Jump to content
POLITISTI.ro

Admitere 2012


Postare recomandată

Publicat

Sunt putin nedumerit in legatura cu admiterea de anul asta, am fost azi la IPJ-ul de care apartin cu scopul de a cere informatii in acest sens si mi s-a spus ca ei nu stiu absolut nimic legat de asta, ca nu li s-a comunicat absolut nimic din partea academiei, prin urmare nu au ce informatii sa imi dea... si ca ar trebui sa verific site-ul academiei, dar nici acolo nimic... Altcineva care detine informatii?

Publicat

Pipos, nu am inteles prea bine ce doresti, insa la Academie nu poti merge prin transfer, ci doar daca susti si castigi un examen de admitere.

  • Apreciez 2
  • Displace 2
Publicat (modificat)

El vrea sa participe la admitere si intreaba daca mai beneficiaza de locuri bugetate.

Modificat de tudor93
Publicat

nedumerirea mea este: daca trebuie sa platesc ceva, in situatia in care am facut la ASE un an fara taxa(la buget).

Si mai am o mica nelamurire: Se poate sustine examen la Academie si (in cazul in care nu sunt admis) sa particip si la examenul de admitere de la Scoala de Agenti ? (in acelasi an!)

Multumesc!

Publicat (modificat)

Da, se poate , faci doua dosare, cate unul pentru fiecare institutie de invatamant, examenele sunt la date diferite.

Modificat de drAGO5
  • Apreciez 1
  • Displace 1
  • 2 săptămâni mai târziu...
Publicat

oameni buni,se mai aude ceva in legatura cu admiterea la Campina?

Publicat (modificat)

Prea putin conteaza ce se aude. Cel mai bine e sa astepti sa se afiseze pe site-ul scolii ceva concret. :clip:

Modificat de georgya
Publicat

Buna ! Ce parere aveti anul acesta ce inaltime se mai da? din pacate anul trecut am dat pt a-2 oara si am fost respinsa de la vizita medicala, baremul de inaltime era de 1,65 iar eu aveam 1,64 ce ziceti ghinion nu?:( puteam sa ma ridic pe varfuri dar aveam emotii prea mari ca sa mai fiu capabila sa scot acel 1 cm :(...

Publicat

Pe ce suprafata se sustine proba de viteza la Academie si la Scoala de Agenti "Vasile Lascar" ?

Multumesc

Publicat

Asta nu e bine.

Are cineva informatii exacte despre acest detaliu ?

Pe ce suprafata se sustine proba de viteza la Academie si la Scoala de Agenti "Vasile Lascar" ?

Multumesc

  • Membru
Publicat

Pe ce suprafata se sustine proba de viteza la Academie si la Scoala de Agenti "Vasile Lascar" ?

Multumesc

La Câmpina, în 2009, am dat pe zgură.

Mi-au cam "patinat" picioarele la început, dar am recuperat pe traseu.

  • Moderator
Publicat (modificat)

Pe zgura este si la academie si la campina...este cam moale. Sfatul meu este sa se alerge pe pingea la proba de viteza si cum spun antrenorii "sa dai drumul la pas". Plus, grija cu respiratia si "datul din maini", ajuta foarte mult.

Mult succes viitori colegi !

Modificat de Rober7
Publicat

Eu sunt putin ingrijorat pentru ca pe o suprafata mai rapida fac undeva intre 6.8s - 7.0s Iar pe zgura avand o aderenta mai mica timpul creste ...

Multumesc pentru raspunsuri. Succes la examene.

Publicat

Un aspect mai carcotas, dar cat se poate de adevarat....

Cand vei vedea cum partenerul iti porneste pusca... si tu ramai in urma, ai' sa fugi cum n-ai mai fugit in viata ta.

N-o sa ai probleme...cu timpi pana in 7.0. Bafta la examene!

Publicat

In primul rand doresc sa intaresc afirmatia lui VladM.

In al doile rand iti recomand sa'ti perfectionezi reactia la semnalul acustic.

Nu stiu cum este in cazul tau, dar multi dupa ce au ajuns la viteza maxima au tendinta sa incetineasca. Poti sa ai in vedere si acest aspect daca este cazul. Cand m-am pregatit eu, in 2 saptamani am ajuns de la 7,4 la 6.8 si la examen am scos 6.5( tot ce am corectat a constat in :pozitia la start, miscare mainilor si a picioarelor in timpul alergarii si reactia la semnalul acustic). Si incalzire inainte de fiecare alergare de viteza ca Doamne fereste sa faci vreo intindere inainte de examen.

Succes la examen!!! :emo-yessir:

Astept critici,completari si pareri contradictorii daca este nevoie. :emo-box:

  • Apreciez 1
Publicat

Ştie cineva dacă au început înscrierile? Inima începe sa bată din ce în ce mai repede, da' vad că nu se încumetă niciun oficial să ne dea de veste.

Publicat (modificat)

Nimeni nu anunta nimic....Asta e bataie de joc! La restu' academiilor militare deja se sustin probele sportive si aici nici macar nu a aparut numarul de locuri oficial. Cei care dau la medicina de la mine din clasa au avut deja doua simulari pentru admitere, iar eu nici macar nu am inceput cu dosarul. Cand au de gand sa anunte cum sta treaba? In iulie, cand am Bacul? Nu inteleg ce pazesc de au nevoie de atata timp. Bine ca sunt ocupati sa o faca pe Catalina Ponor subinspector! Alta treaba nu au avut....

Modificat de tudor93
  • Apreciez 2
Publicat

Sincer chiar nu inteleg,probabil au vreun scop.Si anul trecut au anuntat tot in mai dar la inceput,deja au dat-o in nesimtire.Mai avem 2 saptamani de scoala si suntem in pom.40 de locuri,5 sau niciunul dar sa spuna pentru ca suntem atatia care anul asta am tras din greu cu meditatii si mult timp irosit,timp in care ne puteam pregati pentru o facultate serioasa pana la urma.

Daca nici Academia de Politie nu e o institutie serioasa la ce sa ne mai asteptam de la restul.. :( eu una sunt complet dezamagita.

  • Apreciez 1
Publicat

Am sunat astazi sa intreb in legatura cu admiterea de anul acesta, iar domnul care mi.a raspuns a zis sa asteptam, nu stiu nici ei nimic.

Publicat

@tudor93: bafta multa la bac ! Anul trecut cam pe 24.05 au afisat conditiile de admitere si numarul de locuri. Imi amintesc ca si eu stateam la fel si asteptam, nu stiam nimic sigur. Oricum mai aveti si voi rabdare, chiar daca uneori te saturi tot asteptand.

@Cerasela: Dai anul acesta? Multa bafta !

  • Apreciez 1
Publicat

@georgya Multumesc! Sper sa se anunte ceva saptamana asta sau urmatoare...

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.