Jump to content
POLITISTI.ro

guzzy92

Admitere 2012

Recommended Posts

tudor93

Salutare tuturor! Bine v-am gasit!

Si eu dau admiterea anul acesta la Academia de Politie, asa ca voiam sa va "avertizez" ca pentru fiecare nelamurire am sa va bat la cap :ner:

Succes tuturor si spor la invatat!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

anamaria1292

Buna!Bine ai venit! :good:

dsxstyle

In astfel de momente in care cei care au terminat nu sunt incadrati,iar cei incadrati sunt disponibilizati e bine ca mai sunt persoane optimiste asa ca tudor93 :emo-yessir: Spor la treaba si sa ne auzim la toamna cu vesti bune.

Si multumesc Noxy pentru sfat.

tudor93

Asa sa fie! Numai bine ! :emo-yessir:

Tiesto

Cel putin doi ani de zile nici n-ar mai trebui sa se auda de admitere.CUm e posibil asa ceva,norma hrana,echipamente,si atatea atea intarzieri

Roby

mi s-a spus si mie inainte de a da la o scoala de politie de catre doi politisti, pe care ii cunosteam, cu vreo 12 ani lucrati in operativ sa nu incerc la politie...si nu i-am luat in seama.

ma gandeam ca poate cine stie ce li se pare lor sau cine stie ce alte motive au ei sa-mi spuna sa nu incerc...intr-adevar la vremea aia, in 2009, erau vremuri bunicele in politie, doar ca in 2 ani situatia s-a schimbat la 180 de grade

si acum regret ca nu i-am ascultat, pentru ca stau acasa, in loc sa lucrez de 6 luni....si mai am de stat vreo 3-4. (macar de ar fi numai atatea)

numa' bine !

• Upvote 1

cristianm

Baga+ti demisia, de ce nu o faci ?

Roby

acuma....daca am plecat pe un drum.....ma intorc de cand mai am 100 de metri pana la finish.....

cristianm

Si atunci tine-te de ce ai inceput. Asteapta incadrarea.

tudor93

Inteleg ca este grea situatia, dar eu nu vreau sa fac asta doar pentru ca este o "fitza" de-a mea. Vreau sa fac asta pentru ca nu ma vad facand altceva si pentru ca imi doresc sa ajung politist. Peste tot este greu. Spre exemplu mama este asistenta si isi cauta loc de munca de vreo 2 luni. Asta-i viata...

Chiar vreau sa am meseria asta!

• Upvote 4

cristianm

Junior, pe la stiri zicea ca e lipsa de asistenti intr-o maternitate din Brasov, nu retine bine numele insa.

Hai oameni buni, recunoasteti ca vreti serviciu stabil, si leafa buna !

• Downvote 3

tudor93

Daca voiam leafa buna aplicam la o universitate din Scotia si imi luam tai-tai de la Romania...

Nu stiu cum e prin maternitati, dar stiu ca sunt locuri in Spitalul Judetean puse la bataie (asta e off topic).

Edited by tudor93

anamaria1292

cristianm,ti se pare ca politistii au salariu mare si un serviciu usor?Daca spuneai asta acum cativa ani,da,poate era adevarat dar acum chiar nu cred ca este cazul..Asa cum spune si tudor93 pasiunea este cea care ne facem sa ne dorim o astfel de meserie..Sentimentul de mandrie pe care il am de fiecare data cand vad un echipaj de politie in actiune este imposibil de descris in cuvinte...Daca ti-ai fi dorit vreodata ceva cu adevarat nu ai fi pus problema asa.. :emo-yessir:

Edited by anamaria1292

Dau

Serviciu stabil si leafa buna? Sper ca ai fost ironic. :D

• Upvote 1

Roby

daca nu a fost ironic, inseamna ca nu si-a dat seama ce a scris...

oricum ar fi, i se aplica prevederile art. 73 Cod Penal :D

Edited by Rober7

cristianm

Cu academie esti sef intr-o comuna..

• Downvote 7

VladM

Cristian, din cate se pare tu esti destul de informat... si le cam stii pe toate <_<. Nu inteleg de ce-ti mai bati capul cu niste aspiranti aerieni ca noi.

Din incultura mea generala, am inteles ca, de-a cursul timpului fiecare are dreptul de a alege. Din postarile inteleg ca nu prea iti place tie... munca de politist. Nu prea inteleg in schimb, de ce vrei s-o faci pe viitor.

