Jump to content
POLITISTI.ro
guzzy92

Admitere 2012

Recommended Posts

Marinescu

va spun eu sigur...nu e zvon ;) urmeaza sa se afiseze pe site

• Upvote 1
  • Downvote 1

Cerasela

Esti cumva mama Omida, ca prea le zici cu foc??!!!! :emo-box: sa lasam totusi zvonurile si sa asteptam informatiile oficiale.

Edited by Cerasela
  • Upvote 3
  • Downvote 2

Marinescu

dar tu cine esti vanessa sau melissa? am vazut pe intrapol comunicat oficial....mai mult de atat ce vrei....?

• Upvote 3
  • Downvote 3

Cerasela

Nu trebuie sa fii tafnos si ai putea sa te abtii de la comentarii de genul celor de mai sus, lasa-i sa vada afisat oficial pe site.urile scolilor nu ca e pe intrapol.

O seara buna sa ai!

• Upvote 3
  • Downvote 3

Marinescu

bine... :ner:

• Upvote 2
  • Downvote 2

Gemeni

Marinescule, dacă tot ai adus în discuţie cuvântul "intrapol", explică-le şi ce înseamnă pentru că n-au de unde să ştie (aşa ar fi frumos).

Marius

Este reteaua de intranet a Politie Romane. :clip:

Cerasela

Recunosc, eu nu stiam ce inseamna...dar "imi place" ca domnul a dat lamuriri in ceea ce priveste termenul.

Multumim Marius :emo-yessir:

• Downvote 6

tudor93

Daca se tot anunta prin intrapol de zori, de ce nu se publica?

Dianna

Pentru ca scolii nu i s-a dat acordul sa publice datele respective si numarul de locuri!!! Credeti ca responsabilii cu site-ul, ar fi cu capul sa nu posteze niste informatii??? Nu depinde nici de ei...Trebuie sa aveti rabdare..daca nu o aveti...e greu!!

• Upvote 1
  • Downvote 1

nicu

totusi ... de promotia 2012, care ar trebui sa sustina examenul de absolvire peste o saptamana si cateva zile, stie careva ceva ?

• Downvote 2

georgya

Aici se vorbeste despre admitere nu despre promotia 2012. Ai gresit topicul.

sheriffu

confirm ce a zis marinescu.si eu am vazut pe intrapol.50 locuri la campina,50 cluj din care 43 baieti 5 fete si 2 pt minoritati pt fiecare scoala.nu e zvon e cat se poate de oficial.

• Upvote 1

Catalin

În loc să apreciați posturile celor ce vă oferă informații, chiar și neoficiale, voi îi luați la mișto pe autorii postărilor. Dacă ați uitat vă reamintesc că acest forum nu este un canal de comunicare oficial al poliției române sau al ministerului ăsta de rahat. Aici postează niște oameni numai din dorința de a ajuta, nu au vreo obligație în acest sens, ci doar sunt alături de voi și doresc să vă ajute cu o informație, un zvon sau o încurajare.

• Upvote 1

Savesq

As putea sa va confirm in ceea ce priveste locurile, cel putin la valcea asa mi s-a spus "locurile le-am primit, dar reveniti luni", ceea ce mi se pare destul de ciudat. Acum nu stiu sa spun sigur daca doar in privinta academiei sau si a scolilor de politie. Mult succes tuturor! Concurenta e mare :)

calarasu

43 de locuri. foarte tare :ner: mergand pe ipoteza voastra ,bineinteles,. dar din cate am observat cam le "bunghiti"

Teoretic , ca sa avem o sansa noi cei cu 'Vasile Lascar", trebuie sa facem perfect grilele,

upssss,, dar mi a picat o fisa. din cate am citit pe la voi , locurile sunt separate?! asta inseamna ca ne batem intre noi dragi tovarasi si nu suntem amenintati de nici o prezenta feminina, ca de erau locuri la comun...no comment :ner: .

bun.

Scopul acestui mesaj este:pot purta unele discutii cu cineva capabil in limba romana, in special parte de vocabular fonetica? sunt unele lucruri care sincer nu le stapanesc si nu gasesc regula tiparul. incerc sa cred ca se tot schimba. Teoretic gramatica este aceeasi dar am avut zic eu DOM1 DOM2 si altele ... avem cuvinte introduse in vocabular altele au iesit si tot asa.

sa nu ziceti ca aberez asa ca dau un exemplu in testul de la academie sesiunea 2011 parca, raspunsul corect era legat de cuvantul filolog/filologa, econom/econoama ceea ce mi se pare o prostie, dar poate eu sunt "o prostie" :ner: in multe carti se spune ca femininul de la filolog este...filoloaga, avem...economa grotesca baroca pitoreasca.asa m a invatat profa{era si cam blonda} dar venea cu argumente:-meseriile in "oaga" ,adjectivele in "oga". In Gramatica Limbii Romane vol 1 Editura Academiei Romane-Institutul de lingvistica "iorgu Iordan-Al. Rosetti se vorbeste de economa,filoloaga, lucruri sugerate si de alte carti edituri. deci cum e? bey nu aruncati cu pietre in mine dar nu gasesc si nu stiu unde sa ma uit ca sa vad exact cum se spune.

