Jump to content
POLITISTI.ro

yi12345

Admitere Scoala de Politie Campina

Recommended Posts

BGeorge

La tractiuni coatele trebuie sa fie intinse apoi te ridici pana barbia depaseste bara.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Badrian

Salut, am si eu o intrebare pentru voi.....vreau anul acesta sa incerc sa intru si eu la campina.....problema mea este dantura, am vreo 3 masele cariate, si dintii mei nu sunt chiar asa stralucitori......credeti ca voi trece de fisa medicala ?......si o alta intrebare, pentru proba sportiva......la tractiuni trebuie sa te lasi jos pana ai mainile drepte sau doar pana la 90 de grade ?

Multumesc anticipat !!!

Chiar crezi ca conteaza cat de stralucitori ai dinti?!? NU, bineinteles ca nu! Iar problema cu cariile, trebuiesc tratate, astfel din start nu iti da trecere mai departe in fisa medicala. Unde mai pui ca sunt si 3 la numar! Cred ca de acum si pana la fisa medicala, daca te speli regulat pe dinti ar trebui sa le dai o astfel de culoare! Incearca Sensodyne, chiar daca'i scumpa, dar e cea mai buna pasta de dinti!

Iar in legatura cu tractiunile, ceva asemanator

Priza nu trebuie facuta larga, adica nu iti va da voie, si in plus de asta, nu ai cum sa ai mainile drepte in momentul cand vei executa tractiunea! Cum face tipul ala din clipul de mai sus, numai ca prinderea se face pe bara orizontala, si picioarele sunt tinute foarte corect!

dragosh094

La ce inaltime e bara ?

Badrian

Pai presupunem ca peste 2 metri, sa ai spatiu necesar pentru a desfasura tractiunea!

dragosh094

Am inteles ! Cu saritura de pe loc e cam greu..dar sper sa obtin un 5-6 :D

Daniel94

chiar ca e dificila saritura de pe loc, tot asa sar şi eu, de 5-6, ne puteti ajuta cu nişte sfaturi?

CBianca

Succes mult tuturor! :emo-yessir: 

Daniel94

multumim

matadorul

sal,si eu voi incerca anul acesta la Campina,cam urata treaba cu noile probe fizice,cel putin la tractiuni,restul sunt usoare.

Constantin24

Pana acum:

7,10 pe 50m adica 5,5

2.05 saritura in lungime :(

10 tractiuni - pana in septembrie e timp pentru 16

800m in 3:30 adica 7(nu m-am fortat, m-am decis sa vad cat scot dupa o tura)

Tractiunile sunt chiar usoare daca le dedici timp. Incercati sa faceti o serie pana la epuizare, dupa care sa mai faceti cat puteti serii a cate 4-5 repetari.

Concluzia: la viteza si saritura in lungime trebuie sa muncesc serios. Dupa febra musculara sper ca atunci cand antrenez pentru viteza sa ajute si la saritura, fiind exercitii cat de cat anaerobe. Voi cum va antrenati pentru viteza si saritura in lungime?

Daniel94

pt viteza sunt bune genoflexiunile si cum am mai vazut prin niste comentarii de pe forum urca multe scari, du-te in parc si alearga pe toate treptele de acolo, functioneaza, mare atentie la start...

eu stau prost cu tractiunile, da' pana la examen am timp destul, la rezistenta scot 3.15s , iar la saritura in lungime 2.10m... trebuie sa ma antrenez intens, asa ca pe fiecare zi fac cate ceva, azi ceva, maine altceva si a.m.d. .

Edited by Daniel94

famy

Niste idei de antrenamente pentru saritura de pe loc......nu pot sarii mai mult de 1.90 :(

BGeorge

Sari de multe ori, ai grija mare la felul cum sari, conteaza mult tehnica.

Genoflexiuni cat poti de multe/serie.