Daca cumva n-ai auzit... si cumva n-ai vazut la TV sau pe internet, asta nu inseamna ca in tara asta plina de impostori, sunt si elevi... studenti...care se gandesc in a face o cariera in politie, pentru ca iubesc asta, pur si simplu. Tu n-ai cum sa intelegi.

Unii ajung in cadrele de invatamant cu un caracter militar din cauza situatiei materiale... altii o fac din curiozitate, altii o fac din orgoliu, dar mai sunt aceia care se tem ca nu cumva sa fi sarit vreo intamplare istorica, vreo diateza, vreun timp si spera din tot sufletul de a avea onoarea sa spuna juramantul la inceputul drumului sau, catre o cariera la care a sperat.

Sa stii ca inca mai sunt oameni in tara asta care vor sa schimbe ceva pe viitor, chiar cu pretul vietii. Eh, domnule Cristian asta se numeste patriotism si iubire fata de ceva, o iubire pe care nu o poti explica celor care n-o simt la fel cum o simt eu, sau oricare altcineva care se incadreaza in spusele de mai sus.

Fii bun in tot ceea ce faci, si o sa fii bine.

:emo-yessir:

Edited by Noxy

cristianm

Doamna patriota, cati au habar ce inseamna sa fii agent ? Stai linistita, si eu invat pentru 2012.

Hai sa deschidem un topic de gramatica, sa ne batem in stiinta.. Bineinteles cu acordul administratorului.

Aici ne atacam degeaba. fiecare are in cap ceva si nu poti sa-i scoti cu una cu doua.

• Downvote 6

anamaria1292

Daca la mine te refereai,am o intrebare:

De ce vrei la Politie daca ai o parere asa de proasta despre politisti si cei care vor sa devina??

P.S:chiar am habar ce inseamna sa fii agent(nu din proprie experienta logic).

Ben

Cu academie esti sef intr-o comuna..

Iar cu astfel de pareri esti doar un coate-goale, nea Caisa care inca bate la portile scolilor de politie.

cristianm

Tu ai intrat pe alta usa ?

• Downvote 7

Dau

Prietene, din 19 mesaje 15 sunt atacuri la persoana. Ar fi cazul sa dai dovada de bun-simt si sa-ti masori putin cuvintele.

• Upvote 3

cristianm

Fii serios, vezi cum mi s-a adresat cel din fata mea ? Adica ma trateaza urat.. de parca el nu a stat la aceeasi poarta, sau poate chiar sta.

I-am raspuns frumos, puteam sa scot multe variante de raspuns pentru el.

Suntem off, in orice caz, va mai aduc la cunostiinta ca am cerut detalii privind derogarile... si mi s-a spus sa ma reorientez, ca sunt probleme in incadrari.

• Downvote 3

tudor93

Cristian, din cate se pare tu esti destul de informat... si le cam stii pe toate <_<. Nu inteleg de ce-ti mai bati capul cu niste aspiranti aerieni ca noi.

Din incultura mea generala, am inteles ca, de-a cursul timpului fiecare are dreptul de a alege. Din postarile inteleg ca nu prea iti place tie... munca de politist. Nu prea inteleg in schimb, de ce vrei s-o faci pe viitor.

Daca cumva n-ai auzit... si cumva n-ai vazut la TV sau pe internet, asta nu inseamna ca in tara asta plina de impostori, sunt si elevi... studenti...care se gandesc in a face o cariera in politie, pentru ca iubesc asta, pur si simplu. Tu n-ai cum sa intelegi.

Unii ajung in cadrele de invatamant cu un caracter militar din cauza situatiei materiale... altii o fac din curiozitate, altii o fac din orgoliu, dar mai sunt aceia care se tem ca nu cumva sa fi sarit vreo intamplare istorica, vreo diateza, vreun timp si spera din tot sufletul de a avea onoarea sa spuna juramantul la inceputul drumului sau, catre o cariera la care a sperat.

Sa stii ca inca mai sunt oameni in tara asta care vor sa schimbe ceva pe viitor, chiar cu pretul vietii. Eh, domnule Cristian asta se numeste patriotism si iubire fata de ceva, o iubire pe care nu o poti explica celor care n-o simt la fel cum o simt eu, sau oricare altcineva care se incadreaza in spusele de mai sus.

Fii bun in tot ceea ce faci, si o sa fii bine.

:emo-yessir:

Sunt mandru de postul tau :emo-yessir:

• Upvote 1

cristianm

Bine expertilor.. Ceva pentru 2012 ? De la un elev la Campina se aude ca sunt 300 de locuri, daca ar sa fie.

• Downvote 5

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.