Jump to content
POLITISTI.ro
Unknown

Regulament + Posibilitati de cazare in cadrul Academiei

Recommended Posts

Hermes

Pare ca te simti lezat cumva de postarea mea. Nu a fost intentia mea sa te jignesc, am vrut doar sa postez linkul pt. cei care vor sa citeasca regulamentul.

Ca fapt divers, eu am citit regulamentul pe site candva prin primavara sau vara, nu mai stiu, in orice caz inainte de noiembrie, deci e publicat de mai demult... Se poate sa fi lipsit chiar in noiembrie de pe site, pt. ca vad ca s-au operat anumite schimbari acolo.

Ben

Pacat ca regulamentul al carui link l-ai postat tu a intrat in vigoare la inceputul anului universitar, deci cam prin septembrie ;), implicit neavand cum sa fie postat pe net, deci probabil ai vazut vechiul regulament. Oricum, am interpretat gresit primul tau post si imi cer scuze.

Cat despre cei care dau bile rosii ....

Edited by Ben

cristina233

Buna, sunt noua aici, e posibil ca acest subiect sa fie dezbatut aici deja, insa am cautat inainte si nu am gasit.

Sunt clasa a 11-a si ,,visul” meu este sa devin politista, sa urmez Academia, insa, nu stiu prea multe. Stiu ca trebuie sa ma apuc de invatat pentru admitere, dar trebuie sa fiu sigura ca este totul bine. Astfel, ma intreb daca trebuie sa stau in incinta Academiei/caminului, nu pot sta in alta parte? Cand trebuie sa iau permisul de conducere, sau nu este ceva obligatoriu? Dupa absolvire, voi fi repartizata unde este nevoie in tara, sau ar fi o posibilitate sa aleg, macar dupa un an-doi?  Daca puteti sa mi spuneti acele lucruri “obligatorii”, va multumesc oricum! 

Ben

Cauta în forum și vei găsi răspuns la toate întrebările. S-a mai discutat pe tema asta.