Jump to content
POLITISTI.ro
Marius

Ce pasiuni aveti? Hobby-uri?

Recommended Posts

avam
post-389-095759400 1296575992_thumb.jpgO cheama Aurora, a navigat sub pavilion spaniol, chitul il am din Spania din 2008, nu ma intrebati cat am dat pe el, daca va intereseaza intrati pe Oc cre. com (ocio creativo). Lucrez la ea din septembrie 2010 si mai am circa doua trei luni. Ce parere aveti?
  • Upvote 3

Marius

Superba avam! Te invidiez pentru rabdare. :)

E aproape gata, mai ai cateva panze de montat si e gata. Corect?

avam

[quote name='Marius' Da Marius am catargele confectionate deja, si panzele dar ma chinuie foarte mult legarea de strapazane pentru ca dupa cum sti totul trebuie sa fie functional( timona doua carturi dreapta=carma doua carturi dreapta s.a.m.d.), nu iti spun ce am patit cu troliul ancorelor. cand va fi gata o sa o asez in pozitie de mars o s-o fotografiez din nou si o sa o postez. Sa auzim de bine!.

agentul007

detailing auto este pasiunea mea :emo-yessir:

mihai770

Calculatorul in general si jocurile in limita putinului timp liber ramas.

Apropo, o fi cineva care joaca CS?

Bruneta

Hmm....sa vedem:pe primul loc este politia( tot ce tine de investigatii criminale, criminalistica...etc) ...si mie imi plac politistii, dar nu ma atrag cei care se uita dupa mine, ci tocmai cei care nu se uita :ner: , muzica, sportul( in special sa fac sala=> forta, aerobic si fitness) :rolleyes: imi place sa joc remmi(canasta) si table cu baietii :lol:, imi place tot ce tine de fashion si make-up (ca-s fetita doar :lol: ).....cred ca daca as sta sa le enumar pe toate nu termin nici in cateva zile asa ca m-am limitat la cateva :hmmmt:

avam

Bruneta eşti un copil cam neastâmpărat, după câte afirmi, cred mai degrabă că ai fost băiatul lu mama şi nu fata lui tata!. În ce priveşte dragostea ta Poliţia, eu zic să mai aştepţi puţin, vom mai vedea noi :ner: . Putem dicuta foarte multe în materie de investigaţii criminale, unde am activat exact 22 ani şi unde datorită pasiunii cu care am lucrat am lăsat cei mai frumoşi ani ai vieţii şi mare parte din sănătate. Să auzim de bine!... şi de celelalte pasiuni pe care le mai ai. :emo-yessir:

Bruneta

Poti sa crezi orice, sunt determinata sa imi ating scopurile...asa neastamparata cum sunt :P cred ca in orice domeniu o sa imi pierd sanatatea....inca de pe acum consum litrul de cafea :ner: si asta banuiesc ca e nimic comparativ cu cate vor urma....oricum....va mai insufletesc si pe voi cu putina tinerete :naughty::beer: nu asa mi-ai zis chiar tu? sa aduc vant de primavara?iti urmez sfatul :emo-yessir:

georgya

Hmmm...Brunetico[ca si mine :) ] ne cam asemanam. Si mie imi place tot ce tine de criminalistica, desi majoritatea nu ma inteleg...Poate ne intalnim, daca esti mai de-aproape sa ma inveti si pe mine table ca sa-i bat pe colegii mei...la carti ii fac praf,dar la table nu ma pricep. Apropo..si mie imi plac politistii :emo-yessir:

Edited by georgya

Bruneta

Sigur Georgya....te invat eu table! anytime :P Daca vrei sa mai vorbim da-mi msg pe private :emo-yessir:

avam

Am promis că atunci când va fi gata o să vă arăt la ce am muncit multe luni din timpul meu liber, acum mă ţin de cuvânt. P.s. aţi avut perfectă dreptate, era vorba de crustacee, m-a luat valul şi am fost măturat de pe punte, dar bravii mei colegi mateloţi au observat om la apă şi m-au salvat. Nu sunt un supărăcios, mulţumesc că m-aţi tras de mânecă, aşa fac bunii prieteni, nu te bârfesc pe la colţuri.

post-389-057025800 1302288012_thumb.jpg

post-389-092196800 1302288442_thumb.jpg

Edited by avam
  • Upvote 6

Catalin

Superbă! :good:

avam

Mulţumesc, da mă deranjează netul acum.

