Jump to content
POLITISTI.ro

cincin

FSNPPC se pregateste de razboi cu Goliath

Recommended Posts

maxu08

crezi ca toti aia care au strigat sunt politisti? sau cei care au "filmat" armele din dotarea manifestantilor? Think again :naughty:

am citeva "cunostinte" care au fost tare "ocupate" in ziua respectiva - fara nici o gluma, fiti atenti la cine atenteaza la integritatea demonstratiei si incercati sa vedeti daca sunt recunoscuti de colegi. daca nimeni nu ii cunoaste atunci stiti de unde sa-l luati :emo-yessir:

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Catalin

Nu la colegii ce au participat la miting mă refeream eu mai sus. :clip:

alinsp

Felicitari tuturor celor care au fost la Bucuresti. Pe cei care nu au fost, ii asteptam data viitoare, alaturi de noi.

Multumesc!

Cum sa fim daca liderul nostru de sindicat face cel mai mare scandal???

Am uitat sa precizez...este seful in materie de pregatire a personalului. Este compatibila functia de conducere cu functia de lider de sindicat????

Noi am merge destul de multi, dar cand unii colegi l-au sunat pe acest lider de sindicat, el le-a zis k este mai bine sa stea pe putza lor.

Bravo lui... sunt mandru de el... a ajuns idolul meu.

razvratitul01

Buna miscarea de pe 24 dar haideti sa intelegem ca avem destul pana sa-i speriem. Deja dupa amenintarile de azi ale presedintelui o sa fim sabotati. Desi, daca am fi seriosi, putem fi si 20 000 in Bucuresti. Ce-ar fi ca toate sindicatele si CNP sa coanvoace toata lumea libera sa fie pe 7 in piata? Utopic, nu? Nu inteleg de ce fiecare cu mitingul lui.

Poate reusim sa trecem peste lasitate, suspiciuni, frica, sa le aratam ca suntem hotarati pe acele revendicari, altfel se trec legile defiland prin parlament si o sa le suportam efectele. Cine stie ce clocesc acum si cati sefi se vor afirma gasindu-ne de lucru cu trageri, actiuni, tocmai atunci, ca sa nu mai dea rapoarte ca pentru 24. Chiar de ce o sa ne acuze?

Cat despre gestul dlui Coarna, frumos, dar irealizabil cred, poate apara doar membrii de sindicat, iar jandarmii sunt militari, nu? si nu pot fi membri de sindicat. Ori merg pe "dezvoltarea succesului" de moment cu fumigene?

Catalin

Poate fi realizabil ajutorul pentru ofițerul de la jandarmi ce este acum cercetat. (bănuiesc că la asta te referi)

Sindicatul poate suporta costurile aferente contractării unei case de avocatură serioase, care să-l reprezinte pe om într-un mod foarte profesionist.

Eu rămân la părerea că dacă se dorește ... se poate.

Cristi

De ce nu realizabil? Sindicatul poate angaja avocati sa ii reprezinte in instanta pe cei interesati...chiar daca sunt terti fata de acesta. Legat de unitate...vei vedea ca ne ducem extraordinar de multi pe 7...am eu o vaga presimtire...Baselu si-a ales prost de tot categoria sociala pe care sa o ameninte. Nu ne e frica de un dictachior infractor. Am arestat altii mult mai periculosi.

Rookie

Domnilor lideri sindicali ai SNPPC, cu respect va rog sa depuneti plangeri penale impotriva reprezentantilor SPP responsabili pentru faptul ca insemnele distinctive ale politiei romane se afla pe niste masini ce apartin Serviciului de Protectie si Paza, fiind folosite de angajatii acestei institutii.

Aceste fapte intrunesc elementele constitutive ale infractiunii prevazute de articolul 241 din Codul Penal al Romaniei.

Infractiunea prevazuta acolo este urmatoarea:

Portul nelegal de decoratii sau semne distinctive fiind definita ca fapta de a purta fara drept, decoratii, uniforme sau semne distinctive ale unui organ de stat.

coloanaoficiala.jpg

sppcuinsemnepolitiabmw.jpg

vadryan

Daca ne vom solidariza si mai mult, si nu vom ceda in fata amenintarilor de orice fel, poate vom reusi sa se tina cont si de doleantele noastre. Am fost 6.000 si am facut valuri, dar daca vom fi mai multi poate reusim sa inecam pe unii de acolo de sus. Nu va lasati intimidati. Sindicatul inseamna unitate si putere colectiva.

Rusy

Cred ca pe 7 vom si mai multi, am auzit colegi care pana acum nu au scos nici un cuvant despre anumite actiuni sindicale sau care nu au participat la asa ceva iar acum sunt hotarati sa merga la Bucuresti.

cincin

poate au inceput sa vada luminita de la capatul tunelului... :naughty:

DeuxEx

Ati vazut ce se intampla in America de Sud? Un exemplu extrem la care noi sper sa nu ajungem. Dar nu se stie niciodata, din moment ce guvernantii nostrii impreuna cu presedintele sunt niste incompetenti si, pe deasupra, ne si sfideaza cu fiecare ocazie!

http://videonews.antena3.ro/action/viewvideo/58949/Stare-de-urgenta-in-Ecuador-dupa-ce-politia-s-a-rasculat/

Edited by DeuxEx

gigabyte

"Legea este expresia libera si solemna a vointei generale."

- Foarte bine. Si care este vointa generala, va rog?

"Daca nu vreti sa aplicati regulile mele, iesiti din joc si, in acest caz, va arunc in inchisoare."

Vladimir Volkoff

Oare Basescu l-a citit pe Volkoff?

Edited by gigabyte

maxu08

nimic nu este mai periculor pentru o tara decit razboiul civil iar o lovitura de stat, indiferent cine si de ce o da, te poate duce acolo in 2 miscari. deci nici sa nu ne gindim la asa ceva.

cincin

"Legea este expresia libera si solemna a vointei generale."

- Foarte bine. Si care este vointa generala, va rog?

"Daca nu vreti sa aplicati regulile mele, iesiti din joc si, in acest caz, va arunc in inchisoare."

Vladimir Volkoff

Oare Basescu l-a citit pe Volkoff?

sa inteleg ca volkoff e cumva un da vinci sau einstein?

legea eu zic ca este la fel cum este in tara in care se aplica?

cun este romania? nu este!

atunci si legea e la fel...

Edited by cincin

cincin

admin, please close the topic, the initiator of this topic, I realized that snppc not preparing for war with anyone

my mistake

sincerely,

cincin

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.