Jump to content
POLITISTI.ro
andreutzu88

Tatuajele la politisti

Recommended Posts

andreutzu88

Ce parere aveti despre politistii tatuati? Se poate lua vreo masura impotriva ta daca ai un tatuaj acoperit de echipament iar in timpul liber umbli cu el la vedere? Dar daca e undeva pe antebrat si se vede cand porti camasa de serviciu cu maneca scurta? Daca ati intalnit cazuri sau puteti face referire la vreun act normativ ar fi super... Astept raspunsurile voastre pentru a putea discuta.

• Upvote 3
  • Downvote 3

StefanC

Cică la admitere s-ar verifica pe lângă cicatrici şi tatuajele. Dar am văzut o grămadă de elevi tatuaţi, deci e o vrăjeală.

În serviciu nu prea dă bine la imaginea instituţiei când apare un poliţist tatuat pe mână (sau oriunde la vedere). Cel puţin aşa mi se pare mie.

Edited by StefanC
  • Upvote 3
  • Downvote 3

Elvis

Dragi elevi sau viitori politisti, mare grija ca aceste ,,desene " sunt permanente.

Pe vremea cand eu eram de varsta voastra tatuajele erau pentru ai indentifica mai usor pe infractori, parnaiasi ,puscariasi sau cum vreti voi sa le spuneti.

Acum dupa cum vad ca tastati pe aici este ,,smecherie" sa te tatuezi pe antebrat.

Nu ca as avea ceva cu tatuajele discrete in locuri mai putin vizibile pentru publicul larg.

Eu zic sa va tatuati pe obrajori si sa va angajati bufoni la circ.

Iar daca va tatuati sa va cumparati niste lantoace de aur, tip fular daca se poate, inele cat mai mari si cand intrati in curtea sectiei cu masina cumparata de parinti sa dati manelele la maxim sa stie vecinii ca ati intrat in serviciu.

Doamne Dumnezeule, ai mila de noi.

Edited by Elvis
  • Upvote 11
  • Downvote 5

sheriffu

sunt foarte de acord cu tine elvis :ner: din pacate nu stiu unde o sa se ajunga...am vazut destul de multi elevi tatuati,dupa cum spune si colegul meu mai sus. ce-i drept.nu stiu ce-au facut comisiile medicale la admitere. sunt total impotriva.adica ori suntem golani ori nu mai suntem? eu stiam ca la politie sunt admisi doar cei care corespund din mai multe puncte de vedere si nu pe principiul "las' ca merge si asta"..

• Upvote 1
  • Downvote 4

andreutzu88

Nu ma refeream la admitere! Ma refer la tatuaje facute dupa terminarea scolii... Ma intereseaza daca exista vreun text legal prin care sunt interzise tatuajele la politisti.

Elvis

Andreutzu88 esti elev al unei institutii de invatamant din MAI?

• Upvote 1
  • Downvote 2

Bogdanel

probabil ca da si cred ca doreste sa-si 'traga" un tatuaj simpatic :ner: :ner:

• Upvote 1
  • Downvote 1

arcan

Vad ca are plusul , deci o fi si el politist.Parerea mea este ca baietii astia inca sunt la pubertate.Am vazut prospaturi din astea, cu semne de automutilare pe antebrat...stiti taieturi din alea multe si dese ...

Asa ca deja tatuajele pe antebrate (probabil vre-o sirena sau ,,te iubesc aglaia,,) sunt expirate...

• Downvote 2

unu altu

din cate stiu eu,nu este nicio reglementare in acest sens dar numai sa nu fie la vedere.ma insel? :blink:

VladM

Andreutzu88 ce cauti sau ce vrei sa gasesti in Politie, tatuandu-te?! Vre sa fii mai sexos pentru domnisoarele politiste?! :naughty:

Ce a insemnat Juramantul pentru tine, din moment ce tu vrei sa te tatuezi!? :angry:

Un sfat... gaseste alt "hobby", mai potrivit!

• Upvote 1
  • Downvote 2

Elvis

Da vreun ,,text moral" nu vrei, Andreutzu88?

Si cam ce ai vrea Andreutzu88 sa-ti tatuezi ca m-ai facut curios?

Deci sa inteleg ca esti mai barbat dupa ce termini scoala?

Sau te pune gagica sa-ti tatuezi numele ei pe pieptu-ti de arama?

Din acesta cauza dragi colegi eu am cerut ca sistemul de invatamnt din MAI sa fie reformat din temelii.

Selectia,verificarea, recrutarea, pregatirea etc sunt la pamant.

Si nu ca m-ar interesa ce se intampla pe la jandari, penitenciare, arhivari etc.

De ce am vorbit si despre ei?

Pentru ca daca nu stiati Academia de Politie pregateste si asa ceva.

Deci domnul elev daca scapa de Scoala sau Academie e musai sa-si tatueze antebratul.

Oare cei de la MRU au facut verificarile cum trebuia?

Sau psihologul care si-a dat avizul nu prea a fost interesat?

Andreutzu88, sfatul meu este sa ramai cu te-a lasat mama natura.

Fitele de Dorobanti sau Decebal nu prea se inteleg cu meseria de politist.

Dar daca arzi de nerabdare sa-ti faci unul , te rog frumos sa nu-l faci pe antebrat sau intr-un loc vizibil.

Nu de alta dar avem cocalarii nostrii, putini dar ii avem, nu ne mai trebuie altii.

