Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0
dorapif17

Suspendare carnet conducere

Question

dorapif17

Buna ziua,

Sotului meu i-a fost suspendat permisul pt 30 zile. Are un proces verbal conform caruia mai poate circula 15 zile. Exista vreo posibilitate sa prelungim acest document cu maxim 10 zile? va multumesc.

Recommended Posts

• 0
dany831983

Buna ziua. Imi cer scuze dar am si eu o problema. Acum doua saptamani sotului meu i-a fost spuspendat permisul fara drept de conducere pe 90 zile pentru 64 Km in localitate si 0.12% alcool. Va rog sa imi spune-ti daca se sustine testarea in cele 30 zile si Doamne fereste nu i-a 13 din 15 i se mai adauga inca 30 zile la cele 90? Va rog din suflet sa imi raspunde-ti daca se poate dar fara comentarii rautacioase, toti mai gresim (pentru 0.12%, bause seara 2 pahare de vin cu apa minerala si ne-am gandit ca pana a doua zi nu mai are nimic) si l-a mustrat destul agentul de politie cu "mai baiete iti cam place bautura". Asta este inca o data cu totii gresim. Multumesc.

• 0
Dune85

Da, perioada de suspendare i se va prelungi cu 30 de zile daca nu ia examenul. Examenul poate fi dat de mai multe ori pe perioada suspendarii, din cate stiu eu.

Permisul i-a fost suspendat pt. consum de alcool. N-are nicio treaba viteza de 64 km/h in localitate.

(pentru 0.12%, bause seara 2 pahare de vin cu apa minerala si ne-am gandit ca pana a doua zi nu mai are nimic)

Daca vrei sa nu existe comentarii rautacioase, ar trebui sa spui si tu realitatea, nu sa o ascunzi, mai ales ca oamenii astia de pe aici stiu cum sta treaba. Nu are niciun om normal alcoolemie dimineata dupa doua pahare de vin (nu halbe :)) ) baute seara. Poate daca e musulman :) .

Ori s-a urcat la volan imediat dupa ce le-a baut, ori a baut cu mult mai mult seara, iar dimineata a mai ramas doar 0,12.

• 0
Cezar

eu am crezut ca e de la apa minerala. mineralele-astea... nu poti avea incredere niciodata...

danny, aia nu e greseala. gresesti cand te uiti dupa o femeie si treci pe galben sau rosu, in nici un caz cand esti constient ca ai baut si te-ai urcat la volan SPERAND sa nu te opreasca.

legislatia e prea blanda aici si are lacune mari.

eu i-as obliga pe astia de beau si conduc, 3-4 zile la politie platite, si sa vizioneze filme cu accidente petrecute din cauza celor care conduc sub influenta si cum s-a modificat viata celor care le-au produs, d-alea cu creieri imprastiati pe trecerea de pietoni.

numai cei inconstienti iau asa de usor ca voi. am baut, m-a prins, dau examen, da-i in soarili ma-sii!

da examen, ia carnetul inpoi si o comite iar. doar n-o sa ma convinga nimeni ca ceva s-a schimbat in purtarea lui si a ta. sper sa nu ia examenul.

• Upvote 1