doresc servici usor!

ktakala

va salut dragi colegi. suntem in 29.11 si sperantele mele sunt deja aproape de zero. nu cred sa mai vina akm vreun ordin de anulare a celui din august. dar eu mai fac un ultim efort si ma inscriu in audienta la noul inspector general. este poate ultima sansa, desi chiar daca mi-ar aproba nu cred ca formalitatile de mutare s-ar face pana la sfarsitul anului. m-as duce chiar miercurea asta, desi e 1 decembrie si sunt sigur ca la igpr nu se lucreaza. eu sunt inscris pentru audientele de sapt asta dar o sa mai sun sa vad daca se tin. daca nu saptamana viitoare o sa ma duc sigur. Mie aproape nu imi vine sa cred ca organizarile trebuiau facute panba la 30sept si akm suntem in 1decembrie aproape si nu s-au terminat. Parca e un cosmar. ce tot dureaza atat de mult? nu pot sa imi inchipui...or veni cu 1decembrie sau cu 15 noile state? inca o dilema....eu vreau sa ma mut la sb, iar un prieten vrea sa se mute la valcea. oare daca am merge amandoi in audienta sa mergem sa le spunem ca facem schimb si astfel nici unul din inspectorate nu pierde nici un om, ar fi ok? stiti ceva eu nu m-as mai agita atat daca as stii ca din data de 15ian(de ex.) s-ar da drumu la tranferuri, dar asa, cand nimeni nu zice nimic...nici nu stim cat mai stam departe de familiile noastre...eu o sa va tin la curent cu demersurile mele si daca aflu ceva sa fiti sigur ca postez aici...serviciu usor pt toti colegii

Catalin

Cred că șansele să obțineți o derogare ar crește considerabil dacă mergeți amândoi. Sau cel puțin așa mi se pare logic.

ktakala

am vorbit acum cu cineva de la igpr si mi-a spus ca statele sunt la minister. Iar luna asta ar trebui sa iasa ca si asa sunt de mult timp.acum nu stiu ce sa cred...la cat de "ocupati" sunt astia de la minister....nu imi fac prea mari sperante ca o sa iasa....dar o sa tin legatura cu omul de la igpr si va tin si pe voi la curent...

bijou

va saluttt.cu data de 8 s-a dat drumu la transferuri..astazi am aflat...va doresc sarbatori fericite

Marius

bijou

Stiam deja si am scris pe 9 Decembrie 2010 aici:

Gasesti acolo detalii.

Bafta!

bijou

am fost in concediu si nu am putut intra pe intrapol.eu am urmarit zi de zi aici ...m asteptat vesti aici....daca stiam de pe data de 8 nu mai eram asa de stresat si poate eram la fam mea cu data de 15.puteati sa postati si voi cei care ati aflatt

Marius

bijou, am scris pe forum imediat ce am aflat.

Trebuie sa vizitezi mai des forumul politistilor pe viitor. ;)