Edited by BGeorge

Cosmin1992

Salut

Eu sunt din judetul Prahova si as vrea si eu sa intru la Scoala de Politie, pentru inscrie trebuie sa ma duc la IPJ in Ploiesti, nu?

Dar ar fi o problema: liceul l-am terminat anul trecut, am dat bacul, nu am luat la matematica iar anul acesta, in prima sesiune, m-am inscris pentru a sustine din nou probele la lb.romana si biologie deoarece vreau sa imi maresc notele, iar in august ma voi inscrie la matematica.

Acum intrebarea mea este: trebuie sa am bacul atunci cand depun cererea sau pot sa aduc pana la 08.08.2013, termenul limita entru depunerea dosarului, dovada de promovare sau diploma? Pe site-ul Scolii de Politie sunt afisate doar termenele-limita de depunere a cererilor de inscriere( 02.08.2013) respectiv data depunerii dosarului( 08.08.2013).

Cosmin1992

Salut

Eu sunt din judetul Prahova si as vrea si eu sa intru la Scoala de Politie, pentru inscrie trebuie sa ma duc la IPJ in Ploiesti, nu?

Dar ar fi o problema: liceul l-am terminat anul trecut, am dat bacul, nu am luat la matematica iar anul acesta, in prima sesiune, m-am inscris pentru a sustine din nou probele la lb.romana si biologie deoarece vreau sa imi maresc notele, iar in august ma voi inscrie la matematica.

Acum intrebarea mea este: trebuie sa am bacul atunci cand depun cererea sau pot sa aduc pana la 08.08.2013, termenul limita entru depunerea dosarului, dovada de promovare sau diploma? Pe site-ul Scolii de Politie sunt afisate doar termenele-limita de depunere a cererilor de inscriere( 02.08.2013) respectiv data depunerii dosarului( 08.08.2013).

ah, am uitat ca a doua sesiune se da in august-septembrie iar rezultatele se afiseaza la 2 septembrie :( . Asta este, incerc la anul :lol: .

matadorul

tractiunile ma omoara pe mine....la saritura de pe loc am sarit intre 2.20-2.30 desi cand am terminat liceul acum ceva ani saream undeva la 2.40 + sau - 2,3 cm

Daniel94

v-ati depus dosarele? eu am luat astazi actele si ma duc saptamana asta sa le completez si sa-mi legalizez copiile dupa acte... si apoi fac vizita si aştept sa ma programeze la psihologic.

Constantin24

Acum arata probele fizice de anul trecut. Nu mai inteleg nimic.

• Upvote 1

icedani

Daca ar putea anunta clar care sunt probele, fara a le schimba din nou ar fi perfect. Stiu ca inca este timp pentru candidat sa se pregateasca dar totusi...

Badrian, aici: http://www.scoalapolitie.ro/ADMITERE/probe.htm

Edited by icedani

Badrian

Da, asa este. acum am vazut si eu! Daca vor mai face astfel de schimbari, sa le faca acum si sa finalizeze odata! Sa nu ne asteptam pe la jumatea lui Iulie ca se schimba iar.

matadorul

eu sper sa se revina la cele cu mingea,asa cum am vazut azi pe site postate  :good:

• Upvote 2

ImperfecT

Dupa parerea mea,ar fi bine sa se mentina probele si baremele din anii trecuti...

A fost o schimbare precoce,care trebuia sa fie anuntata cu minim jumatate de an inainte! M-am pregatit cateva luni cu mingea medicinala ca sa ce? Sa ma trezesc cu sarituri si tractiuni?? Trimiteti toti mesaje Academiei,scolilor de politie sau Prolex ca sa se revina la probele din anii trecuti...Nu trebuie sa stam cu mana-n san!

MariusAcademy

Erau mai bune cele noi , pentru ca erau si mai grele un pic . :)

Un politist bun trebuie sa aiba conditie fizica , indiferent de probe.

Edited by MariusAcademy
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.