Jump to content
POLITISTI.ro
guzzy92

Admitere 2012

Recommended Posts

K4r4

of of , mai mai ...

Daca ne tin in suspans atat... in ritmul asta picam la psihologic

:)))

*inainte sa comentati aiurea asta e o gluma :)

Edited by K4r4

AGDEPOL

reprofilati-va!

Madalin

Eu am avut norocul sau ghinionul sa imi fracturez clavicula , deci anul acesta este compromis.

Multa bafta celor care vor sustine examenul de admitere !

dsxstyle

Sa speram ca nu anunta numarul de locuri dupa examenul de admitere :doh:

Madalin iti doresc insanatosire grabnica. :good:

tudor93

@dsxstyle Sa stii ca nu m-ar mira sa anunte numarul de locuri dupa Bacalaureat :ner: . Eu inca nu pot sa inteleg de ce dureaza atat pana primim o informatie oficiala atat din partea Academiei, cat si din partea Scolii de Agenti....

dsxstyle

Dureaza pt ca acest aspect nu reprezinta o prioritate pt minister din cate se poate observa, dar suntem lasati sa ne agatzam de sperante si zvonuri ca in final sa avem o mare surpriza.

Sa ne pregatim,sa aruncam bani pe materiale,profesori,sa neglijam alte aspecte din viata noastra pentru a ne indeplini o dorinta sau un vis,dar sa nu avem un raspuns oficial referitor la admitere,conditii,nr de locuri.

• Upvote 1

Dianna

Acest minister este atat de plin de ''putreziciuni'' incat nu se stie daca o sa mai poata fi ''limpezit''!!

Intradevar, nu prea este, admiterea, o prioritate pentru al nostru domn Ioan Rus...acesta nu se gandeste la oamenii ca voi, care asteapta ceva oficial din partea lui!!

Se zvonea la un moment dat, ca ar fi admitere 2012, si ca numarul de locuri ar fi 50!! Subliniez, era zvon!!

Pipos

""Urmare a demersurilor intreprinse de Ministerul Administratiei si Internelor, respectiv Academia de Politie “ Alexandru Ioan Cuza”, cu privire la organizarea si desfasurarea concursului de admitere 2012 în facultăţile Academiei, va informam ca cifrele de scolarizare urmeaza sa fie publicate in cel mai scurt timp in “Monitorul Oficial”. Dupa publicarea acestora, va fi stabilita perioada de organizare si desfasurare a recrutarii, in baza Dispoziţiilor directorului general al Direcţiei Generale Management Resurse Umane privind recrutarea candidaţilor Ministerului Administraţiei şi Internelor pentru admiterea în instituţiile de învăţământ - sesiunea 2012.

In sensul celor prezentate, informatiile de interes vor fi postate pe site-ul Academiei de Poliţie ,,Alexandru Ioan Cuza”, in cel mai scurt timp. Pentru detalii, va rugam sa urmariti site-ul sau sa va adresati purtatorului de cuvant al Academiei de Poliţie ,,Alexandru Ioan Cuza”, comisar sef prof.univ.dr. Nicolae RADU""

Edited by Pipos
  • Upvote 2

VladM

Informatii proaspete din partea Academiei, privind:

ADMITERE 2012 - Regulament, Cerere de Inscriere, Calendar admitere

Ce inseamna asta?

Fuga la IPJ pentru depunerea dosarului.

Iar in Regulamentul de admitere se prezinta oficial:

c) Pentru specialitatea Poliţie, specializarea ORDINE ŞI SIGURANŢĂ PUBLICĂ, sunt alocate 50 de locuri, din care 42 pentru candidaţii Bărbaţi, 5 locuri pentru candidaţii Femei, 1 loc pentru cetăţenii români de etnie romă, 1 loc pentru tinerii aparţinând comunităţii maghiare şi 1 loc pentru cetăţenii români aparţinând altor minorităţi naţionale (anexa nr. 3 – model de Cerere de participare);

d) Completarea celor 42 de locuri de la specializarea Ordine şi Siguranţă Publică, specialitatea Poliţie - Bărbaţi, se face cu cei care au optat pentru varianta DREPT sau ORDINE ŞI SIGURANŢĂ PUBLICĂ ori ORDINE ŞI SIGURANŢĂ PUBLICĂ (anexa nr. 3 – model de Cerere de participare), în ordinea mediilor obţinute;

e) Candidaţii care participă pe locurile repartizate etniei rome au 1 loc la specialitatea Poliţie, numai pentru specializarea ORDINE ŞI SIGURANŢĂ PUBLICĂ;

Edited by VladM
  • Upvote 2

Dianna

Si s-au postat informatiile in legatura cu admiterea.... F putine locuri...cum se si prevedea!!! ;)

georgya

In scurt timp cred ca se vor afisa si conditiile de admitere.

Ma bucur ca au separat locurile baietilor de cele ale fetelor. Sunt curioasa cate locuri se scot la Campina.

Edited by georgya

MAI01

Asta in caz ca vor mai scoate locuri si pentru campina.

slvalin

am inteles de la un elev de la campina ca dak vor scoate vor fi doar 50 de locuri.....

• Upvote 1
  • Downvote 1

Warren

Nu vede nimeni ca acele "informatii proaspete" reprezinta defapt un PROIECT de regulament, adica nimic oficial?!

• Downvote 2

Dumix

campina o mai afisa si ei ceva..

MAI01

Tot nimic! Nu stiu ce asteapta astia cu ministeru' de interne! Macar sa spuna: o sa scoatem locuri, asteptati. Ori: Anu' asta nu se vor mai scoate locuri, incercati la anu'! S-or mai scoate locuri la campina? Stie careva ceva?

georgya

Doar zvonuri....ca vor fi in jur de 50 de locuri. Cam atat se stie, deocamdata .

Cerasela

Am sunat din nou azi si mi sa spus ca nu stiu nimic, cand au informatii in legatura cu locurile disponibile vor aparea pe site.ul scolii.

tudor93

Salut! Azi am fost la IPJ Brasov, la Resurse Umane, si mi s-a spus ca ei nu au primit nimic in legatura cu admiterea in Academie. Nu inteleg...Daca au anuntat pe site calendarul si zilele cand au loc probele, cei de la Resurse Umane de ce nu stiu nimic?

mars31m

A aparut pe site-ul Academiei numarul oficial al locurilor pentru admitere..Mult succes!!!

Dau

In general cei de la IPJ-uri afla putin mai tarziu. :))

Locurile sunt afisate pe siteul Academiei de Politie de vreo 3 zile cred.

tudor93

Pai si daca sunt afisate de 3 zile, astia de ce nu au habar de nimic?

calarasu

Va salut.

Am avut rabdare si am citit toate cele 14 pagini.

Am inima cat un purice. :unsure:

Observ ca anumite informatii cu privire la admiterea in academie au fost deja furnizate pe site-ul lor. La IPJ,mai tarziu.

Teoretic,urmeaza ca celelalte scoli de politie; gen campina, cluj, si altele, sa vina cu anumite informatii,

sau doar academia isi mai "desfasoara concursul " anul acesta?

ceva sigur cand putem afla? ptr ca in situatia in care nu se mai face admitere in scoala de politie,incerc la academie luptandu ma cu istoria :ner:

in 1luna sau 2 :ner: :ner:

"Ceva ce nu s-a masurat niciodata; intinderea sperantei"

anamaria1292

Istoria nu se invata intr-o luna sau doua..Istoria se invata cam in 6 luni pentru ca este foarte multa materie si foarte multe chichite de retinut.

Bafta tuturor candidatilor,dar in special fetelor! :emo-yessir:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.