Jump to content
POLITISTI.ro

celestina

Reorganizare politie rurala, episodul septembrie 2012

Recommended Posts

Roby

asta n-a fost in stare sa precize domnul de SMRU. Vineri ma voi duce din nou si ii voi cere baza legala pentru a vedea de ce nu mi se acorda indemnizatie de mutare

ai mai fost sa vorbesti ? ce ai mai aflat ?

salutare !

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

alin8888

Este normal sa ma mute/detaseze verbal, adjunctul sefului de politie municipala, la un post de politie(altul decat la cel la care am fost de accord sa fiu mutat), pe o perioada de 2 saptamani, in conditiile in care la postul actual am dosare si petitii in lucru, libere de luat si m-am mai si mutat in chirie? Pot sa ma cert cu cineva?

Dan
Pe acest topic se discută despre acest subiect. Sunt sigur că vei găsi acolo răspunsul, dacă ai răbdare și citești cu atenție. Succes !

Catalin

Te poate detaşa, chiar şi fără acordul tău, pe o perioadă care să nu depăşească 6 luni (cel puţin eu aşa reţin, sper să nu greşesc), în funcţie de situaţia operativă (cu alte cuvinte, că aşa vrea muşchiul lui). Dar acest lucru nu se poate face verbal, ci printr-o dispoziţie scrisă. Deci după părerea mea, nu este legală o astfel de "detaşare verbală".

Te rog, dacă mai ai şi alte nelămuriri, să le postezi în topicul indicat de Dan mai sus, pentru a nu amesteca subiectele. Merci.

sheriffu

desi sunt vreo doua topicuri deschise in acest sens, am observat ca nimeni nu mai posteaza nimic pe ele.nu stiu ce e prin alte judete, dar la noi la suceava se aude ca de la 1 aprilie ar urma desfiintarea unor sectii de politie rurala,alipirea unor comune la alte sectii, mutarea unor functii pe la posturile de politie, iar functiile de la sectie sa cuprinda 2 ofiteri si o secretara.la voi ceilalti care mai dati cu sapa pe la politia rurala ce se aude?

• Upvote 1