,,Tara ne-a facut onoarea sa ne puna tresele pe umar. Sa n-o dezamagim".

• Upvote 2
  • Downvote 4

anamaria1292

Referitor la semne,e vreo problema cu cele din nastere la admitere?

Fairytale

Nu este nicio problema cu semnele din nastere, atata timp cat nu sunt pe fata, iar daca sunt cazuri in care exista pe fata acestea sa nu fie exagerate.

Elvis

Anamaria1292 eu am doua cicatrici pe fata si nu din nastere.

La vizita medicala , pe vremea mea se facea cu simt de raspundere, nu am avut nicio problema.

Nu stiu cum o fi acum, dar nu cred ca vei avea probleme.

Asa ca mult sport si burtica pe carte.

Cu respect. :emo-yessir:

anamaria1292

Multumesc pentru raspunsuri.

:emo-yessir:

andreutzu88

Nu sunt elev! Sunt politist si intrebam de curiozitate! Nu am zis ca vreau sa ma tatuez ci ma interesa pe ce temei sunt sanctionati cei care o fac dar vad ca pe forumul asta sunt numai elevi care nu stiu daca prea au ce cauta pe aici! Referitor la tine Arcan, te-as sfatui sa mai pui un pic mana pe gramatica limbii romane iar tie Elvis mi-e frica sa iti reprosez ceva caci cred ca esti cel putin un adjunct la IGPR din moment ce faci tu propuneri de reformare a invatamantului din MAI! Esti tare frate!!! :))

• Upvote 4
  • Downvote 3

Marius

Oameni buni, colegul a intrebat foarte clar daca exista vreo reglementare, vreun ordin ceva in acest sens.

Daca nu stiti, nu e nicio problema, nu e obligatoriu sa scrieti si sa umpleti topicul cu presupuneri si lectii de moralitate.

• Upvote 4

andreutzu88

In sfarsit cineva care a inteles ce vreau sa zic! Oare nu m-am exprimat destul de clar? Mersi colegu` !

sheriffu

Si de ce ar intreba daca nu l-ar interesa?

*pt.domnul Marius: omul a intrebat "Ce parere aveti despre politistii tatuati? " si noi ne-am dat cu parerea,nu "am umplut topicul"..

*pt. andreutzu88 fa o propunere domnului administrator sa scoata elevii de pe forum...daca tot nu avem ce cauta pe aici.lui trebuie sa te adresezi.daca nu stii ce cautam noi pe site ai putea sa il intrebi pe dumnealui....daca m-ai intreba pe mine ce caut ti-as raspunde in felul urmator:"caut noi modele de tatuaje pe forum da nu gasesc.." :ner:

Edited by sheriffu
  • Upvote 2
  • Downvote 4

andreutzu88

sheriffu, tot din judetul Suceava sunt si eu! Poate ne vedem la o cafea intr-o zi! :) Daca nu ai observat m-am exprimat destul de clar de ce ma intereseaza...

Marius

Profesionalismul sau caracterul unui om nu are nicio legatura cu tatuajele sau mai stiu eu ce semne dinstictive are.

Incercati sa scapati de anumite prejudecati, suntem in 2011.

Sunt curat la trup, curat la suflet,

Vreau sa-i inteleg si sa-i iubesc.

Nu conteaza cat de lung am parul,

Important e cat de mult gandesc.

Simt in trup pletosii daci, comati,

Firea mea e saltul omenesc.

Important e cat si cum gandesc.

Lume, lume, sora lume,

Lume, lume, sora lume,

De ce esti rea, rea de gura,

De ce ne privesti cu ura?

Vinovatii fara vina

Cer sa se faca lumina.

Vrea sa-nalt castele de gandire,

Vreau sa fiu lasat sa simt cum cresc.

Important e cat si cum gandesc.

• Upvote 6
  • Downvote 1

andreutzu88

Bravo Marius! Sheriffu imi cer scuze ca m-am exprimat gresit dar stiu care isi mai baga nasul in sectiunea privata a politistilor de pe forum.... la asta ma refeream!

Si apropo sheriffule, abia astept sa termini scoala sa vezi tu atunci cum o sa zici ` caut hotul dar nu il gasesc`... Nu prea e bine sa faci misto ca poate intr-o zi ajungi la subunitatea mea, sa vedem daca o sa mai fii la fel de mistocar... Te inteleg caci si eu sunt tanar dar cred ca fata in fata ti-ar pieri pofta de mistouri!

Edited by andreutzu88

rahoul

cu conditia ca tatuajele sa nu contina mesaje ofensatoare sau xenofobe... etc nu cred ca ar putea fi o probleme. ca sunt vizibile sau nu e problema fiecaruia.

Edited by rahoul

sheriffu

In fine,ne certam degeaba pe aici.Pana la urma fiecare are dreptul la opinie,si e liber sa creada ce vrea.

E o amenintare andreutzu88?

Edited by sheriffu

andreutzu88

Nu e amenintare! Inteleg sa iti explic faptul ca am pus problema serios iar tu o iei cu glume si mistouri tipice un elev necopt! Cand vei ajunge si tu politist fiindca inca nu esti ( deci nu suntem colegi inca asa cu te-ai adresat tu mai sus fiindca mai ai mult pana acolo) atunci poate voi putea discuta cu tine si probleme serioase! La asta ma refeream...