Jump to content
  • 0

Minorii si jocurile de noroc

cristimarian
 Share

Question

BUNA DIMINEATA, AM UN BAIAT DE 16 ANI SI A INCEPUT SA JOACE LA PACANELE A LUAT BANI DE ACASA

SA IMPRUMUTAT SI NU STIU CE SA FAC? ,ASEARA AM AFLAT CAND A LIPSIT O SUMA DE BANI DE ACASA .

POT SA FAC RECLAMATIE LA POLITIE INPOTRIVA LA SALILE DE JOCURI IN CARE LAU PRIMIT?

SALILE DE JOCURI SUNT IN JURUL SCOLI UNDE INVATA BAIATUL

Edited by CITADELA

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Bună ziua , daca un minor joaca la jocuri de noroc online și are card la bancă făcut cu acordul parintilor, el incarca pe site bani si joacă ,pierde o parte din bani  și în final câstigă o anumită sumă de bani mai mare și cand sa retragă acea sumă câstigată , îi este blocat contul de către cei care detin platforma și el ajunge sa nu primească bani câstigati cu motivul ca este minor ! Este legal asa ceva ? Să lase minori sa joace dar sa nu primească niciun ban la final .. Vă rog , daca poate cineva sa mă ajute cu explicatie ! Multumesc !  

• 0
  • Moderator

Dacă activitatea minorului are acordul părinţilor, nu îţi face griji, ei trebuie să ştie ce e de făcut. Vor acţiona în judecată firma ce deţine platforma de jocuri în vederea recuperării creanţei.