Jump to content
POLITISTI.ro

Baldur

Emigrare Australia

Recommended Posts

dlianne

dorin 17 ai pm cu australia!

Rommel,ai reusit ceva cu Ausltralia in domeniu?sunt si eu interesata

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

cornel48

Astept si eu un raspuns legat de emigrarea in Australia :)

Cezar

Exista un site romanesc unde puteti lua informatii referitoare la emigrare. http://www.emigrare.info/forums/index.php

Ceea ce gasiti voi sunt firme de avocati care intermediaza emigrarea si care va ia o caruta de bani. Nu e  de mirare ca va contacteaza sa terminati aplicatia (la ei pe site)

Pe site-ul guvernamental sau informatiile de pe site-ul de mai sus (cu referire la site-ul actual guvernamental) gasiti gratis toate informatiile de emigrare.

Nicaieri, in nici o tara din lume n-o sa gasiti situatia in care va ia politist din alta tara si va da costumul. Sunt legi care trebuiesc respectate.

Puteti fi politist si in Michigan, daca indepliniti conditiile.

Mai mult, nici ca security sau orice alta slujba nu veti primi oficial daca nu aveti rezidenta si viza acolo. Nu va imbatati cu apa calda.

De emigrat se poate, dar munciti un pic sa aflati conditiile.

Site-ul de mai sus era in verva prin 2000-2007 si a scazut simtitor dupa ce Romania a fost primita in Comunitate.

Am cochetat si eu cu ideea mai de mult, dar am lasat-o moarta. VIata e mai scumpa decat in America de Nord si e departe cam de toate

alin0107

mai bine sa traiesc cu frica de a fi mancat de jivine sau muscat de serpi in Australia decat sa mai traiesc sau sa mai fiu politist in Romania. cel putin acolo o sa simt ca traiesc . aici sunt mort, suntem cu totii morti ..

da sa e..ai dreptate colega...99% adevarat...realitatea te loveste in fata dupa terminarea scolii...muncim ca sa traim..astia cei mici.. :(

Eu zic sa continui. Cred ca am sa incerc si eu , desi sunt orientat tot mai mult spre Canada. Oricum in Romania nu mai este de trait! Am 21 de ani de meserie, dar sunt gata sa renunt si sa plec unde vad cu ochii!

21 de ani meserie?felicitari drag coleg...eu deja am 8 ani si imi vine sa plec de vreo 4-4 ani...motivele le stiu cred ca 90-95% din politisti..sau daca nu cei care stiu cum se munceste in pol romana....eu ma gandesc la uk..sa plec sa muncesc orice...ce parere aveti?

Azi am primit mail de la New Zealand Police. Pentru a te putea inscrie la concursul organizat de ei, trebuie sa ai rezidenta permanenta in Noua Zeelanda. Am mai trimis un mail la o firma de security de acolo, ar fi un job ok, pana as obtine rezidenta permanenta.

cum ai facut?ai reusit ceva in acesti ani?date mai concrete imi poti da?Noua Zeelanda nu e cumva ceva cu UK?Marea Britanie?nu prea le am cu georgrafia..si istoria... :)) de m-am facut militian... :doh:

• Downvote 4