Jump to content
POLITISTI.ro
ioanasss

Admiterea in Academia de Politie si Scoala de Politie

Recommended Posts

Nightwolf

Sunt antitalent la sport. De aceea, mi se par grele. Şi consider că metodologia în ceea ce priveşte probele sportive ar putea fi îmbunătăţită. De exemplu, ca la SRI. După fiecare probă, să acumulezi un anumit număr de puncte şi să obţii un punctaj minim cu care să treci de sport. Şi să nu mai fii obligat să treci de toate probele.

Daca tie ti se par grele probele sportive de acum, atunci imi pare rau ca au scos seriile de 50 de flotari si 60 de abdomene!! Atunci sa te tii!!

Andrei

Va salut...

Sunt un proaspat fost candidat al AdP declarat respins la scris... Voi da la Scoala de Agenti Campina si am o nelamurire: daca intru anul acesta la Campina, la anul voi incerca din nou la AdP. Stiu ca, daca renunt la Campina dupa 1 an sunt obligat sa platesc taxa de scolarizare. Imi poate spune si mie despre ce suma este vorba(taxa de scolarizare) ,cum o platesc(plata integrala/rate) si cand trebuie sa o platesc? Multumesc!

bbooggddaann

Salutare.Am o nelamurire: la Scoala de Agenti Campina sunt si alte specializari in afara ordine publica?

Marius

Specializarile se fac in functie de nevoile de personal.

Sunt un proaspat fost candidat al AdP declarat respins la scris... Voi da la Scoala de Agenti Campina si am o nelamurire: daca intru anul acesta la Campina, la anul voi incerca din nou la AdP. Stiu ca, daca renunt la Campina dupa 1 an sunt obligat sa platesc taxa de scolarizare. Imi poate spune si mie despre ce suma este vorba(taxa de scolarizare) ,cum o platesc(plata integrala/rate) si cand trebuie sa o platesc? Multumesc!

Cred ca trebuie luate pe rand, abia dupa ce vei fi admis la Campina poti sa te gandesti la asa ceva.

Adrian05

Buna. Am si eu o intrebare. Cat de greu se intra la Academie? Sunt din Timisoara si sunt foarte descurajat de "vorbele" care circula prin popor, "nu ai relatii, nu intri" ! Multumesc.

Marius

Daca esti pregatit nu ai de ce sa-ti faci probleme. :clip:

Adrian05

Ok. Multumesc. Sper sa reusesc, chiar imi doresc asta! Sanatate!

bbooggddaann

am intrat la campina !! :emo-yessir:

MDDaniel

felicitari si la mai mare!! succes!!:emo-yessir:

bbooggddaann

felicitari si la mai mare!! succes!!:emo-yessir:

multumesc :D imi puteti spune in functie de ce se face repartizarea la sfarsit ?

Marius

Repartizarea se face in functie de media cu care absolvi scoala.

Citeste si tu aici:

Daniel

Bravo bogdane ! Dar nu uita ca de acum incepe greul , nu ce ai vazut tu pina acum . Incearca sa termini cu o medie mare si atunci, nu o sa ai ginduri negre la final in ce priveste repartizarea . Dar mai este mult pina atunci si multe zile trebuie sa te trezesti dimineata devreme . Iti doresc sa fii tenace , rezistent si sanatos . Succes de acum si pina la final . :emo-yessir:

Bogdanel

si eu iti doresc bogdane sa l cunosti pe nemilosul Iordan care ti da punct de penalizare daca te prinde la 6:05 in pat :ner:

Edited by Administrator
Quote inutil.

Administrator

bogdanel citeste Regulamentul si

Mateuta

si eu iti doresc bogdane sa l cunosti pe nemilosul Iordan care ti da punct de penalizare daca te prinde la 6:05 in pat :ner:

Cum? Nu stii ca popandaul de Iordan acum este profesor de tactica politieneasca? :ner:

Deci au cam scapat baietii de puncte ca ceilalti ofiteri de serviciu sunt mai sanatosi la cap

lorena

sal! ce parere aveti de scoala de subofiteri de la dragasani? m-ar interesa sa stiu daca se merita sau nu

Marius

Scoala de Subofiteri de la Dragasani nu are nicio legatura cu Politia Romana, nu este scoala de politie.

lorena
:clip: stiu dar ma gandeam k totusi poate aveti vreo parere ceva despre aceasta scoala. o zi buna

Paul90

sal! ce parere aveti de scoala de subofiteri de la dragasani? m-ar interesa sa stiu daca se merita sau nu

Un proaspăt absolvent al Şcolii de Subofiţeri de la Fălticeni de anul acesta a recomandat şcoala faţă de cea de la Drăgăşani invocând condiţiile mai bune din şcoală : dotarea din camere şi căderea accentului mai mult pe şcoală decât pe instrucţie, pe "militărie".

Sper să-ţi fie de ajutor !

Paul90

Salutare.Am o nelamurire: la Scoala de Agenti Campina sunt si alte specializari in afara ordine publica?

Marea majoritate veţi fi specializaţi pe Ordine şi Siguranţă Publică, dar dacă IGPR-ul va cere, se vor aloca probabil şi locuri pentru alte profile, dar asta o să vă anunţe în prealabil.

Promoţia 2009-2011 de exemplu are doar o singură clasă de 25 de elevi la profil Criminalistică, însă ei când nu termină nu au un loc asigurat la Serviciul de Criminalistică în judeţul în care au fost repartizaţi.

Şi în plus, fac ore suplimentare faţă de cei de la Ordine şi Siguranţă Publică, iar în perioada de practică, aceştia îşi desfăşoară activitatea parţial la criminalistică, parţial la ordine şi siguranţă publică.

Multă baftă !

lorena

multumesc pentru informatii

BiancaS

Bună seara,

Numele meu este Bianca, iar anul viitor mă voi prezenta la admiterea de la Bucureşti. Acest vis îl am de mică, întotdeauna admirând femeile în uniformă. Ştiu că pot să intru şi îmi doresc asta foarte mult, mai ales fiind şi-o fană a Bucureştiului (aglomeraţia fiind jumătatea mea). Întotdeauna am privit cu mare admiraţie poliţiştii şi încă de mică am ştiut că voi putea purta mari responsabilităţi cu mine şi o armă în port jartier. :lol:

Voi, cei din Academie, sper că de la anul să fim colegi.

Cu respect şi stimă,

B.

Edited by BiancaS

Elvis

Bianca ,ai port jartier cu toc?

• Downvote 1

BiancaS

Facem rost, nu-i problemă. Ne folosim de bursa forumului. :lol: Dacă nu, suntem oameni inventivi şi confecţionăm unul până la urmă..

Marius

Succes Bianca! :good:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.