Jump to content
  • 0

Permis britanic schimbat anulat

Mariussenti
 Share

Question

Buna , am si eu o intrebare pentru voi , în urma cu ceva timp , mi-am schimbat permisul românesc în permis britanic ,totul frumos , până intr o seara cand am avut un accident micuț, mau dus la secție, mi-au spus că îmi dau 9 puncte sa nu imi suspende permisul , totul frumos , până intr o zi , am primit un plic in care imi zicea (in decurs de 2 ani de la obținerea premiului ai acumulat 6 sau mai multe puncte de penalizare ,imi spus că trebe sa trimit permisu , si ca trebuie sa sustin din nou examenul teoretic si cel practic ) intrebarea mea este , daca pot in Romania sa merg sa spun sa mi se dea cel românesc inapoi , sau trebuie sa fac scoala din nou ? (Ma scuzati daca am greseli de ortografie, m-am grăbit)

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Si eu am aceeasi problema si nu gasesc raspuns, apropo permisul tau ca si al meu este anulat nu suspendat, cele suspendate se pot recupera in romania la permise suspendate. 

• 0

Am si eu o intrebare   schimbat permisul de conducere  in uk  si am fost oprit in rominia  din diferite motive  si mi sa anulat permisul de conducere   mea trecut termenul de 5 ani  si am fost sa dau sala dar  apAR CU PERMIS  BRITANIC si nu pot da sala ce asi putea face

• 0
  • Moderator

@apostu12: aceasta problema este de competenta structurilor aflate in subordinea Prefecturilor, care a preluat aceasta problematica de la Politie! Ai incercat sa trimiti o petitie la DRPCIV (drpcviv@mai.gov.ro)? Ti-au raspuns?

• 0

da

am   icercat sa eau legatura cu cineva  dar nu stie nimi  nimic am fost   si am intrebat dar toti imi cere  copie de permis rominesc

• 0
On 22.10.2021 at 19:58, apostu12 a scris:

da

am   icercat sa eau legatura cu cineva  dar nu stie nimi  nimic am fost   si am intrebat dar toti imi cere  copie de permis rominesc

Și dacă preZinti o copie după permis ! Se poate face ceva