Jump to content
POLITISTI.ro
Marius

Ce pasiuni aveti? Hobby-uri?

Recommended Posts

Tudor

Pacat Miadry ca nu seama cu stapana! :lol::naughty:

Miadry

Pacat ca nu seamana cu stapana sau pacat ca stapana nu seamana cu ea?

Tudor

Scuzele de rigoare!Reformulez:

"Pacat ca stapana nu seamana cu Bella!"

:emo-yessir:

socrate007

scuze daca sunt off topic oarecum dar nu am vrut sa deschid alt subiect.

este careva pe aici pasionat de alergare? nu neaparat de performanta dar asa de placere. ma gandeam sa particip la semimaratonul bucuresti pe 17 octombrie, ca un maraton intreg nu sunt inca in stare sa alerg.....inca.

asadar daca mai e cineva interesat poate vorbim pe privat ca n-as vrea sa ma duc singur. ;)

asa mai socializam ne mai cunoastem, una alta... :emo-yessir:

detalii despre inscrieri, pretul inscrierii si alte chestii gasiti aici http://www.bucharestcitymarathon.com/index.php?page=Home

mau65

Despre pasiuni se pot vorbi multe. In tinerete, adica in perioada liceului, am practicat karate si Aikido. Sufletul meu a ramas alaturi de artele martiale, dar viata dte duce acolo unde nu ai cu cine sa mai exersezi,a dica undeva la un post de politie mai retras, unde oamenii nu cunosc asemenea lucruri.Deoparece am o varsta putin mai inaintata, si am probleme la coloana, am descoperit Tai Chi. Practic exercitiile tai chi de unul singur, avand ca material de studiu filmulete si carti. Este foarte bun, ca gimnastica de intretinere. Si cum spunea cineva mai devreme ca este pasionat de filozofia orientala, pot sa va spun ca am descoperit si chiar sunt pasionat de tenicile de vindecare spirituala si fizica cu energie universala. Reiki...

• Upvote 1

gaby

masinile ...inotul,putin si fotbalul !,sportul in general si in ultimul timp si calculatorul din pacate :blink: stau prea mult in fata lui si uit de celelalte sporturi :doh:

Miadry

Calculatorul cred ca este pasiunea multora dintre noi. Mai ales ca avem nevoie de el ca sa intram pe Forumul politistilor. :lol:

:emo-yessir:

• Upvote 1

moga

Tehnologia, calatoriile si masinile. Ca un pustan :clip:

avam

@Miadry, unde ai copilărit fată pâna acum că începusem să îţi simt lipsa. Şti eu am un certificat de dresor animale. Pe bune!. Ai un animal sănătos, dacă vrei să întrebi ceva şti cum poţi să o faci. Pasiuni, mă rog: pescuit, călătorie pe întreg mapamondul, (mai am Asia şi o parte din America de Sud), discuţii cu prietenii de pe forum şi cam atât acum. sunt somnoros şi m-a părăsit iubita mea inspiraţia! :ner:

P.S. în viaţa civilă am practicat un sport numit zbor cu motor şi paraşutism. În armată desant aerian la Câmpia Turzii. Posed un carnet de zbor autentic. Din 1984 nu mai posed licenţă de zbor, nu am mai participat la examene. Nu ştiu dacă pot fi înţeles, îmi cer scuze, dar am plâns, recunosc şi nu îmi este ruşine... Am zburat de multe ori cu un Antonov 2, din el efectuam salturi cu paraşuta. Sincer cu acei temerari parcă a plecat şi o parte mică din mine. Dumnezeu să-i odihnească în pace!. Semnul aviatorilor pentru O.K. este cel postat de administrator, cel cu pumnul strâns şi degetul mare orientat înspre cer. Din respect pentru administrator nu o să îl reproduc aici, dar de câte ori o să îl văd o să îmi aduc aminte de această tragedie! :emo-yessir::emo-yessir:

Edited by avam

Miadry

@Miadry, unde ai copilărit fată pâna acum că începusem să îţi simt lipsa.

