Jump to content
POLITISTI.ro

Recomandari filme - Ce filme ati mai vazut in ultima vreme?

Octavian

Recommended Posts

• Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• istoricu2

71

• Ben

61

• Eduard

39

• Marius

17

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sotuhland sezon 5 si un moment ce mi-a racorit sufletul.  

Şi asta e bună:  

Vă recomand să vedeţi filmul "End of Watch" Este un film foarte bun, cu doi poliţişti din LAPD, despre prietenia adevărată dintre doi poliţişti parteneri, despre onoare, devotament, sacrificiu şi cu

Posted Images

• 2 weeks later...

Unele din cele mai bune filme inspirate din fapte reale sunt urmatoarele :

Il capo dei capi (Corleone) -filmul este un mini-serial in care arata toata viata lui TOTO RIINA ...este si acum in inchisoare....merita vazut

BLOW -viata unui dealer a lui Pablo Sscobar

Redemption - The Stan Tookie Williams Story - viata din inchisoare a lui Stan Tookie(pt cine nu stie, a fost fondatorul in anii70' a celei mai mari gasti de gangseri "CRIPS" ) in 2005 a fost executat cu injectia letala... merita vazut !

• 1 month later...

Zeitgeist Addendum - il puteti viziona online mai jos, cu traducere in limba romana :

Un film mai vechii, care merita vazut !

PS - Daca nu merge subtritrarea aici, dati click pe film pentru a intra in youtube la canalul oficial al filmului. Acolo sigur merge in lb. romana .

Sau la captions " CC " setat pe " on " si aleasa subtritrarea in romanian .

Vizionare placuta !

Edited by Eduard
  • 2 weeks later...
  • Moderator

Va recomand Flipped

Filmul urmareste transformarile emotionale pe care le traverseaza doi copii, pe parcursul a 6 ani.

• Upvote 1
  • Moderator
Catalin

Am văzut un film ceva mai vechi, din 2007 cu Samuel L. Jackson, un film ce merită văzut.

Cleaner

Samuel L. Jackson este un fost polițist care își deschisese o firmă ce se ocupa de curățarea locurilor în care s-a comis o crimă. Iar după o astfel de comandă pe care o onorează, realizează că făcuse curățenie acolo un pic cam devreme, chiar înainte ca poliția să afle despre aceea crimă. În jurul acestei întâmplări se desfășoară toată acțiunea filmului, iar pentru cei pasionați de criminalistică, chiar au ce vedea.

De asemenea filmul abordează și latura relațiilor și legăturilor ce se formează între polițiști, între parteneri.

Repet, merită văzut. :good:

Aveți aici și un trailer pentru Cleaner :

• 3 weeks later...

Recomand Flashpoint.Serial american(CBS) despre un SWAT mai special,denumit Strategic Response Unit.Un serial politist foarte bun.Peste New York Crime Scene,sau Miami and etc.

Recomand si eu Flashpoint. Pentru lamurirea publicului, este vorba de trei sezoane, ii face reclama Pro-tv-ul, parca, insa va fi difuzat la o ora imposibila 00:00...http://www.imdb.com/title/tt1059475/

Daca aveti timp si rabdare, mai recomand Wallander- o miniserie de 6 episoade, cu Kenneth Branagh, http://www.imdb.com/title/tt1178618/, si inca un serial, din trei sezoane, Breaking Bad, http://www.imdb.com/title/tt0903747/

Deasemenea, pentru fanii perioadei prohibitiei si ai lui Scorsese, Boardwalk Empire, http://www.imdb.com/title/tt0979432/

Trebuie sa-l vad pe asta cu SWAT-ul. Super tare trailerul. :D

Ultimul film pe care l-am vazut eu si vi-l recomand, in caz ca nu l-ati vazut, este Bicentennial Man cu Robin Williams. Un film care m-a impresionat in mod deosebit. :)

• 1 month later...

I am number four-2011

I Am Number Four, este un film S.F. care spune povestea a nouă copii cu puteri extraordinare şi-a însoţitorilor lor, singurii supravieţuitori ai unui război de pe planeta lor natală, Lorien. Ei s-au stabilit pe Terra, protejaţi fiind de o vrajă datorită căreia nu pot fi ucişi decât într-o anumită ordine. Duşmanii lor au ucis deja trei, iar protagonistul este, desigur, numărul patru. Acesta, care pe Pământ se va numi John Smith, se ascunde în oraşul Paradise, Ohio, unde va face tot posibilul să supravieţuiască şi să-şi învingă inamicii.

Portretul luptatorului la tinerete-2010

Filmul relatează povestea grupării de rezistenţă anticomunistă a lui Ioan Gavrilă Ogoranu, care a activat în Munţii Făgăraş în perioada de după instaurarea dictaturii comuniste în România.

Unul dintre cele mai bune filme romanesti produse recent.

• Moderator
Marius

Portretul luptatorului la tinerete-2010

L-am vazut recent, a fost difuzat de HBO. :good:

anul asta un film pe care l-am vazut si vi-l recomand e "The Mechanic", cu Jason Statham in rol principal

Elvis

Este trist ca 99% dintre romani nu stiu ca a existat o miscare de rezistenta impotriva comunismului.

Nu le-am vazut statuile prin frumoasa patrie.

In schimb domnul boc va fi mentionat in istorie .

Rio

L-am vazut aseara in 3D si a fost SUPER

Este un film super haios care, cu siguranta o sa va distreze. :D