Jump to content
POLITISTI.ro

Roco

Intarzierea promotiei 2011 - OFICIAL !

Recommended Posts

greddy

era sa zic ca ma pregatesc sa fiu politist in Romania nu Ungaria :ner:

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Ben

Eu tot raman la parerea ca vor incerca pe cat posibil sa scoata locuri in localitatile de domiciliu. Nevoie de oameni este peste tot, mai ales dupa prigoana asta care a ras posturile de peste tot, asa ca trebuie sa "inventeze" altele. De ce sa nu fie in locurile de bastina ca sa mai faca economie cu platile pt chirie? Repet, nevoie de oameni este peste tot.

Asta e o varianta. O alta varianta pe care am tot auzit-o la final de an: majoritatea in Moldova, HG, CV.

Bogdanel

Fratilor, sincer sa fiu, nu conteaza unde ma repartizeaza.

Vreau doar sa ne incadreze odata ca vreau si eu sa incep sa muncesc.

M-am saturat de stat acasa.... :(

greddy

nici nu stiu de ce m-am saturat mai tare...de stat acasa aiurea sau de a sta fara bani. Oricare ar fi sau amandoua impreuna sunt chinuitoare rau de tot :doh: si ma gandesc ca ajungem in scoala si vin profii cu texte ironice ca suntem odihniti, linistiti si alte alea...mi-e scarba. Constelatia pe umeri, salarii babane si plini de misto-uri ieftine.

Marius

Ben, ar fi bine ca cei din conducerea acestei institutii sa gandeasca asa, dar ma indoiesc.

Elvis

Ben nu vreau sa te dezamagesc dar la Dolj nu este niciun loc liber de ofiter.

Mateuta

Nu merge sa vedem

greddy

Laudabila intentia lui Banicioiu, dar tardiva. I se va arunca in fata cu programul absolvirii drept raspuns si cu asta busta rhymes :D

sov88

e bun si asa tarziu decat deloc.. poate isi mai aduce aminte si domnu ministru ca din pacate mai existam si nu se trezeste pe 12 dec sa afle de noi ca suntem in viata..

Ben

Ben nu vreau sa te dezamagesc dar la Dolj nu este niciun loc liber de ofiter.

Nu apartin de IPJ, deci s-ar putea sa fie totusi sanse.

Elvis

Dar de cine ?

Daca de ,,frontiera" s-ar putea sa fie si mai rau.

sov88

Posted Today, 06:23 PM

Dar de cine ?

de ce zici asta? asa rau se aude de frontiera?

Elvis

Pentru ca cei de la frontiera au fost ,,prajiti" cel mai rau de portocala mecanica.

Prajiti este un cuvant gingas, au fost topiti.

Iar acum cica ar vrea sa desfiinteze IJPF-urile si sa le transforme in servicii.

Schengen ..........

Edited by Elvis

Paul90

Acelasi lucru se aude şi la IJPF Bihor. Când intrăm în Schengen li se va pune problema lucrătorilor de frontieră ori să se mute la graniţa cu statele din afara UE/Schengen, ori eject.

Catalin

Despre desfiinţarea IJPF-urilor, nu este vorba de un zvon. Este o certitudine. Există un proiect de lege ce se află în Parlament. S-a discutat aici pe forum despre acest subiect.

Ben

Dar de cine ?

Nu, nu am treaba cu frontiera eu.

sniperscout

Hai sa va spun un nou zvon care se pare ca s-ar adeveri, din cate spun cei de la scoala Campina: anul de studiu II va fi inghetat iar elevi se vor prezenta la scoala abia in ianuarie 2013 pentru continuarea studiilor.

Tiesto

De unde ai mai auzit tu zvonul asta?eu stiu doar de ordonanta in care se precizeaza ca in anul 2012 numarul angajatilor din sectorul public va fi la fel cu cel din anul acesta.

Chiar ca nu mai inteleg absolut nimic,ce strategii au......dece mai scolarizeaza,dece se vorbeste din nou de disponibilizari,oare dece?

Mateuta

si de ce zici ca s-ar adeveri?

sniperscout

Pentru ca au fost colegi care au discutat cu unii profesori, iar acestia le-au spus mai voalat ca s-a luat in considerare si aceasta varianta, de a ingheta anul. La fel cum spunea si Tiesto mai sus, eu nu mai inteleg ce strategie de management duce acest minister daca, dupa ce ca sunt probleme cu numarul lucratorilor, sunt probleme cu intarzierea unei promotii intregi, tu te apuci si mai scolarizezi...

P.S. Pana la urma merg pe premisa ca este un zvon, si Doamne ajuta sa ramana la acest nivel.

Edited by sniperscout

micky

Nu exista strategie de management in acest minister,toti de la MRU ar trebui dati afara.Incepand cu anul 2009 de cand ne-au bagat in fara plata ,2010 ne-au luat 25% din salariu plus bani de echipament amanati la nesfarsit si dati in nenumarate transe + al 13-lea salariu taiat + norma de hrana amanta +disponibilizari.Din 2009 au continuat sa scolarizeze oameni fara nici o vina,au inceput sa amane promotii.Pentru dumnezeu de ce au mai scolarizat daca din interior au inceput sa faca liste ca dau afara.Nu au nici o vina nici cei din interior si nici cei din scoala.Vina este a SMRU care nu au o viziune, o strategie,nu au nimic.Doar bataie de joc?Cum vor incadra ei 2 promotii in 2012 , aprox. 4000 de oameni.Unde le vor face loc?In 2010 cand tipau ca sunt prea multi bugetari de ce au mai scolarizat.Anul acesta in plina criza de ce au mai scolarizat,cand din minister se faceau disponibilizari? uitati aici cifra de scolarizare din 2009:

Prin adresa Direcţiei Generale Management Resurse Umane nr. 237723/23.12.2008, Şcolii de Agenţi de Poliţie „Vasile Lascăr” Câmpina i-au fost aprobate în vederea scoaterii la concurs 1505 locuri (bărbaţi şi femei, fără discriminare), din care 20 locuri pentru rromi , 300 locuri la Şcoala de Agenţi de Poliţie "Septimiu Mureşan" - Cluj-Napoca, din care 5 locuri pentru romi + Academia de Politie. Probabil ca neavand nici o viziune anul viitor cine stie ce decizii vor mai lua.Totul se face ad-hoc in acest minister.Nici ei nu stiu .

micky

Amintiti-va de promotia amanta 2009 si de noi pe care ne-au bagat in fara plata,pentru ca nu mai aveau bani.Si tu minister organizezi concurs in acelasi an 2009 pentru aproape 2000 de agenti pe care acum in 2011 nu ai bani sa ii platesti ?Dar restantele de bani astora care muncim cand ni le dati?

sov88

sa speram ca si ad-hoc se vor decide sa ne angajeze si pe noi sa nu mai stam atat acasa...

apoi.. dumnezeu cu mila