O ultimă poză, am restartat, sper să nu păţesc şi eu ca cei din georgia! :ner: Nu-mi dau seama de ce postează automat aceiaşi imagine.

post-389-068814200 1302288718_thumb.jpg

post-389-037363800 1302288946_thumb.jpg

Edited by avam
  • Upvote 2

Miadry

Foarte frumoase, Avam :)

Cam cat timp iti ia sa faci una? :)

Am si eu un coleg care are o pasiune asemanatoare, doar ca el face trenulete.

Dorin17

Am si eu un coleg care se ocupa cu asa ceva si ii ia 2-3 ani pana termina una, caci el face copii la scara a unor nave care au existat acum cateva sute de ani! Iar una din aceea valoreaza cateva mii de euroi!

Cromatic

Am promis că atunci când va fi gata o să vă arăt la ce am muncit multe luni din timpul meu liber, acum mă ţin de cuvânt. P.s. aţi avut perfectă dreptate, era vorba de crustacee, m-a luat valul şi am fost măturat de pe punte, dar bravii mei colegi mateloţi au observat om la apă şi m-au salvat. Nu sunt un supărăcios, mulţumesc că m-aţi tras de mânecă, aşa fac bunii prieteni, nu te bârfesc pe la colţuri.

post-389-057025800 1302288012_thumb.jpg

OOOOOOOOOOOOOO, da domnule ce sa mai, m-ai lasat masca, eu lucrez in domeniu si am un mare respect pentru oameni cu pasiuni ...nautice si nu numai (pentru modelism in general)...Acum inteleg eu postul ala vizavi de navele militare.

Am un coleg la serviciu care face asa ceva(a facut inclusiv una din fregate), e o munca migaloasa intr-adevar dar plina de satsfactii la final. Foarte frumos, iti doresc mult succes in continuare si sa ne mai incanti cu astfel de realizari :good:

starrysky5

Salutare! Hobby-ul meu este dansul ( fac de performanta! ), dar mi-ar placea sa am si un serviciu, iar ca politist ar fi perfect! Ce spuneti? ( ar fi mai bine sa continui cu dansurile sau sa devin politist? ) :emo-yessir:

Edited by starrysky5

dragosescu

Nu stiu daca sa ii spun hobby, dar cand vine vorba de miscare, in loc sa ma duc la sala eu prefer inotul. Este recomandat de toti doctorii ca fiind cea mai buna forma de miscare, are destul de putine contraindicatii :D

FANu 18

Eu am ca hobby fotbalul imi place foarte mult competitia si jocul de echipa.

serhente Garcia

Este cineva interesat de 15-20 carti postale din perioadele 1909-1920, 1957 - 1970 dupa cum poate fi determinat de pe stampila postala?

Joy

Pasiunile mele sunt plimbarile in natura,dansul si gastronomia (desi nu am niciun curs de specialitate :clip: ).

Browning

Este cineva interesat de 15-20 carti postale din perioadele 1909-1920, 1957 - 1970 dupa cum poate fi determinat de pe stampila postala?

Ma intereseaza , daca au tematica pe care o caut.

Revenind on topic, hobby-ul meu sunt armele de foc. Dar, ca civil, ma izbesc de una din cele mai restrictive legislatii in domeniu, care nu lasa mare loc de dezvoltare a acestei pasiuni, in particular, si a sporturilor cu arma , in general.

Cristi

Legat de hobby-ul meu, lautaria(nu fac parte din ansamblul Ciocarlia, sunt politist operativ :emo-box: ) postez un clip de la ultima nunta la care am activat...

http://www.youtube.com/watch?v=41EhT5ioieE

Eu sunt la clape.

• Upvote 6

Kayne

am crezut ca o sa spuna "suntem anuntati ca se va fura mireasa"... :ner:

bravo maestre.. jos palaria..

serhente Garcia

cam asa arata, am incercat sa le grupez cit de cit pe perioade .......