mesajul e cam lung poate nepotrivit ptr topic forum. e primul si ultimul de acest gen. daca am gresit imi atrageti atentia .

sintetizand, e cineva pe aici care imi impartaseste "durerea"...era sa zic prostia :ner:

• Upvote 1
  • Downvote 1

anamaria1292

Ai nevoie de gramatica noua pentru ca sunt foarte multe lucruri schimbate.La fonetica,fara noile reguli,nu faci nimic.Nu cred ca o sa gasesti pe nimeni pe aici care sa te ajute,asa ca sfatul meu e sa-ti gasesti un profesor bun,adica un profesor care e pus la curent cu toate schimbarile.

dennis

Au dreptate băieții!

CIFRA DE ŞCOLARIZARE - SESIUNEA DE ADMITERE 2012

Info' de aici: http://www.politiaromana.ro/Recrutare_personal/index.htm

2.
Şcoala de Agenţi de Poliţie „Vasile Lascăr” Câmpina:

- 50 locuri (din care: 43 locuri bărbaţi, 5 locuri femei, 2 locuri minorităţi (1 rom, 1 alte minorităţi));

3.
Şcoala de Agenţi de Poliţie „Septimiu Mureşan” Cluj-Napoca
:

- 50 locuri (din care: 43 locuri bărbaţi, 5 locuri femei, 2 locuri minorităţi (1 rom, 1 alte minorităţi));
Edited by dennis
  • Upvote 2

zcatalin

poate-s off-topic, da' mi-e scarba cand vad ca suntem discriminati in propria tara! locuri separat pt minoritati, auzi...

• Upvote 2
  • Downvote 2

Cerasela

În loc să apreciați posturile celor ce vă oferă informații, chiar și neoficiale, voi îi luați la mișto pe autorii postărilor. Dacă ați uitat vă reamintesc că acest forum nu este un canal de comunicare oficial al poliției române sau al ministerului ăsta de rahat. Aici postează niște oameni numai din dorința de a ajuta, nu au vreo obligație în acest sens, ci doar sunt alături de voi și doresc să vă ajute cu o informație, un zvon sau o încurajare.

Nu am luat pe nimeni la misto, ar fi fost frumos din partea lui sa dea lamuriri daca voia bineinteles.

• Upvote 1
  • Downvote 1

tudor93

poate-s off-topic, da' mi-e scarba cand vad ca suntem discriminati in propria tara! locuri separat pt minoritati, auzi...

Nu este discriminare, asa este peste tot.

Nar4Fun

asta nu se numeste discriminare...in orice tara te-ai duce o sa vezi ca exista si locuri pentru minoritati

Edited by Nar4Fun

zcatalin

ba cat timp o etnie are un avantaj fata de alta, e discriminare; ca se face peste tot, nu inseamna ca nu e la fel de rau. Cat timp sunt 99 de locuri pe care pot participa etnia x si etnia y, si este un singur loc pe care poate participa doar etnia y, asta e discriminare. Indiferent in cate tari se practica.

• Upvote 1
  • Downvote 1

calarasu

ce va mai certati :emo-box: . in loc sa vorbiti ceva "de bine", ceva benefic viitorilor cadeti/elevi, va certati toata ziua .

e momentul sa ma retrag deoarece situatia impune acest lucru. Plus de asta,aici, nu sunt multi care isi doresc cu adevarat o cariera in MAI lucru dovedit de atitudinea voastra,ba mai mult va invartiti in cerc discutand doar de locuri ..locuri locuri locuri...prea multe prea putine ,discriminare si altele de genul asta.

dar nimeni sa vorbeasca despre lucruri ce tin cu adevarat de admitere.

Ma simt expirat, :ner: asa ca plec :ner: bye

• Upvote 2

reddog

Discriminarea pozitiva reprezinta un concept generos dar si controversat.

Isi are originile in USA si pana la urma este o decizie politica.

Teoretic s-a vrut o reparatie morala pentru cei defavorizati in trecut.

Astazi putem vedea multi politisti de culoare in state.

Si americanii au avut aceleasi probleme cu populatia de culoare(poate inca mai au) cu care se confrunta si societatea romaneasca.

Atat afro-americanii cat si romii de pe la noi au fost eliberati din sclavie/robie aproximativ in aceeasi perioada.

Romii reprezinta o reala problema dar rasismul nu rezolva problema.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.