Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
BogdanMM

Cerere de amprentare din partea suspectului

Întrebare

BogdanMM

Buna ziua, se poate face o cerere de amprentare din partea unei persoane pentru ca aceasta sa demonstreze ca nu a atins un anume obiect? CereA din partea persoanei care nu se afla in cauza furtului ci care este suspectata. Multumesc

Modificat de CITADELA

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

2 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 0
BGeorge

Dacă nu ai atins acel obiect nu ai pentru ce să soliciți acest lucru. Însă în situația în care amprentele tale se regăsesc pe bunul în cauză trebuie să justifici în ce împrejurări  urmele tale papilare  au ajuns să fie prezente pe acel obiect.

Modificat de BGeorge

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
sorinel

Hotărârea daca vei fi amprentat apartine politistilor, ei decid daca e nevoie sau nu.

Modificat de danpin

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• popo
      de popo
      buna ziua,
      Trebuie sa complectez o cerere pentru CI si am dat peste o problema :
      -pe bloc este o placa metalica , vopsita , cu strada , numar , bloc , etc  ; 
      - apare  o neconcordanta numar , cu numarul din documentul de intabulare/proprietate   ; restul , adica strada , blocul , etc , corespund .
      Eu ce numar trebuie sa trec in document ?  cel ce este scris pe bloc sau cel ce este scris in document intabulare ? 
    • kissbacau
      de kissbacau
      Buna ziua. Scuzele mele daca nu am postat cum si unde are trebui.
      O nelamurire am. Am avut o scurta pedeapsa de cateva luni in anglia.m-au deportat pe la mijlocul sentintei. acum sunt eliberat conditionat iar mandatul imi expira definitiv pe 28 Feb. 2016. Cei de acolo mi-au spus ca daca doresc sa ma intorc inapoi in anglia dupa aceasta data sa fac o cerere catre ambasada angliei sau la metropolitan police. nu imi aduc aminte sigur. si v-as ruga daca aveti idee despre ce e vorba sau ce ar trebuio sa fac sa ma pot intoarce in siguranta in anglia dupa acea data.cert e ca am nevoie de oc erere sar nu stiu unde sa o trimit si ce ar trebui sa scriu in ea. multumesc anticipat. Ciprian.D .Bacau
    • NewsBot
      de NewsBot
      Suspect de trafic şi consum ilicit de droguri de risc şi mare risc, arestat preventiv

Un student din Timişoara a fost prins în flagrant delict de poliţiştii de combatere a criminalităţii organizate şi procurorii D.I.I.C.O.T. în timp ce încerca să comercializeze marijuana. Totodată, la locuinţa acestuia, oamenii legii au descoperit mai multe doze de marijuana şi ghivece în care au fost crescute plante de marijuana.

Poliţiştii din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Timişoara şi procurorii D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Timişoara au documentat şi probat activitatea infracţională a unui tânăr implicat în traficul şi consumul ilicit de droguri în zona Complexului Studenţesc şi zona centrală a municipiului Timişoara.

Astfel, P.V.M., de 21 de ani, din Timişoara, la data de 12 octombrie a.c., a fost prins în flagrant delict, în timp ce încerca să distribuie aproximativ 5 grame de marijuana, în apropierea Pieţei Operei din centrul Timişoarei.
      În urma percheziţiei efectuate de poliţişti la domiciliul acestuia, au mai fost descoperite mai multe doze de marijuana, precum şi ghivece în care au fost crescute plante de marijuana.

În baza administrării materialului probator în cauză, procurorii D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Timişoara l-au prezentat pe P.V.M. instanţei de judecată, magistraţii emiţând pe numele acestuia mandat de arestare preventivă pentru 29 de zile, pentru comiterea infracţiunii de trafic şi consum ilicit de droguri de risc şi mare risc.

Poliţiştii vor continua cercetările pentru documentarea întregii activităţi infracţionale a suspectului.

I.G.P.R. - Centrul de Informare şi Relaţii Publice
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.