Am fost pe forum in fiecare zi. Uita-te la "The following members have visited today", sa vezi ca semnez condica zi de zi. :lol:

Stau de paza, asemeni unui comunitar. :ner:

Motoboom
dscf3826m.jpg Edited by eti79ety

Tyson

Sa fiu sincer cu voi si cu mine, mi-e putin rusine sa ma inscriu si eu in topicul asta, pentru ca din moment ce sportul preferat ( il detest, de fapt) a devenit calculatorul si zisul " de maine ma duc la sala" sau "sa alerg"... ma simt stanjenit sa spun ca odata eram pasionat de fotbal si kick box. Din pacate, programul nu ne prea lasa timp fizic si timp de refacere mintala ca sa facem sport. Sau, cel putin, in ceea ce ma priveste pe mine.Astea sunt doua sporturi pe care le- am practicat.

In alta ordine de idei, sunt mare mare iubitor de motociclete. Ma interesez asupra fenomenului, am mers ( nu pe drumuri publice, ca nu am A- ul) de cateva ori pana acum, si de mai multe ori ca pasager.

Strang bani sa- mi iau, desi... in prezent pare cam departe visul.

Imi plac cainii si cam toate animalele. Am un ciobanesc de bucovina.

Aim

Pasiunea mea sunt armele, iar hobby-ul meu airsoftul, cele doua se imbina intr-un sport recunoscut de curand in Romania, denumit AIRSOFT. Pentru cei care nu au auzit de el se folosesc replici fidele ale armelor reale iar ca munitie bile de plastic de calibrul 6mm. Este un joc bazat pe onoare si bun simt intrucat trebuie sa ai puterea morala de a recunoaste atunci cand esti lovit de bile, acestea nelasand urme de vopsea pe haine (spre deosebire de paintball). Se joaca in multe orase din tara iar pentru cei din Constanta cu spirit de razboinic in ei va stau la dispozitie daca vreti sa simtiti pe pielea voastra acest sport.

Pentru mai multe detalii intrebati cu incredere.

Numai bine!

• Upvote 1

mihai770

Calculatoarele și tehnica în general...

Airsoftul...cam scump :(

sined

Sahisti sunt pe aici?

• Upvote 1

Kayne

hehe.. sah.. ce vremuri.. mereu castigam pt ca al batran ma lasa... :P

si ca sa fiu ontopic... cainii, motocicletele, escalada, tirul (cu diverse agregate), dormitul... :D aaa... si parasutismul... :(

BiancaS

Sunt foarte pasionată de arme, motociclismul este a doua mea iubire, degustarea vinurilor, colecţionarea sticlelor de bere şi poliţiştii. :naughty:

Motoboom

ce arme iti plac?

vladmarius

Ety banuiesc ca e vorba de arme neletale :ner:

Rusy

Sunt foarte pasionată de arme, motociclismul este a doua mea iubire, degustarea vinurilor, colecţionarea sticlelor de bere şi poliţiştii. :naughty:

Ca o colectie sau ca o degustare?

• Upvote 1

Motoboom

Ety banuiesc ca e vorba de arme neletale :ner:

poti sa stii? :naughty:

LORD

Cred ca Bianca are toate sansele sa intre in politie, indeplineste multe conditii : ii place alcoolul ( vinul si berea ) ii plac barbatii (politistii... ma abtin de la alte comentarii !) acuma nu am inteles la motociclcism, ce-i place atasul ? Faptul ca este pasionata de arme....ma gandesc ca a vazut foarte multe in filme .

Phinto

Cicloturismul si jocurile pe PC,astea le practic cel mai mult.Cicloturism mai putin iar,nu merge cursiera pe zapada.

arcan

Fost parasutist militar, -m-am regasit in cele spuse de Avam, pe care il salut -, am un surogat de parasutism...parapanta.In timpul liber zbor cu parapanta.

• Upvote 1

georgya

In ultimul timp,fotografia s-a dovedit a fi un hobby pentru mine.Ma mai pasioneaza cititul[in special citesc romane politiste] si muzica,sa merg cu rolele in parc, sa ma uit la filme de groaza sau la filme documentare,sa calatoresc,sa vorbesc in engleza ...

Edited by georgya