Jump to content
POLITISTI.ro

andreutzu88

Tatuajele la politisti

Recommended Posts

RaduBC

buna ziua . daca am un tatuaj pe umarul bratului drept este vreo problema ? daca imi pun un tricou cu maneca putin mai lunga nu se observa, e un tatuaj mic , o coroana . multumesc anticipat

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

alexstaicu1

Buna ziua , am si eu o intrebare ...

Ce sansa am de a intra la Academia de Politie  la jandarmi daca  detin un tatuaj pe antebratul stang ?! mentionez tatuajul este facut intr-un moment de cumpana din viata mea ( a fost facut in ziua in care mama mea a avut un accident la coloana vertebrala ,pt mine in momentul acela a insemnat speranta si incredere) . Tatuajul este un scarabeu, dimensiune circa o palma !

Va rog acordati  in raspuns sincer si ma refer si la cadrele din politie ...

Cristi

Cred că ai greşit adresa. Acesta este un site dedicat poliţiştilor, nu jăndarilor şi pur şi simplu nu ne interesează, nu ne pasă şi ne doare în bască de soarta lor.  

Coxmy

Știu că acest subiect a mai fost abordat în trecut însă comentariile colegilor nu mi s-au părut foarte edificatoare așa că aș vrea să aflu ce sancțiuni poate primii un polițist care are tatuaje care se pot observa la portul ținutei de vara.Precizez că sunt polițist de 10 ani am mai multe tatuaje care sunt acoperite de tinuta de vara insa  pe viitor doresc sa îmi fac un tatuaj care sa fie vizibil și atunci când port ,spre exemplul, cămașa cu mânecă scurtă.Totodata conform statutului polițistului o sancțiune nu poate fii aplicata la mai mult de un an de la comiterea faptei(in concluzie daca îmi fac tatuajul în septembrie 2018 și până în septembrie 2019 nu sunt descoperit mai pot fii sancționat?)sau pot fii considerat inapt și îmi pot înceta raporturile de serviciu?M- ar interesa cazuri concrete de polițiști care au fost cercetați pentru astfel de fapte și totodată daca un punct de vedere din partea Consiliului National Pentru Combaterea Discriminării m-ar putea ajuta cu ocazia unei eventuale cercetări.

Elvis

Esti discriminat pentru ca vrei sa procedezi ca un hot? Pai daca ai si nu se vad iti mai faci unul care nu se vede. Stabileste tu un precedent sa vedem si noi ce se intampla.

Sache

Polițist european cu drepturi! :doh: Crezi ca asta-i discriminare? Ca nu poți sa te tatuezi pe tot corpul după care sa îmbraci uniforma de polițist, iar tatuajele sa fie vizibile? Imaginează-ți un pic cum ai arata! Poate sunt eu de moda veche, si nu numai eu, dar tatuajele nu trebuie sa fie vizibile. Romanii au prejudecăți ce nu pot fi schimbate ușor. Șefii au prejudecăți.

Totusi, discriminare e ca suntem plătiți cu 75% pentru orele lucrate în zilele de SDSL, și nu cu 100%, sau ca agenții cu școala de politie sunt încadrați pe funcții cu studii medii ca cei de tip "Flanco", deși ar trebui încadrați pe funcții cu studii postliceale. Ar mai fi și altele!

Astea-s discriminări, nu ca vrei tu un tatuaj vizibil pe timpul verii, în uniforma, dar nu poți sa îți faci asa ceva.