Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Talon nou fara statia de ipt si stampila

andreinede
 Share

Question

Buna ziua,

Am schimbat talonul si am observat ca nu am la anexa pentru itp decat data expirarii itp-ului.

In general am vazut ca ar trebuii sa fie si la statie completat!

Este neinregula acest lucru?Ma ingrijoreaza sa nu se fi uitat sa completeze si sa am probleme cand o sa fiu oprit .

Iar alta nelamurire este daca mai este nevoie sa mergem unde a fost itp-ul facut sa ne completeze si sa ne puna ei stampila sau este in regula si asa.

Multumesc!

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Verifică dacă nu cumva cei de la DRPCIV au trecut pe anexa ce face parte din talon-ul propriu-zis data următoarei inspecţii tehnice. De obicei aşa procedează, pentru a nu mai fi nevoie să porţi acea anexă suplimentară din carton şi când rubricile din anexa talonului nu sunt completate, la tipărirea datelor de pe talon, tipăresc ei direct şi data următoarei inspecţii tehnice.

• 0

Am atasat imaginea sa va dati seama   despre ce ziceam.Este noul model de talon.

Cum ziceam ,nu era necesar completat si a doua casuta,la statia de itp,respectiv a doua coloana?

Am inteles ca trebuie sa ma duc la statia de itp unde s-a facut verificarea cu chitanta sa imi puna si ei stampila .

2015-11-23 12.42.24.jpg

• 0
  • Moderator

Nu e nevoie să mai mergi la staţia ITP. Este în regulă aşa cum e acolo. 
Drumuri bune şi kilometri mulţi fără probleme! Să conduci responsabil.

• 0
  • Moderator

Nu e necesar să mergi la staţia de ITP. Din moment ce rubrica este completată de autoritatea care a emis certificatul de înmatriculare, înseamnă că ei îşi asumă responsabilitatea pentru veridicitatea datelor respective. Nu ai de ce să-ţi faci probleme, drum bun fără evenimente!