Jump to content
POLITISTI.ro

Admitere 2012

Recommended Posts

Sfat, nu vă mai luaţi după toate zvonurile pentru că la ora actuală nimeni nu are de unde să ştie câte locuri vor fi scoase, la fel cum nu-i cert dacă se va susţine examen în 2012.

Edited by Gemeni
  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• anamaria1292

37

• tudor93

31

• VladM

23

• Dau

20

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cu academie esti sef intr-o comuna..

Tu ai intrat pe alta usa ?

Recunosc, eu nu stiam ce inseamna...dar "imi place" ca domnul a dat lamuriri in ceea ce priveste termenul. Multumim Marius

Daca ti-ai facut cont doar pentru a face glume mai bine ai fi renuntat. Nimeni nu stie inca nimic de admiterea din 2012. Nu se stie daca va fi vreo admitere (desi eu cred ca va fi sigur) sau numarul de locuri scoase la concurs. Pana atunci aspirantii sa puna mana pe carte pentru ca timpul trece foarte repede!

De unde stiu? Pt ca sunt eleva in anul 1.... Si ni s-a spus in ultima zi inainte sa venim in vacanta, dar imi cer scuze daca voi nu aveti nevoie de sfaturi.... Nu aveti decat sa va descurcati!

• Upvote 1
  • Downvote 1

Toate locurile de care vi se spun voua sunt pur si simplu, probabil preconizate... sau mai degraba asteptate, luand in calcul anii precedenti sau alte criterii deci ganditi-va de doua ori inainte de a le posta aici. Bineinteles, asta nu ar trebui sa se intample.

Nimeni nu stie exact ce si cum; doar in cazul in care, cei care va spun marea cu sarea stiu deja viitorul.

Adriana, stai linistita, nimeni nu-ti ia dreptul de a sfatui...

Edited by Noxy

Voi imi scrieti aici ca nimeni nu stie nimic de admiterea din 2012....ha ha ha:))..... Mister17....Da cu siguranta si eu as face la fel daca as fi in locul tau....as invata sa scriu corect...sau poate mai bine, as incepe sa ma pregatesc..... ca incepand din anul 2012 Politia se militarizeaza iar si sa fii pregatit pt instructie.... Si uite ca mi-am mai permis sa iti mai dau un sfat:). Ironic nu???

Fals, o sa se faca ca in videoclipul mr saxobet.. se ajunge la ce e drept, si anume sa fie functionari publici, politistii.

O sa preia alta structura MAI.. intervenirea, si ce mai face politia.

• Downvote 4

@Adriana

Cu siguranta Politia se va remilitariza din 2012. :ner:

Daca deja s-a decis numarul de locuri banuiesc ca si conditiile de admitere sunt deja cunoscute. Atunci de ce nu s-a afisat nimic pe site-ul scolii de la Cluj?

PS: Daca am eventuale greseli gramaticale nu te sfii sa ma corectezi ca nu e nicio problema. Oricine poate face greseli.

• Membru

nu va mai "certati" aiurea....se vor cunoaste conditiile si eventualele locuri scoase cam prin martie....asa a fost in fiecare an....se posteaza pe site-ul scolii respective (academie, campina, cluj, dragasani-jandarmi, falticeni-jandarmi) daca in anul respectiv I.G.P.R. sau I.G.J.R. a scos locuri, cate a scos si conditiile de admitere, si atunci candidatii vor putea incepe sa-si faca dosarul.

cat despre ce se aude acum, cred ca le puteti lua doar ca zvonuri. In politie nimeni nu face afirmatii pana nu e ceva oficial, vreo "hartie", cum le place lor sa spuna, deci nu are nimeni cum sa stie inca de pe acum (decembrie 2011) daca se organizeaza examen si cate locuri sunt scoase la concurs in vara anului viiitor.

Personal, consider ca nu ar mai trebui organizat niciun examen cel putin 2 ani, avand in vedere situatia actuala din M.A.I.

Numa' bine si Sarbatori Fericite !

@Adriana

Cu siguranta Politia se va remilitariza din 2012. :ner:

Daca deja s-a decis numarul de locuri banuiesc ca si conditiile de admitere sunt deja cunoscute. Atunci de ce nu s-a afisat nimic pe site-ul scolii de la Cluj?

PS: Daca am eventuale greseli gramaticale nu te sfii sa ma corectezi ca nu e nicio problema. Oricine poate face greseli.

Ce remilitariza ? Inteligentule.. Politia nu poate sa fie desfiintata, cum s-a intamplat in 1925.

Vezi ca ai greseli ortografice, si de punctuatie, foarte vizibile. E rusine ba ! Sa nu stii sa scrii si sa citesti e naspa.

Edited by cristianm
  • Downvote 3
anamaria1292

cristianm nu inteleg ce vrei sa demonstrezi si nici nu ma intereseaza dar vezi-ti de treaba ta si nu mai strica buna dispozitie a tuturor.Inteleg ca esti un frustrat dar crede-ma pe cuvant ca nu intereseaza pe nimeni.

P.S: Rog administratorul sa ia masuri cu acest individ deoarce limbajul lui nu este unul adecvat.

Apropo de zvonuri. Aici la Cluj circula zvonul ca scola va fi desfintata si va ramane doar Academia si Campina, dar dupa cum spuneam sunt doar zvonuri asa cum au fost si cele legate de trecere unor birouri din poilitie la primarie si a disponibilizarilor. Incep sa cred in acest zvon. :hmmmt:

Edited by dsxstyle
  • 2 weeks later...

O am si eu , este foarte buna pentru BAC , insa pentru academie nu contine toate informatiile legate de cronicari si constitutii.

Eu m-am apucat de astazi , cu engleza stau cel mai prost pana acum :)).

Salut. As vrea ca anul care urmeaza sa sustin examenul la Academia de Politie. Unul dintre parinti are dosar penal.Unii imi zic ca nu voi putea frecventa academia din cauza asta,altii imi zic ca nu are nicio legatura.Va rog frumos sa ma ajutati,pentru ca sa stiu daca sa ma apuc de invatat sau nu.Multumesc anticipat!

• Moderator
danpin

Oricine poate avea dosar penal.

A solicitat un extras de pe cazierul judiciar? Ce mentiuni sunt inscrise acolo?

Am vazut si eu,dar unii mi-au zis ca dupa admitere se cerceteaza si cazierul parintilor si daca este in neregula,esti ematriculat inainte de a incepe cursurile.Tu esti student?

• Moderator
danpin

Am fost. Nu te mai lua dupa "Radio Santz", daca in conditiile de inscriere nu este prevazuta asta cu cazierul parintilor, atunci nu-i problema.

Spor la invatat!

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.